ויסלה - מדריך הכלבים המלא

ויסלה

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג ויסלה – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב ויסלה – המדריך המלא:

גובה

53-63.5 ס"מ

תוחלת חיים

13-14 שנים

סוג

כלב הונגרי, כלבים גדולים

משקל

22-30 ק"ג

תוכן עניינים

ויסלה, Vizsla, הוא כלב הונגרי ואף נחשב לכלב הלאומי של הונגריה (פירוש שמו בהונגרית, הוא עירני). הוא הגיע לאירופה במאה התשיעית, והפך עם הזמן לכלב צייד עבור בעלי אחוזות. במאה העשרים, עם כיבוש הונגריה על ידי הרוסים, נמלטו משפחות עם הכלבים שלהם לארצות הברית ולמדינות שונות באירופה, ובכך הצילו את הגזע ומנעו את השמדתו.

מאפיינים של ויסלה

גובה:

גובה ממוצע של ויסלה הוא 53-63.5 ס"מ

משקל ממוצע של ויסלה הוא 22-30 ק"ג

תוחלת חיים: 13-14 שנים

מבנה גוף: מבנה גוף בינוני, אתלטי, נראה צנום אך מאוד חזק. יש לו אוזניות ארוכות ורגליים קצרות, לכן הוא גם רץ מהר.

פרווה: קצרה, דקה

צבעי פרווה: חום, זהב. אפשר למצוא כתמים לבנים על החזה והרגליים.

תכונות אופי

ויסלה נחשב לכלב מאוד נאמן לבעליו ולמשפחתו, נמרץ עד כדי היפראקטיביות, אפילו בגיל מאוחר. בגדול, הם נחשבים לכלבים מאוד נוחים, מאוד טובים, וכן לכלבי עבודה איכותיים. עם זאת, הם נוהגים בחשדנות כלפי זרים.

מדובר בכלב עדין מאוד ולכן צריך להתנהג כלפיו ברגישות ולספק לו תשומת לב, אך לא להלחיץ אותו או להתנהג איתו בצורה לא יפה. יש לקחת בחשבון שהוא מאוד רגיש לרעשים וזה יכול לעורר אצלו תגובות שונות.

גידול: ניתן לגדל כלב ויסלה הונגרי, גם בדירה וגם בבית עם חצר. אין בעיה לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים או גדולים. מאחר והוא צריך להוציא הרבה אנרגיה, מומלץ מאוד לגדל אותו בסביבה שהוא יכול לרוץ ולשחק. זה אומר גם שצריך להקדיש זמן למשחקים ופעילויות שונות איתו.

מצבו הבריאותי של ויסלה הונגרי

כלב ויסלה איננו סובל מבעיות בריאותיות מיוחדות, אך אפשר למצוא כלבים מגזע זה שמתמודדים עם אפילפסיה, בעיות עור ובעיות אגן. מומלץ לרכוש עבורם פוליסת ביטוח לכלבים על מנת לאפשר טיפולים יקרים אצל הוטרינר במסגרת מסובסדת.

טיפוח: כלבי ויסלה נהנים מפרווה קצרה ודקה, לכן אין צורך להשקיע הרבה זמן בטיפוח. מרבית הטיפול הוא בניקוי שיניים, אוזניים, וציפורניים. אחד המאפיינים הבולטים של כלב ויסלה הוא, שאין לו ריח גוף, לא לטוב ולא לרע.

תזונה: על מנת לשמור על בריאותו, יש להקפיד על תזונה בריאה, בצורה קפדנית. חשוב לשים לב למרכיבים וכן לכמויות. יש להקפיד גם, לא לשנות את סוגי המזון שלו לעיתים קרובות, שכן זה יכול לפגוע בו.

פעילות גופנית: כאמור, ויסלה הונגרי חייב להוציא הרבה אנרגיות. הוא כלב פעלתן, היפראקטיבי, אשר זקוק לפעילות גופנית ממושכת. כל מי שרץ או רוכב על אופיים ייהנה איתו מאחר והוא כלב שאוהב לרוץ ולשחק. חשוב להדגיש, הפעילות הגופנית היא הכרחית בשבילו, מאחר ואחרת הוא עלול להתמודד עם בעיות נפשיות ואף לגרום לנזקים פיזיים בבית. לכן מומלץ מאוד לקחת אותו מדי יום לריצה או לשחק בפארק או בגינה.

אילוף כלבי ויסלה

כלבי ויסלה נחשבים לכלבים מאוד נוחים לאילוף. הם צייתנים ושמחים לבצע את הפקודות שמטילים עליהם. מצד הבעלים, חשוב מאוד לאלף ולחנך כלב ויסלה אשר בבעלותם, על מנת שידעו לשמור על הגבולות ולדעת מי המנהיג בבית. כמו כן, האילוף נועד בשביל להציב להם אתגרים, אשר יכולים להיות חיוניים להתפתחות שלהם.

האילוף צריך להתבצע בצורה רגישה עם פידבקים חיוביים ובלי לחץ. מדובר בכלב רגיש ולכן חשוב לשים לב איך מדברים אליו ומתנהגים איתו.

סיכום:

כל מי שרוצה ליהנות מכלב צייתן, חכם ואנרגטי. כלבי ויסלה יכולים להתאים לו. אך לשם כך, הוא צריך להיות מוכן לגדל ולטפל בכלב שדורש תשומת לב, לפחות בכל מה שקשור לטיולים ומשחקים.

כלב ויסלה

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן