סלוקי - מדריך הכלבים המלא

סלוקי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבי סלוקי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב סלוקי – המדריך המלא:

גובה

58-71 ס"מ

תוחלת חיים

14-16 שנים

סוג

כלבי רוח

משקל

18-27 ק"ג

תוכן עניינים

ההיסטוריה של כלבי סלוקי, מגיעה עד לימי תקופת המלכים במצרים הקדומה. ישנן עדויות לכך על גבי קברים עתיקים מלפני יותר מ-2000 שנה לפני הספירה. סוג זה של כלבים, היווה אב טיפוס לכלבי רוח בהמשך.

עם השנים, הגיעו כלבי סלוקי גם לבריטניה על ידי סיירים שעבדו במקום בו נמצאו כלבים מסוג זה. הם אספו אותו ויצרו בעזרתו כלב מרוצים בשם גרייהאונד. במאה ה-20 הגיע הגזע גם לארצות הברית.

כתוצאה משינויים שעברו על הגזע במהלך השנים, אי אפשר להשוות בין הכלבים המקוריים, כפי שהם מוכרים ממצרים, עיראק ומקומות אחרים במזרח התיכון, לכלבים המערביים, אשר משתמשים בהם לא פעם בתור כלבי תצוגה.

מאפיינים של סלוקי

גובה : גובהו של כלב סלוקי הוא 58-71 ס"מ

משקל: משקלו של כלב סלוקי הוא 18-27 ק"ג

תוחלת חיים: 14-16 שנים.

מבנה גוף

כלב סלוקי מאופיין במבנה גוף רזה וגבוה. מאפיינים אלו מאפשרים לו לרוץ במהירות רבה ולאורך קילומטרים ארוכים, גם בתנאים קשים. ראשם של הכלב הוא בעל מבנה ארוך וצר, יש לו עיניים אשר ממוקמות בצידי הראש, מה שמעניק לו שדה ראייה רחב. הצבע שלהן הוא חום, בהיר או כהה.

פרווה: כלב סאלוקי נהנה משתי סגנונות פרווה, קצרה ומבריקה או ארוכה בסגנון נוצות.

צבעי הפרווה הם: הפרווה של כלב סלוקי היא בצבע חול בגוונים חומים ואדומים. אפשר למצוא גם כלבי סלוקי עם פרווה שחורה.

תכונות אופי של סלוקי

כלבי סלוקי, ידועים בזכות רגישותם הרבה והעובדה שהם מעניקים הרבה חיבה ואהבה לבני המשפחה, למרות שלעיתים הם עלולים להתחבר לבן משפחה אחד יותר מאשר לבן משפחה אחר.

מדובר בגזע מאוד חכם עם תבונה רבה, גזע עצמאי, אשר יכול להסתדר בכל מקום. הוא מסתדר נהדר עם ילדים ועם חיות מחמד אחרות, אך אם מדובר בחיות קטנות הוא עלול להתייחס אליהן כאל טרף, זכר לימים בהם הוא עזר לציידים בשטח.

גידול: מדובר בכלבים חמים ואוהבים אשר מסתדרים נהדר עם ילדים. רצוי לגדל אותם בבית עם חצר ולא בדירה, זאת על מנת שהוא יוכל לשחק בצורה חופשית. חשוב לוודא שהחצר תהיה מתוחמת בגדר גבוהה, על מנת שלא יוכל לברוח.  

מצב בריאותי

כלב סלוקי נחשב לכלב מאוד בריא. יחד עם זאת, הם כן עלולים להתמודד עם בעיות ראיה וכן הם מאוד רגישים לשמש, לכן חשוב מאוד להקפיד שיהיו בצל ולמנוע מהם חשיפה לשמש.

טיפוח: סלוקי איננו זקוק לטיפוח רב. הפרווה שלו איננו נושרת, ולכן אפשר לסרק אותו מעת לעת, יש לרחוץ אותו מדי מספר חודשים. כן חשוב להקפיד על גזיזת ציפורניים וניקוי עדין של האוזניים,.  

תזונה: יש לספק לכלב מזון יבש עם מרכיבים חיוניים עבורם, זאת על מנת לשמור על השרירים שלהם. לכן יש לוודא שהם צורכים חלבונים איכותיים.

פעילות גופנית: כלב סלוקי מאוד אוהב לרוץ, לכן מומלץ לעשות איתו הרבה פעילות גופנית מסוג זה. יש לבצע אותה כשהוא קשור לרצועה, זאת על מנת שלא יברח וכן בשביל שלא ירדוף אחרי חיות מחמד קטנות.

אילוף כלב סלוקי

כלב סלוקי נחשב לכלב רגיש ועדין, לכן מומלץ לאלף אותו בעדינות וסבלנות. כך אפשר להימנע מלהפוך אותו לכלב מרוחק ויהיה לו הרבה יותר קל להתחבר אליכם.

סיכום:

כלבי סלוקי הם כלבים מיוחדים במינם, וכל מי שיבחר לאמץ כלב מגזע זה, יגלה זאת מהר מאוד. מומלץ להשקיע בגידולו וטיפולו, כך אפשר ליהנות מחבר ושותף קרוב לכל החיים.

 

כלב סלוקי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן