סן ברנרד - מדריך הכלבים המלא

סן ברנרד

סן ברנרד הוא אחד הכלבים היפים והמרשימים ביותר שיש, ולכן הוא גם נחשב לאחד הכלבים הפופולאריים ביותר במערב. מהן התכונות של כלבי הסן ברנרד, מה חשוב להכיר בגזע זה, כל זאת ועוד במדריך הבא:

גובה

65-70 ס"מ

תוחלת חיים

8 בממוצע

סוג

כלבים גדולים

משקל

זכרים - 63-70 ק"ג נקבות - 50-55 ק"ג

תוכן עניינים

מקורו של גזע זה הוא באלפים בצפון איטליה ודרום שוויץ, שם הוא שימש ומשמש עד היום בתור כלב חילוץ והצלה.

ישנם סיפורים ואגדות רבים אודות אנשים שניצלו בזכותו במהלך השנים. היום אנחנו יודעים שמקורותיו מגיעים למאה ה-17, שכן ישנן עדויות ראשונות מאותה תקופה לנוכחות כלבים במעבר סאן ברנרד השוכן בגובה 2469, ושימש מטיילים ועולי רגל.

עם השנים, החלו להשתמש בכלב גם במקומות אחרים וכיום הוא נחשב לכלב הרשמי של שוויץ. 

כלב זה נהיה אהוד במיוחד בשנות ה-90 לאחר השתתפות של כלב מסוג סן ברנרד בסרט "קוראים לי בטהובן". למעשה עד היום השם הנרדף של גזע זה הוא "כלב בטהובן".

מאפיינים של סאן ברנרד

גובה

זכר- גובה של סאן ברנרד ממין זכר הוא 70 ס"מ

נקבה – גובה של סאן ברנרד ממין נקבה הוא 65 ס"מ

משקל

זכר – משקל של כלב סאן ברנרד ממין זכר הוא 63-70 ק"ג

נקבה – משקל של כלב סאן ברנרד ממין נקבה הוא 50-55 ק"ג.

תוחלת חיים: 8 שנים בממוצע. מדובר על תוחלת חיים נמוכה ביחס לכלבים אחרים.

מבנה גוף: כלבי סאן ברנרד הינם כלבים ענקיים, שריריים וחסונים. יש להם ראש גדול עם אף רחב, שפתיים שחורות ועיניים כהות. למרות גודלם, המראה שלהם הוא של כלב תמים וטוב.

פרווה – כלבי סאן ברנרד נהנים מפרווה כפולה, ארוכה וצפופה, מה שעזר להם להתמודד עם תנאי מזג אוויר קר באלפים ובמקומות אחרים.

צבעי פרווה – אפשר למצוא כלבי סאן ברנרד עם פרווה לבנה, חומה, כתומה ואדום מנומר. בכפות הרגליים ובזנב, הפרווה תהיה בצבע לבן.

תכונות אופי

כלבי סאן ברנרד נחשבים לכלבים מאוד עדינים, אדיבים וחברותיים. תכונות אלו העניקו להם את תואר כלב מלכותי. הם מאוד סובלניים, נחשבים כלבים נאמנים, וזקוקים לחברת אנשים.

כפי שציינו בתחילת המאמר, הם משמשים לא פעם בתור כלבי חילוץ והצלה.

גידול: ניתן לגדל סאן ברנרד בדירה ובבית פרטי עם גינה, אפשר לגדל אותם עם ילדים קטנים ללא חשש. הם מאוד זהירים ורגועים, סבלניים מאוד, ומסתדרים עם הסביבה.

מצב בריאותי

כלבי סאן ברנרד חיים זמן קצר יחסית. הסיבה היא שיש להם בעיות בריאותיות שונות. הם גדלים מהר, מה שמוביל לנזקים בעצמות, הם מתמודדים עם בעיות תורשתיות באזור האגן והמפרקים, וכן כלבים רבים מתמודדים עם סרטן שעובר בירושה. בנוסף, שכיח שכלבים מגזע זה יתמודד עם בעיות עיניים, לב, וכן עם אפילפסיה.

טיפוח – בגלל מבנה הפרווה ועל מנת לשמור על המראה המיוחד שלהם, יש להקפיד על סירוק והברשה, וכן יש להקפיד על צחצוח שיניים, ניקוי עיניים ואוזניים.

תזונה– כלבי סאן ברנרד גדלים מהר, הן מבחינת גובה והן מבחינת משקל, לכן יש לספק להם תזונה מותאמת, אחרת זה עלול לפגוע בהם. מומלץ לעזור להם לעשות הפסקה בין אוכל למשחק.

פעילות גופנית – כלב סן ברנרד צריך לעשות הליכות ארוכות, גם בשביל לשמור על מצבו הפיזי וגם בשביל שיהיה שמח. אפשר לשחק איתו, אך רצוי לא לעשות את זה יותר מדי זמן, על מנת שלא יתאמץ יתר על המידה.

אילוף סן ברנרד

כלבי סאן ברנד ידועים ככלבים חכמים מאוד, ולכן קל מאוד לאלף אותם. חשוב לעשות זאת בגיל צעיר, על מנת ללמד אותם גבולות ולמנוע מהם לקפוץ על אנשים זרים.

סיכום:

כלב סן ברנרד, הוא כלב מיוחד במינו, הן במראה והן באופי שלו. הוא כלב מאוד נוח לגידול ולכן משתלם מאוד לאמץ אותו. אין ספק, כל מי שעושה זאת זוכה בכלב נאמן וטוב.

כלב סן ברנרד

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן