שנואצר - מדריך הכלבים המלא

שנאוצר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג שנאוצר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב שנאוצר – מדריך הכלבים המלא:

גובה

שנאוצר ענק - 60-70 ס"מ
שנאוצר בינוני - 43-51 ס"מ שנאוצר ננסי - 28-36 ס"מ

תוחלת חיים

10-15 שנים

סוג

כלבים היפואלרגניים

משקל

שנאוצר ענק - 35-47 ק"ג
שנאוצר בינוני - 14-26 ק"ג
שנאוצר ננסי - 5-9 ק"ג

תוכן עניינים

מקורם של כלבי שנאוצר הוא בגרמניה, שם הם מוכרים עוד מהמאה ה-15. הגזע הראשון היה בינוני ונועד לצייד של חיות קטנות, לליווי ושמירה. לימים, החלו להתפתח גזעים נוספים, ענקיים וננסיים. התפתחות זו הגיעה בעקבות תהליכי רבייה מבוקרים שהתבצעו, בין אם זה לצורך צייד (גזע ננסי) ובין אם זה לצורך עבודה ושמירה (גזע ענקי).

מאפיינים של שנאוצר

גובה

גובה ממוצע של שנאוצר ענק 60-70 ס"מ.

גובה ממוצע של שנאוצר בינוני 43-51 ס"מ.

גובה ממוצע של שנאוצר ננסי עד 36 ס"מ.

משקל

משקל ממוצע של שנאוצר ענק 35-47 ק"ג.

משקל ממוצע של שנאוצר בינוני 14-26 ק"ג.

משקל ממוצע של שנאוצר ננסי עד 9 ק"ג.

תוחלת חיים: 10-15 שנים.

מבנה גוף: כלבי שנאוצר נהנים מגוף מוצק ושרירי, יש להם מראה חביב וידידותי, אף ארוך וזנב עומד.

פרווה: הפרווה של כלבי שנאוצר היא עבה, צפופה וקצרה. היא מגינה עליהם מפני מזג אוויר קריר. במקרים רבים, אפשר לזהות סוג של זקן על פניהם. הם מנשירים פעמיים במהלך השנה. שנאוצר ננסי ובינוני נחשבים לאחד מגזעי הכלבים ההיפואלרגניים.

צבעי פרווה: חום, שחור, אפור, לבן.

תכונות אופי

כלב שנאוצר ענק, בינוני או שנאוצר ננסי, נחשב לכלב מאוד חכם, מאוד ידידותי ונאמן לבעלים. זהו כלב עבודה קלאסי עם תכונות ויכולות שונות, כולל אפשרות לבצע פעלולים מגוונים. הוא כמעט ואיננו נובח ויחד עם זאת, הוא יכול להוות גם כלב שמירה וגם כלב ציד. בהתאם לכך, הרי שהוא כלב שמקפיד לשמור על הטריטוריה שלו.

גידול: אפשר לגדל שנאוצר ענק, שנאוצר בינוני או ננסי, הן בדירה והן בבית עם חצר פרטית. הוא משתלב נהדר עם ילדים ואפילו יכול לעשות להם בייביסיטר. יתרון בולט אצל כלבי שנאוצר, אין להם ריח, וזה יכול להיות מאוד נעים עבור בעליו.

מצב בריאותי

כלבי שנאוצר הם כלבים בריאים, ללא מחלות מיוחדות. יחד עם זאת, ייתכן ותהיה להם סוכרת, אבנים בכליות וכן בעיות בכבד. שנאוצר ננסי גם עלול להתמודד עם דלקות חוזרות בעיניים.

טיפוח: מאחר ושנאוצר נהנה מפרווה עבה וצפופה, חשוב מאוד להבריש ולסרק את שיערו. זה יעזור לו להיפטר מהשיער המיותר.

תזונה: יש להקפיד לספק לכלב פעמיים ביום מזון יבש. חשוב שיהיה זה מזון עם ערכים משמעותיים ורכיבים בריאים. מאחר והוא משמש לא פעם ככלב שמירה וכלב עבודה, הרי שהוא צריך להתחזק ולשמור על השרירים והמפרקים שלו.

פעילות גופנית: כלבי שנאוצר אוהבים מאוד לטייל, הם זקוקים לכך באופן יומיומי. לכן חשוב להקדיש להם זמן, לקחת אותם לטיולים ארוכים. הם מאוד אוהבים מים ואפשר לטייל במקומות שונים ללא שום בעיה.

רמת אינטיליגנציה של שנאוצר ננסי

אף על פי שמדובר בכלב קטן, כלב זה נחשב לאחד מהכלבים החכמים ביותר. האינטליגנציה של שנאוצר ננסי היא מאוד גבוהה. יש לו יכולת למידה גבוהה, והוא יודע לצוד חיות קטנות. יש לו הרבה מאוד יכולות וכישורים אשר יכולים לבוא לידי ביטוי בחוות ובמרחבים גדולים. לכן, מוטב לא לגדל אותו בדירה אלא במקום רחב וגדול יותר.

אילוף כלב שנאוצר

כמו שציינו, מדובר בכלבים מאוד חכמים אשר מעוניינים לרצות את הבעלים שלהם. לכן קל מאוד לאלף אותם. במיוחד שיש בהם את היצר הנדרש לבצע את הפקודות שנותנים להם.

בשביל לאלף אותם, מספיק לחזור מספר פעמים מועט על פקודה מסוימת והם ידעו לבצע אותה, ואז אפשר לעבור לפקודה חדשה.

חשוב להדגיש, מאחר ומדובר בכלבים שבמקור שימוש לצייד, ייתכן מאוד שזה יקשה עליכם לגדל לצידם חיות קטנות ומכרסמים, מאחר והם עלולים לפתח את היצר הזה ולהשתמש בו עליהם.

לסיכום: כלבי שנאוצר, מכל הסוגים, יכולים להתאים לכל דירה ולכל בית. מדובר בכלבים חכמים מאוד, ידידותיים מאוד וכן כלבים חמים ונאמנים. לכן, אם הגובה והמשקל לא מפחיד אותכם ויש לכם חיבה לגזעי כלבים גדולים, מומלץ לאמץ שנאוצר ענקי, ואם הגובה והמשקל מהווים בעיה, אתם תמיד יכולים לאמץ שנאוצר בינוני או ננסי.

כלב שנאוצר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן