שר פיי - מדריך הכלבים המלא

שר פיי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג גולדן שר פיי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב שרפיי – המדריך המלא:

גובה

45-50 ס"מ

תוחלת חיים

8-12 שנים

סוג

מסטיף

משקל

20-27 ק"ג

תוכן עניינים

כלבי שר פיי (Shar Pei) הגיעו במקור מדרום סין. הסיפור ההיסטורי שלהם הוא טארגי, שכן בשנות החמישים החליט מאו דזה דונג, על השמדת חיות בית לצורך חסכון. עד שנות השביעם חוסלו כמעט כל הכלבים בסין, בפרט כלבי שר פיי. מעטים מהם הצליחו לשרוד בהונג קונג, ובזכותם שרד הגזע.

פירוש שמו של שר פיי הוא "עור-חול". הוא קיבל אותו בזכות המראה המיוחד שלו, אשר כולל פרווה מקומטת המזכירה נייר זכוכית (זו המשמעות של עור-חול).

ישנם שני תתי גזעים של שר פיי, מיני ושר.

מאפיינים של שר פיי

גובה:

גובה ממוצע של מיני פיי – עד 45 ס"מ

גובה ממוצע של שר פיי – 45-50 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של מיני פיי – עד 20 ק"ג

משקל ממוצע של שר פיי – 20-27 ק"ג.

תוחלת חיים: 8-12 שנים

מבנה גוף: גזע כלבים אלו הם כלבים חסונים, בעלי מראה מכובד ומרשים. יש להם ראש גדול מגופם אך לא בצורה לא פרופורציונאלית. כפי שניתן להבין משמם, מדובר בכלב עם קפלים, יש להם עור רפוי עם קמטים, שרירי חזה רחבים, ורגליים שמסוגלות לרוץ מהר מאוד.

פרווה: הפרווה של כלבי שר פיי היא קצרה וזקורה.

צבעי פרווה: שחור, כחול, חום, אדום.

תכונות אופי

כלבי שרפי הם מאוד ידידותיים, מאוד חכמים, אך הם גם מאוד "מתנשאים". הם מסורים, חברותיים ונאמנים לבני משפחתם, אך יכולים שלא להתייחס כלל לזרים. למרות המראה הזועף שלהן, הם מאוד רגועים ושלווים, אלא אם מדובר בכלבים אחרים, אז הם עלולים לגלות תוקפנות כלפיהם.

הם מרגישים מאוד עצמאיים ומקשיבים רק למי שנתפס בעיניהם כמנהיג. לכן חשוב לפתח אצלם את ההבנה, שהמנהיג האמיתי בבית הוא הבעלים ולא הם.

גידול: ניתן לגדל כלבי שר פיי בדירה וכן בבית עם חצר. אפשר לגדל אותם עם ילדים, כולל ילדים קטנים. חשוב לקחת בחשבון, יש להם נטייה להוזיל כמויות גדולות מאוד של רוק. יחד עם זאת, הם נחשבים לכלבים מאוד נקיים.

מצב בריאותי של שרפיי

כלב זה,  מתמודד עם בעיות של היפוך עפעפיים, דבר שעלול להיאלץ אותו לעבור ניתוח, וכן הוא מתמודד עם בעיות בבלוטת התריס, בעיות עור, נטיות לאלרגיות, כשל בכליות וכן מחלות סרטן שונות. ניתן לבחור את אילן היוחסין שלו, על מנת לגלות האם יש מחלות תורשתיות שונות. 

מאחר וההוצאות הרפואיות הלא מתוכננות יכולות להגיע לסכומים גדולים, מומלץ לרכוש ביטוח לחיות מחמד וכך למזער את הסיכונים הכלכליים בהחזקת כלב זה. 

טיפוח: חשוב מאוד לסרק את הכלב מעת לעת, לרחוץ אותו פעם בחודש (למרות שהוא איננו אוהב את זה), ולנקות את האוזניים שלו.

תזונה: חשוב לספק לו מזון יבש בריא, פעמיים ביום. יש לוודא שהמזון כולל מרכיבים חיוניים עבורו.

פעילות גופנית: כלבי ם אלו זקוקים לפעילות גופנית, כך הם יהיו הרבה יותר שלווים ורגועים בבית. אפשר לקחת אותם לריצות, הליכות ארוכות, ומשחקים בפארק. יש לשים לב, הם הולכים מאוד מהר, לעיתים בקצב ריצה, וכן, יש להקפיד שהם יהיו קשורים בזמן הפעילות. רצוי לא לעשות איתם פעילות בזמן שיש מזג אוויר חם באופן קיצוני.

אילוף

חשוב מאוד לאלף כלבי שר פיי כבר בגיל צעיר, כך הם ילמדו להיות יותר ממושמעים, יותר חברותיים, פחות תוקפניים כלפי כלבים אחרים, וכן הם ילמדו מי המנהיג בבית.

בגלל אופיו של הכלב, זה לא פשוט לאלף אותו, לכן המאלף חייב להיות בעל ניסיון, ועליו לייצר תהליך אילוף עקבי ורציף על מנת שיצליח.

סיכום:

שר פיי הוא כלב מאוד נוח בסך הכל, ויכול להתאים לכל בית, ולשמש חבר משפחה נאמן.

כלב שרפיי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן