סלוגי - מדריך הכלבים המלא

סלוגי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג סלוגי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב סלוגי – מדריך הכלבים המלא:

גובה

61-72 ס"מ

תוחלת חיים

12-16 שנים

סוג

צייד

משקל

18-28 ק"ג

תוכן עניינים

סלוגי (Sloughi), הוא כלב ציד אשר מקורו בצפון אפריקה, אזור מרוקו, לכן הוא גם מוכר בשם הגרייהאונד הערבי. קיימות הוכחות על קיומו כבר בעת תקופת מצרים העתיקה, ובעיניי שבטים בדואים הוא כלב מקודש וערכו אינו נופל מזה של סוס ערבי. לכן הוא זוכה לכבוד רב אשר דומה לכבוד שזוכים אורחים אשר מגיעים לבקר אותם. במאה העשרים הוא הגיע גם לאירופה.

מאפיינים של סלוגי

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 66-72 ס"מ.

גובה ממוצע של נקבה הוא 61-68 ס"מ.

משקל:

משקל ממוצע של סלוגי זכר הוא 22-28 ק"ג.

משקל ממוצע של נקבה הוא 18-23 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-16 שנים.

מבנה גוף: מבנה גוף דק, קצר, שרירי ומוצק.

פרווה: קצרה מאוד.

צבעי פרווה: שחור, חום, אפור.

תכונות אופי של הכלב

סלוגי הוא כלב מאוד מסור, נאמן לבעליו ומשפחתו, עד לרמה כזו שמאוד קשה להם להחליף בית במידה ומחליטים לוותר עליהם ולמסור אותם. הם כלבים מאוד שקטים, עדינים ורגועים. אוהבים להיות מופעלים כל הזמן ולהשתתף בפעילויות משפחתיות שונות.

סלוגי הוא כלב ציד במקור, ואפשר למצוא תכונות של כלב זה בהתנהגות שלו, בפרט כשהוא מנסה "לצוד" חיות קטנות וחתולים.

גידול: אפשר לגדל אותם בדירה וכן בבית עם חצר. מאחר והם כל הזמן רוצים לעשות דברים, אז עדיף לגדל אותם במקום פתוח שיש להם מה לעשות בו. הם מאוד מתאימים לילדים, קטנים וגדולים. הם שמחים להשתתף איתם בפעילויות שונות ונוהגים לשמור עליהם.

עם זאת, חשוב לומר, שצריך להשקיע בהם זמן, גם באילוף וגם בהפעלה, ומי שאינו זמן פנוי לכך, יתקשה מאוד לגדל אותם. מומלץ לרכוש בעבר הגרייהאונד הערבי ביטוח צד ג' אשר יגן על בעליו בפני תביעות שנגרמו עקב נזקים שחלילה גרם לצד ג' בגוף וברכוש.

מצב בריאותי של הגזע

אין לכלב סלוגי בעיות בריאותיות יוצאות דופן או גנטיות, הוא נחשב לכלב בריא וחזק.

טיפוח: גרייהאונד ערבי לא דורש טיפוח קפדני, יש לו פרווה דקה אז אפשר להבריש אותה עם כפפה מיוחדת. מדובר גם בכלב מאוד נקי שאוהב לנקות את עצמו אחרי כל פעילות.

תזונה: יש להקפיד על מזון המכיל מרכיבי תזונה בריאים, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כפי שציינו, מדובר בסוג גזע מאוד פעלתן, אנרגטי, הוא זקוק כל הזמן לפעילות, אוהב לרוץ, לשחק, לעשות ספורט ופעילויות אחרות. צריך להשקיע זמן בביצוע פעילויות איתו, אחרת זה עלול לפגוע בהתנהלות שלו.

אילוף כלבי סלוגי

כלב סלוגי הוא כלב מאוד חכם, נבון, צייתן, הוא מאוד אוהב ללמוד ואין לו שום למלא פקודות, שכן הוא מאוד מסור ונאמן לבעליו. עם זאת, חשוב מאוד לאלף אותו מגיל צעיר, כך הוא יעבור תהליך חיברות וידע להתחבר גם לחיות מחמד וגם לאנשים אחרים סביבו.

מאחר ומדובר בכלב ציד במקור, אז אם הוא לא יעבור את התהליך בצורה נכונה, הוא עלול לראות בכל חתול ובכל חיה קטנה, טרף עבורו.

לסיכום: כלבי סלוגי הם כלבים מאוד מיוחדים, הן באישיות שלהם והן באופן בו הם מתנהלים. כל מי שיש לו זמן להשקיע בהם, תחילה באילוף ולאחר מכן בפעילויות שונות, ימצא הרבה מאוד עניין בסוג כזה של כלבים ואין ספק שהוא רק יוסיף לבית שלהם.

סלוגי (Sloughi)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן