מסטיף טיבטי - מדריך הכלבים המלא

מסטיף טיבטי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג מסטיף טיבטי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב מסטיף טיבטי – מדריך הכלבים המלא:

גובה

61-76 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים גדולים

משקל

34-73 ק"ג

תוכן עניינים

מסטיף טיבטי (Tibetan Mastiff), הגיע משבטים נודדים באזור מזרח אסיה (טיבט, הודו, נפאל, סין). הוא שימש את בעליו לצורך הגנה על הצאן שלהם מפני טורפים שונים.

הכלב הטיבטי המקורי נכחד לפני למעלה מ-1000 שנה, אך הכלב הנוכחי דומה לו בהתנהגות והמראה, גם אם לא מבחינת המשקל והגובה. למערב הוא הגיע, ככל הנראה על ידי המלך ג'ורג' החמישי שהביא לבריטניה שני כלבים מסוג זה.

חוקרים סבורים שמסטיף טיבטי הוא אבי הגזע של הכלבים הגדולים בעולם.

מאפיינים של מסטיף טיבטי

משקל:

משקל ממוצע של זכר הוא 45-73 ק"ג.

משקל ממוצע של נקבה הוא 34-54 ק"ג.

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 66-76 ס"מ.

גובה ממוצע של נקבה הוא 61-71 ס"מ.

תוחלת חיים: 12-15 שנים.

מבנה גוף: גדול, עבה, רגליים קצרות, עיניים קצרות.

פרווה: עבה, סמיכה, מכסה את כל הגוף שלו, כולל את פניו.

צבעי פרווה: חום, שחור, אדום, כחול אפור.

תכונות אופי של הגזע

למרות המראה "המאיים" שלו לכאורה, מסטיף טיבטי נחשב לאחד הכלבים החמודים ביותר שיש. הוא כלב ביתי, אוהב משפחה, אוהב ילדים, בעל אינטליגנציה מאוד גבוהה, נאמן לבעליו ונקשר אליו בצורה מאוד עמוקה.

יש לו חושים טובים והוא רגיש לסביבה, כולל לזרים, פעלתן ואנרגטי שאפילו יודע איך לבצע חיקויים של פעולות שונות. 

גידול: מפאת גודלו, יהיה הרבה יותר נוח לגדל אותו בבית עם חצר, למרות שאין שום בעיה מבחינת ההתנהגות והאופי לגדל אותו בדירה. הוא יכול לגדול בסביבת ילדים קטנים וגדולים, אך רצוי להרחיק אותו מתינוקות שלא יפחדו ממנו.

מצב בריאותי של הכלב

מסטיף טיבטי נחשב לכלב בריא. אין לו תופעות או מחלות גנטיות ידועות. יחד עם זאת, מפאת גודלו ומשקלו, הוא כן עלול להתמודד עם בעיות באגן ובשלד. מומלץ לרכוש עבורו פוליסת ביטוח בריאות לכלבים שתוכל לסייע בתשלום הוצאות רפואיות גבוהות.

טיפוח: יש להקפיד על שגרת טיפוח סבירה, זאת על מנת לעזור לו ליהנות מפרווה נקייה ונעימה. על כן חשוב להבריש ולסרק אותו מעת לעת וכן להסיר ממנו קשרים.

תזונה: כלבי מסטיף טיבטי גדלים מהר, ולכן יש צורך להקפיד על כך שהם ישמרו על דיאטה מגיל צעיר. חשוב לספק להם מזון בריא וטעים, מזון שיכיל את המרכיבים החיוניים עבורם.

פעילות גופנית: על מנת לשמור על מצבו הבריאותי והנפשי, יש להקפיד על טיולים ארוכים. ייתכן ויהיה לו קשה להשתולל כמו כלבים אחרים, אך הוא כן ירוץ וייהנה ללכת הרבה. זה יכול לעשות לו טוב.

אילוף כלב מסטיף טיבטי

מצד אחד, מדובר על כלב מאוד נאמן וקשור לבעליו, מצד שני, הוא עצמאי ויכול להיות עקשן, לא ממהר לעשות מה שפוקדים עליו. האילוף חייב להתחיל בגיל צעיר, גם על מנת שהוא ידע להתחבר לסביבה וגם על מנת שידע כיצד להתנהל מול אנשים, הן בבית והן אנשים זרים.

האילוף צריך להיות חיובי, עקבי, ורצוי שהוא יתבצע על ידי גורם מקצועי שמתמחה בכך.

לסיכום, מדובר בכלב מאוד חמוד, ידידותי ונאמן, כלב שכל משפחה תשמח לקבל לביתה, אם רק יש לה מקום מספיק גדול בשבילו וסבלנות להראות ולתת לו אהבה.

כלב מסטיף טיבטי (Tibetan Mastiff)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן