רוטוויילר - מדריך הכלבים המלא

רוטוויילר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג רוטוויילר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב רוטווילר המדריך המלא:

גובה

זכרים - 63-69 ס"מ נקבות - 63-58 ס"מ

תוחלת חיים

8-10 שנים

סוג

קל לאילוף

משקל

35-60 ק"ג

תוכן עניינים

מקורותיו של כלב רוטוויילר (Rottweiler) מגיעים עד אל ימי הרומאים, לצידם הוא נלחם ביבשת אירופה. שמו במקור, מגיע מהעיר רווטוויל הגרמנית, שם היו שווקים למכירת בקר. רוטווילר שימש בתוך רועה ושומר של עדרי בקר, עד שהוביל אותם אל זירת המכירה בסוף התהליך.

מאפיינים של כלב רוטוויילר

גובה:

גובה של כלב זכר הוא 63-69 ס"מ.

גובה של כלב נקבה הוא 63-58 ס"מ.

משקל:

משקל ממוצע של רוטוויילר הוא 35-60 ק"ג.

מבנה גוף: כלב חזק עם מבנה גוף שרירי, ראש רחב ומצח מעוגל, עיניים חומות כהות ואוזניים משולשות.

פרווה: לכלב רוטוויילר יש פרווה כפולה, עליונה ותחתונה. הפרווה העליונה היא בינונית ושטוחה, הפרווה התחתונה מופיעה בדרך כלל באיזור הירכיים והצוואר.

צבעי פרווה: שחור וחום.

תכונות אופי

כלבי רוטוויילר הם כלבים גדולים, יכולים להיות תקיפים ולכן הם מוגדרים ככלבים מסוכנים אשר יש לטייל איתם אך יש להקפיד על רצועה ומחסום.

למרות שהם נחשבים לכלבים מסוכנים, כלבי רוטוויילר הם כלבים מאוד ידידותיים ואוהבים בני אדם. מדובר בסוג כלבים מאוד נאמן, צייתן וממושמע. מדובר בכלב שנמצא כל הזמן דרוך, על מנת להקפיד ולשמור על הבעלים שלו.

הוא מסתדר נהדר עם ילדים ועם בעליהם, וכן עם כלבים אחרים. יחד עם זאת, הוא מגלה נטיות רכושניות, בפרט לאוכל ולצעצועים שלו. לכן מוטב שלא לנסות ולקחת אותם ממנו בכוח, אלא תוך כדי ליטוף. תהליך הטיפול בהם חייב להיות מלווה באילוף על מנת שיוכלו לייצר חיברו נכונה עם אנשים וכלבים.

גידול: מוטב לגדל כלבי רוטוויילר בבתים עם גינה ולא בדירות קטנות. ניתן, כאמור, לגדל אותו עם ילדים, אך צריך להרגיל אותם אליו ואותו אליהם. מהר מאוד הוא יתרגל, וירצה לרצות אותם.

חשוב לציין, כלבי רוטוויילר, לא אוהבים להישאר לבד, הם עלולים להשתעמם מזה, מה שיכול להוביל לתהליך של הרס דברים. רצוי מאוד לקנות להם צעצועים מעניינים ולהרגיל אותם לישון במקום אחד ספציפי.

מצב בריאותי

רוטוויילר הוא כלב חזק ושרירי, אך הוא מתמודד עם בעיות בריאותיות שונות, כגון, בעיות במפרק הירך והמפרק, אשר יכול להוביל לתופעת שיתוק. ניתן לפתור זאת באמצעות פעילות גופנית מגיל צעיר. כמו כן, הוא מתמודד עם בעיות ראיה והשמנת יתר.

טיפוח: חשוב להקפיד על הטיפוח של הכלב. למשל, יש להקפיד על צחצוח שיניים לפחות פעמיים בשבוע, מאחר והוא צובר אבנית בקלות, יש להקפיד על גזיזת ציפורנים, ניקוי אוזניים פעם בשבוע, וסירוק מעת לעת של הפרווה. אין צורך לקלח אותו לעיתים תכופות.

תזונה: מאחר וכלבי רוטוויילר מתמודדים עם השמנת יתר, חשוב להקפיד על מנות קטנות ולפצל אותן לאורך כל היום. האוכל צריך להיות מזין, בריא ולהכיל מרכיבים חיוניים לכלב. יש לשים לב, שהם לא אוכלים עצמות ודברים אחרים שעלולים לפצוע אותם.

פעילות גופנית: רוטוויילר הוא כלב שזקוק לפעילות גופנית יומית מגיל צעיר. הן בשביל להתגבר על בעיות שעלולות להשפיע על התפקוד הפיזי שלו והן בשביל להימנע מהשמנת יתר. הוא יכול ליהנות מריצה, הליכה ומשחקים. חשוב להקפיד לטייל איתו עם רצועה ומחסום וכן לוודא שהוא לא מנסה לשחק עם ילדים וכלבים אחרים, בכוח.

רמת אינטיליגציה של הרוטווילרים

כלבים מדהימים אלו נחשבי לאחד הכלבים הפופולאריים ביותר שיש, בין היתר בזכות אינטליגנציה גבוהה מאוד. הוא יכול ללמוד טריקים שונים במהרה, ומשמש במשך שנים בתור כלב שמירה והגנה. אינטליגנציה של רוטווילר מאפשרת לו לקרוא מהלכים ולהבין כיצד אנשים עומדים לפעול. כך הוא יודע כיצד להגן על הבעלים שלו ועל הרכוש שלהם.

הכלב נכלל תחת רשימתהכלבים המסוכנים

במדינות רבות ובפרט בישראל, הוא נחשב לכלב מסוכן, ולכן יש לטייל איתו עם רצועה ומחסום פה. הסיכון ממנו נובע בגלל גודלו הפיזי ובגלל העובדה שאם לא מחנכים ומגדלים אותו כראוי, הוא עלול לפגוע בבני אדם.

כל מי שבוחר לגדל אותו, צריך לקחת בחשבון שחברות הביטוח לא יסכימו בדרך כלל לבטח אותו בביטוח לנשיכת כלב בגלל הסיכון שיש בכך, מבחינתה.

אילוף

כלבי רוטוויילר הם כלבים מאוד חכמים, מאוד ממושמעים שרוצים לציית לבעליהם. לכן, קל מאוד לאלף אותם אך צריך לעשות את זה מגיל צעיר, כך הם יעברו תהליך חיברות נכון וידעו להשתלב עם בסביבת כלבים ואנשים.

האילוף אמור להיות תהליך קל, מאחר והכלב רוצה ללמוד, אך חשוב שהוא יהיה מגוון בשביל שלא ישתעמם. רוטוויילר הוא גם כלב רגיש, אז צריך לשים לב מה אומרים לו וכיצד.

סיכום:

אומנם מדובר בכלב גדול, שנראה ומרגיש מסוכן, אך אחרי שלומדים להכיר אותו ואם מטפלים בו בצורה נכונה, מגלים כלב נאמן, ממושמע, עם לב גדול.

כלב רוטווילר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן