רידג'בק רודזי - מדריך הכלבים המלא

רידג'בק רודזי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג כלב רידג'בק רודזי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב רידג בק – המדריך המלא:

גובה

60-68 ס"מ

תוחלת חיים

11-12 שנים

סוג

ציד

משקל

32-45 ק"ג

תוכן עניינים

רידג'בק רודזי הוא כלב שמקורו בזמביה, שם פותח על ידי מתיישבים אירופאים על מנת לשמש ככלב צייד. מדובר בתערובת של כלבים מסוג טרייר אירי, קולי, בולדוג, פוינטר וגזעים נוספים. שמו נובע מהפס אשר מופיע על הגב שלו.

מאפיינים של רידג בק

גובה:

גובה ממוצע של רידג'בק רודזי הוא 60-68 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של רידג'בק רודזי הוא 32-45 ק"ג

תוחלת חיים: 11-12 שנה.

מבנה גוף: כלב רידג'בק נהנה ממבנה גוף חזק, שרירי וחסון. יחסית הוא כלב גבוה, יש לו גולגלות שטוחה, עיניים עגולות ובינוניות, והייחוד שלו הוא בפס שיער אשר מופיע על גבו באופן מוגבה.

פרווה: כלבי רידגבק נהנים מפרווה קצרה וצפופה עם מראה מבריק.

צבעי פרווה: חום או אדמדם.

תכונות אופי

כלבי רידג'בק רודזי נחשבים לכלבים מאוד עדינים, אף אל פי שבעבר הם שימשו ככלבי צייד. שתי התכונות האלה, מאפשרות להם להיות מאוד ידידותיים עם ילדים וכן לשמש ככלבי שמירה, במיוחד לאור העובדה שהם נחשבים לכלבים חשדניים כלפי זרים. הם נחשבים לכבלים מאוד חזקים, אשר יכולים להסתדר בכל תנאי מזג אוויר, ומאוד פעילים באופי שלהם.

גידול: ניתן לגדל כלבי רידג'בק רודזי בדירה ובבית עם חצר. ואין בעיה לגדל אותו במשפחה עם ילדים קטנים או גדולים. מאחר ומדובר בכלב גדול, יש לשים לב כשהוא נמצא בסביבת ילדים קטנים, מאחר וייתכן שבלי לשים לב, הוא עלול להפיל אותם.

חשוב להדגיש, בשל אופיו המיוחד, רצוי שלבעלים יהיה ניסיון בגידול כלבים, אחרת זה עלול להקשות עליו.

מצב בריאותי

כלבי רודזיאן רידג'בק נהנים מגוף חסון, שרירי, חזק ובריא. הבעיה העיקרית איתה הם מתמודדים זו צ'סיטה שמתמקמת בצוואר או בגב, ויכולה לגרום לנפיחות ולהוביל אפילו לסכנת חיים. ניתן להוריד אותה בניתוח, במידה והיא איננה ממוקמת במקום מסוכן. כמו כן, הם מתמודדים עם בעיות שונות במפרקים ורצוי לרכוש עבורם ביטוח רפואי לכלבים.

טיפוח: כלבי רידג'בק רודזי לא זקוקים לטיפוח משמעותי. יש לסרק אותם במברשת צרה, חשוב לקלח אותם מעת לעת וכן לנקות את השיניים שלהם.

תזונה: מאחר והם כלבים אשר מאוד פעילים, אז יש צורך לספק להם תזונה איכותית וטובה, אשר מכילה מרכיבים בריאים שיאפשרו להם להתחזק.

פעילות גופנית: כאמור, כלבי רודזיאן רידג'בק מאוד אוהבים לבצע פעילות גופנית מסוגים שונים. מאחר ובמקור הם שימשו בתור כלבי צייד, אז הם מאוד אוהבים לרוץ, כולל למרחקים ארוכים. חשוב לקחת אותם לפארק, לים ולמקומות אחרים. רצוי לשחק איתם מגיל צעיר על מנת שיתרגלו ולא ישתעממו.

אילוף

כלבי רידג'בק נחשבים לכלבים מאוד חכמים, ויחד עם זאת הם גם מאוד עקשניים ונוטים לעצמאות. לכן, חשוב מאוד לאלף אותם ולעשות זאת מגיל צעיר, וכן חשוב שהבעלים יהיה מחויב לאילוף, על מנת שהוא יוכל לקבל מהכלב ציות מלא. בכל מקרה, האילוף צריך להיות נוקשה ועדין גם יחד.

האילוף צריך להיות אוהב, עקבי ורצוף. לא קל לאלף גזע זה, אך אם עושים זאת בצורה נכונה, עם הרבה אהבה, מחויבות ורצון, אז הוא יכול להצליח. האילוף צריך לכלול תרגילים שונים ועבודה על משמעת. יש לקחת בחשבון, כלבי רידג'בק ירצו לבצע את התרגילים וירצו ליהנות מהאילוף, אך הם ירצו לעשות זאת אך ורק בזמן שלהם.

סיכום:

מדובר בגזע כלבים מאוד ייחודי, מאוד ידידותי ונאמן. אם אתם מעוניינים בכלב שמירה והגנה, אך גם בכלב שיהיה אפשר לשחק איתו. אין ספק בכלל שמדובר באחד הגזעים הטובים ביותר לשם כך.

כלב רידג בק

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן