סכיפרקה - מדריך הכלבים המלא

סכיפרקה

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג סכירפקה – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב סכירפקה – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 28-33 ס"מ נקבות - 25-30 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלבים קטנים, כלבים חכמים

משקל

3-9 ק"ג

תוכן עניינים

סכירפקה, Schipperke, הוא גזע כלבים קטן. מקורו בבלגיה כבר במאה ה-16, והא מכונה בין היתר "רב חובל מינאטורי (בזכות היותו כלב שמירה על סיפון של אוניות)" ו"שד קטן שחור". הוא שימש גם ככלב לוויה, כלב שמירה על סוסים וכן היא גיבור ספרותי ביצירותיו של הנזיר ונסלאס.

מאפיינים של סכירפקה

גובה

גובה ממוצע של סכיפרקה זכר הוא 28-33 ס"מ

גובה ממוצע של סכיפרקה נקבה הוא 25-30 ס"מ

משקל

משקל מוצע של סכיפרקה הוא 3-9 ק"ג

תוחלת חיים: 13-15 שנים

מבנה גוף: סכיפרקה הוא כלב קטן, אוזניים מחודדות ומשולשות, מבנה גוף מעט שמנמן, רגליים בינוניות.

פרווה: פרווה כפולה, כשהחלק התחתון הוא נעים ורך ואילו החלק העליון הוא קשיח וחזק. עמיד בפני תנאי מזג אוויר שונים.

צבעי פרווה: שחור לרוב, אך אפשר למצוא גם כלבים עם פרווה זהוב וחום שוקולד.

תכונות אופי של סכיפרקה

כלב סכיפרקה נחשב למאוד נאמן, חכם, צייתן וכן לכלב מאוד פעלתן. הוא מאוד אוהב לשחק, להשתולל, ויש לו הרבה מאוד אנרגיה. הוא מאוד נאמן לאחד מבני המשפחה, אך סבלני וחביב גם כלפי ילדים ושאר בני המשפחה. יחד עם זאת, הוא מתגונן ומתריע מפני זרים, זכר לימים בהם שימש בתור כלב שמירה.

כמו עם בני אדם, אז הרי שגם עם חיות אחרות הוא יכול לחיות בשלום, בפרט חיות קטנות. אך לשם כך יש צורך לאלף אותו מגיל צעיר ולהרגיל אותו לחיים משותפים. אחרת הוא עלול להיות מאוד אגואיסט

סכירפקה הוא כלב שיודע לבטא את עצמו, וכשהוא רוצה תשומת לב, הוא ינבח באופן שיהיה קשה לא לשים לב אליו.

גידול: אפשר לגדל כלב סכיפרקה בדירה ובבית עם חצר. אין בעיה לגדל אותו עם ילדים קטנים או גדולים, וכאמור ניתן לגדל אותו עם חיות מחמד אחרות, אם מרגילים אותו לכך. עדיף לגדל אותו בבית גדול או בבית עם חצר, מאחר והוא מאוד שובב ופעלתן, הוא צריך להוציא הרבה אנרגיות במהלך היום. חשוב לתת לו צעצועי נשיכה ולעיסה, כך הוא יימנע מללעוס רהיטים או דברים אחרים בבית.

מצב בריאותי של הגזע

אין לכלב זה בעיות בריאותיות ייחודיות. הבעיה היחידה המשמעותית איתה הוא מתמודד, היא נטייה להשמנה.

טיפוח: מאחר ויש לו פרווה כפולה, אז צריך להבריש אותה היטב, יש להשתמש בשמפו מותאם עבורו, וחשוב מאוד לקלח אותו מעת לעת. יש לשמור על בריאות העיניים, האוזניים והשיניים.

תזונה: כאמור, מדובר בגזע שנוטה לעלות במשקל, לכן חשוב להקפיד על תזונה מוקפדת ובריאה. יש לתת לו מנות מזון פעמיים ביום, אחרי שמוציאים אותו לטיול.

פעילות גופנית: זו כלב מאוד פעלתן, מאוד חי, אשר צריך לשחק ולטייל. לכן רצוי לקחת אותו לטיולים ארוכים ואפשר ללכת ולרוץ איתו. הפרווה שלו מגינה עליו בתנאי מזג אוויר שונים, ולכן אין חשש לטייל איתו גם בחורף. חשוב מאוד לקחת אותו לשחק, להשתולל, על מנת שיוכל להיות יותר רגוע בבית.

אינטליגנציה של גזע זה

כלב סכיפרקה נחשב לכלב מאוד חכם. הוא קולט מהר מאוד את הסיטואציה בה הוא נמצא ויודע להשתלב בה. הוא יודע כיצד לבקש תשומת לב וכיצד להתריע בפני זרים. הוא קולט פקודות מהר ויודע לחזור אחריהן בצורה חדה.  

אילוף כלבי סכיפרקה

סכיפרקה הוא כלב מאוד חכם וצייתן. אין שום בעיה לאלף אותו, אך חשוב לעשות זאת מגיל צעיר. זאת על מנת שהוא יתרגל לסביבה ופרט לחיות מחמד אחרות. מדובר בכלב שנהנה לציית לפקודות של בעליו, אך על מנת שהוא יעשה זאת, יש לאלף אותו בעזרת פידבקים חיוביים. הוא בעל קליטה מהירה ועל כן, אין צורך לחזור על פקודות שוב ושוב.

סיכום:

כלב סכיפרקה הוא כלב שכל בית היה שמח לאמץ. הוא ידידותי, חם, חי, ומאוד אוהב בני אדם ובפרט ילדים.

כלב סכיפרקה

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן