קולי גס שיער - מדריך הכלבים המלא

קולי גס שיער

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג קולי גס שיער – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

קולי גס שיער – המדריך המלא:

גובה

55 ס"מ בממוצע

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלב רועים

משקל

28 ק"ג

תוכן עניינים

כלבי קולי גס שיער מקורם בבריטניה, שם הם שימשו ככלבי רועים. הגזע המקורי הגיע אל האי באמצעות הפולשים הרומיים, שם הזוודו עם כלבים סקוטיים, וכך הם נוצרו.

כלבי קולי גס שיער זכה לפרסום והצלחה בעולם בזכות הסרט "לאסי", הגיבורה היתה מגזע זה והפכה לאהובה ופופולארית בקרב דורות רבים.

מאפיינים של קולי גס שיער

גובה

גובה ממוצע – 55 ס"מ.

משקל:

משקל ממוצע – הוא 28 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-14 שנים

מבנה גוף:  כלב בינוני, מבט חינני וחמוד, עיניים קטנות ואוזניים נפולות.

פרווה: כלבי קולי נהנים מפרווה ארוכה ומתחתיה פרווה קצרה.

צבעי פרווה: חום בשילוב לבן, וכן שילובים של שחור-חום-לבן, אפור עם לבן וחום.

תכונות אופי של קולי גס שיער

כלבים אלו נחשבים לכלבים מאוד חכמים, נאמנים שנוהגים לשמור ולציית לבעליהם, הם מאוד אנרגטיים וידידותיים, קל להם להסתדר עם בני משפחה, כלבים וחיות מחמד. הם ידועים גם בחמימות הרבה שהם מספקים לזרים ולאורחים שמגיעים לביתם.

כלבים אלה, אינם נוהגים להתעצבן או לתקוף, אפשר לשחק איתם במשך הרבה זמן, ולא לחשוש שהם יעשו צעד או פעולה תוקפנית.  צריך לשים לב, הם מאוד אוהבים תשומת לב, ונהנים להתכרבל במיטה או בספה.

גידול: אפשר לגדל כלבים אלו בדירה ובבית עם חצר. הם מסתדרים מאוד טוב עם ילדים, מתחברים אליהם במהרה והופכים להיות חברם הטוב ביותר.

מצב בריאותי

כלבי קולי גס שיער לא מתמודדים עם בעיות בריאותיות יוצאות דופן. יחד עם זאת, מאחר והם נוהגים לרוץ ולהשתולל, יש לשים לב איפה הם מסתובבים, ושלא יסתבכו בגדרות או בדברים אחרים שעלולים לפצוע אותם ומומלץ לרכוש עבורם פוליסת ביטוח בעלי חיים מתאימה לתשלום הוצאות רפואיות גבוהות ולא מתוכננות.

טיפוח: כלב זה נהנה מפרווה כפולה, ארוכה וקצרה. הפרווה שלו מאוד יפה, מרשימה ושופעת. על מנת שתישאר כזו, יש להבריש אותה מדי שבוע, וכן רצוי מאוד לקצץ מדי פעם את הפלומות שגדלות במקומות שונים.

חשוב לציין, בניגוד למה שנהוג לחשוב, למרות הפרווה העבה, הרי שהוא לא מנשיר יותר שיער מאשר כלבים אחרים, וכן אין לו לקלח או להבריש אותו בצורה שונה.

תזונה: יש לספק לו תזונה איכותית ובריאה, בפרט תזונה שיש בה מרכיבים אשר יכולים לשמור על איכות הפרווה שלו. חשוב להקפיד שיאכל פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כלבים אלו נהנים מאנרגיה לא מועטה אך הם לא זקוקים לפעילות גופנית רבה. כן חשוב לקחת אותם לרוץ ולשחק, כי הם נהנים מזה.

אילוף

כלב לאסי – קולי גס שיער, לומד בצורה מהירה פקודות ויודע לבצע אותן בצורה מלאה. מאחר והוא נאמן וצייתן, אז הוא גם נהנה לבצע את הפקודות שהוא לומד. מדובר בכלב חכם אז צריך לאתגר אותו ולא לאלף אותו באותה צורה בכל פעם.

מדובר בכלב רגיש מאוד, לכן האילוף חייב להיות מותאם עבורו, ללא ענישה, ללא גערות, אלא באופן חיובי בעזרת פידבקים ועידוד.

סיכום:

כלב לאסי הוא כלב יוצא דופן, בהתנהגות, במראה, ובאהבה שהוא נותן לבעלים שלו ובפרט לילדים. זה כלב שכל אחד ישמח לגדל ולחיות לצידו במשך שנים ארוכות וטובות.

קולי גס שיער

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן