טוי רוסי - מדריך הכלבים המלא

טוי רוסי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג טוי רוסי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב טוי רוסי – המדריך המלא:

גובה

22-27 ס"מ

תוחלת חיים

15 שנים בממוצע

סוג

כלבים קטנים

משקל

1.5-3 ק"ג

תוכן עניינים

מאפייני כלב מסוג טוי רוסי

למי שאוהב גזעי כלבים קטנים, כדאי שיתעניין לגבי זן הנקרא טוי רוסי. מראה של כחב זה הוא אצילי ומרשים, רגליו גבוהות, ראשו מעוגל ואוזניו גדולות וזקופות. ניתן למצוא שני סוגים של זן כלבים זה, כאשר הראשון הוא קצר פרווה והשני בעל פרווה ארוכה. הנשירה של פרוותם של כלבים אלה כמעט אינה  מורגשת. תוחלת החיים הממוצעת של כלב זה היא 15 שנים בממוצע וגובהו של הכלב הוא 22-27 ס"מ ומשקלו נע בין 1.5-3 ק"ג. פרוותו של הגזע קיימת במגוון של צבעים כגון: שחור, חום, אדמדם, שמנת ועוד. גוון האף והעיניים של כלב זה, תואם לפרוותו.

היסטוריית הגזע של טוי רוסי

על פי שמו של זן זה, ניתן לשער נכון שהוא מגיע מרוסיה, אבל למעשה מקורו הוא מגזע טוי טרייר אנגלי שהיה נפוץ בתחילת ה-120 בקרב בני האצולה הרוסית. לאחר המהפכה בשנת 1917, גזע זה כמעט נכחד ונעלם אבל בשנות ה-50 העניין בכלבים אלה גבר אבל בגלל מסך הברזל ברוסיה, לא ניתן היה לייבא כלבים אלה מחו"ל והרוסים נאלצו לשחזר בעצמם את הגזע. תו תקן של גזע זה אמנם שונה מהטוי טרייר האנגלי טיפוסי, אך מאותו הזמן, התפתחות הגזע החלה.

אופי טיפול ואילוף של כלבי טוי רוסי

כלב מזן טוי טרייר רוסי, אינו זקוק לרחצה תכופה ופרוותו אינה דורשת טיפוח מיוחד. אופיו של הטרייר טוי הרוסי, הוא מלא אנרגיה ושמחת חיים. כלב זה, אינו פחדן והוא ידידותי מאוד לבני האדם ושאר בעלי חיים בבית. הטוי נאמן לבעליו ולשאר בני המשפחה והוא זקוק למגע וקרבה. כלב זה, מתאים לגידול בסביבה עירונית ונוח לנסוע ולטוס איתו. יש לציין כי כלב מסוג טוי, מתאים לכולם אם למבוגרים, ליחידנים או למשפחה עם ילדים. אין צורך הרבה לאלף אותו היות והוא כלב אינטליגנטי, כנוע ונאמן לבעליו, כך שיעשה הכול על מנת לרצות את בעליו.

מצב בריאותי של גזע זה

בריאותם של כלבי טוי רוסי שיער קצר או ארוך, היא טובה יחסית, אך יש להיזהר מהבדלי טמפרטורה קיצוניות. למשל חימום יתר או קור גבוה יכול לפגוע בכלבי הטוי. כמו כן, יש להיזהר ממשקל עודף ולכן, לא מומלץ להשאיר להם מזון זמין כל העת, כי אם כמות קבועה שמתאימה לגזע זה כגון מנות קצובות לפי משקל.  יש להקפיד על מים טריים וכן, לצאת עם הכלב לטיולים קבועים. לכלב זה, עצמות גפיים דקות וארוכות ויש להימנע מנפילות או פגיעות באזור הגפיים ובכלל.

לסיכום:

כלבים מגזע  RUSSKIY TOY, הינם כלבים נוחים וכייפיים לגידול, אינם מצריכים השקעה רבה מדי. זהו כלב נוח ומשמח את בעליהם, ובאמצעות אילוף נכון שנעשה באמצעות חיזוקים חיוביים, ניתן להקנות להם דפוסי התנהגות רצויים בקלות ומהירות.

כלב טוי רוסי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן