סטפורדשייר בול טרייר - מדריך הכלבים המלא

סטפורדשייר בול טרייר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג סטפורדשייר בול טרייר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

סטפורדשייר בול טרייר – המדריך המלא

גובה

זכרים - 36-41 ס"מ נקבות - 33-38 ס"מ

תוחלת חיים

12-14 שנים

סוג

כלבים מסוכנים

משקל

זכרים - 13-17 ק"ג נקבות - 11-15 ק"ג

תוכן עניינים

סטפורשייר בול טרייר, Staffordshire Bull Terrier, הוא כלב אשר מקורו באנגליה אשר שימש בעבר לצורך לחימה בשוורים. עם השנים הוא הפך להיות כלב לוויה וכלב בית.

מאפיינים של סטפורשייר בול טרייר

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 36-41 ס"מ

גובה ממוצע של הנקבה הוא 33-38 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של סטפורשייר בול טרייר זכר הוא 13-17 ק"ג

משקל ממוצע של הנקבה הוא 11-15 ק"ג

תוחלת חיים: 12-14 שנים

מבנה גוף: גובה בינוני ומעטי שמנמן אך שרירי, אוזניים קטנות וחצי עומדות, צוואר שרירי רגליים קצרות, לסתות חזקות ועוצמתיות.

פרווה: קצרה, דקה, צמודה לגוף.

צבעי פרווה: חום, שחור, אפור, לעיתים יש לו כתמים לבנים על הצוואר.

תכונות אופי של סטפורשייר בול טרייר

כלב סטפורשייר בול טרייר הוא כלב חכם, נאמן, שמח, מאוד אמיץ ויש הרואים בו כלב טוטאלי. יחד עם זאת, הוא יכול להיות מאוד רגיש ועדין. יש לו יכולת להסתגל מהר לילדים ולזרים, אך זה תלוי בחינוך שהוא מקבל ובהתנהגות של הבעלים שלו.

חשוב מאוד לדעת, הוא מרגיש כמו "מנהיג הלהקה" גם בחוץ וגם בבית, זה אומר שהוא יכול להיות תוקפן, אך אם מחנכים אותו בצורה נכונה, הוא מתרכך ולומד לחיות בסביבת אנשים וחיות אחרות. הוא תמיד יהיה דרוך לשמור על הבעלים שלו.

אסור לשכוח שהוא נחשב לכלב מסוכן על פי חוק, בגלל מבנה הלסתות שלו והיכולות התוקפניות. לכן הוא צריך להיות מגודל בסביבה מותאמת, ויש לנהוג בו בהתאם.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה וכן בבית עם חצר. אפשר לגדל אותו בבית עם ילדים וחיות אחרות. יחד עם זאת מדובר בכלב פעלתן ולכן עדיף שיגדל בבית עם חצר וכן לחנך אותו להתנהגות מתאימה עם ילדים וחיות, אחרת הוא עלול להיות תוקפן כלפיהם.

מצב בריאותי של הגזע

סטפורשייר בול טרייר הוא כלב בריא אך ייתכן שיתמודד עם בעיות של קטרקט וכן גידולים שונים שדורשים טיפול מיידי.

טיפוח: יש להבריש אותו פעם בשבוע, זה טוב גם בשביל להמריץ לו את הדם וגם לצורך הטיפוח עצמו. חשוב גם לשמור על ניקוי אוזניים, עיניים, ושיניים מעת לעת.

תזונה: יש לספק לו תזונה מתאימה מבחינה בריאותית אשר מכילה מרכיבים חיוניים עבורו. חשוב להקפיד שלא יצרך כמות מזון גדולה מדי על מנת שלא ישמין. פעמיים ביום בכמות קטנה, זה יכול להספיק.

פעילות גופנית: כאמור, מדובר בכלב חזק, פעלתן ואנרגטי. לכן יש להוציא אותו לטיולים ארוכים, ריצות והליכות. אפשר גם לשלב משחקים שונים ומאתגרים, כולל תפיסת כדור בגובה, משיכת חבל ועוד. רצוי להתאמן איתו במזג אוויר קריר ולא חמים.

מלבד פעילות גופנית, רצוי לתת לו צעצועים ללעיסה, על מנת שלא ישתמש ב"תחליפים" כגון ריהוט וחפצים אישיים לצורך לעיסה ונשיכה.

סטפורשייר בול טרייר – למה הוא נחשב מסוכן?

כלבי סטפורשייר בול טרייר נחשבים מסוכנים, בגלל מבנה הלסתות שלהם וכן בגלל העובדה שיש בהם גנים תוקפניים והם עלול להתנהג כך בהיעדר טיפול וחינוך נכון. לצערנו, חברות ביטוח לא יכולות לבטח כלב סטפורשייר בול טרייר, בגלל היותו כלב מסוכן.

אילוף הכלב:

האילוף הוא חיוני על מנת שידע כיצד להתנהג עם אנשים ובפרט ילדים וזרים, וכן עם חיות אחרות. כלב סטפורשייר בול טרייר רוצה לרצות את הבעלים שלו, אך צריך לדעת כיצד להתנהל איתו בשביל להחדיר בו משמעת.  הוא מעריץ את הבעלים שלו, בעיקר כשהם סמכותיים ולכן כך צריך לנהוג כשמאלפים אותו, הוא ייהנה ללמוד כל פקודה ולבצע אותה.

סיכום:

סטפורשייר בול טרייר אומנם נחשב לכלב מסוכן, אך מי שמגדל גזע זה בצורה נכונה וטובה, יגלה כלב נאמן, ידידותי וחכם.

כלב סטפורדשייר בול טרייר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן