כלב פרעה - מדריך הכלבים המלא

כלב פרעה

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג כלב פרעה – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב פרעה – מדריך הכלבים המלא:

גובה

53-63 ס"מ

תוחלת חיים

11-14 שנים

סוג

ציד, קל לאילוף

משקל

18-27 ק"ג

תוכן עניינים

כלב פרעה (Pharaoh Hound), התגלה כבר בשנת 4000 לפני הספירה בעמק הנילוס. אך הגזע המוכר לנו כיום, מקורו במלטה, שלם הגיעו סוחרים פניקים אשר השתמשו בו לצורכי מסחר, בתור כלב ציד. בהמשך הם דרכם לבריטניה.

מאפיינים של כלב פרעה

גובה:              

גובה ממוצע של כלב פרעה זכר הוא 55-63 ס"מ

גובה ממוצע של כלב פרעה נקבה הוא 53-61 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של כלב פרעה זכר/נקבה הוא 18-27 ק"ג

תוחלת חיים: 11-14 שנים

מבנה גוף: כלב בינוני, מבנה גוף רזה, שרירי, אוזניים זקופות, רגליים ארוכות, זנב קצר

פרווה: דקה, קצרה

צבעי פרווה: חום, אדום

תכונות אופי של הגזע

כלב האונד פרעה נחשב לכלב מאוד חכם עם אינטליגנציה גבוהה, שובב, מאוד חברותי, עליז, אשר יכול להסתדר עם כל אחד בקלות, ומגלה אהבה ונאמנות גדולה לבעליו. הוא יכול להיות עצמאי, אך הוא קשור מאוד לבעליו ומשפחתו.

מאחר ובמקור הוא שימש כלב ציד, הרי שהתכונות האלה נשארו אצלו. אפשר לראות ולהרגיש זאת, בכל פעם כשהוא פוגש חיות מחמד קטנות ממנו, חתולים, ארנבים, שפנים, אז הוא ינסה ללכוד אותם. לכן חשוב לאלף אותו בגיל צעיר, ולהעביר אותו תהליך חיברות נכון.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון, מדובר בכלב עצמאי וחזק. זה אומר שבטיולים הוא עלול למשוך את הילדים ולהתחיל לרוץ בלי השגחה. לכן, רצוי לא לתת לילדים קטנים לטייל איתו לבד. באופן כללי, הוא לא מתאים לאנשים חלשים, אלא לאנשים שיש להם כוח ושרירים בידיים.

אנשים עם בית פרטי, צריכים לשים לב, מדובר בכלבים שאוהבים ומסוגלים לנתר לגובה, לכן רצוי להציב גדר גבוהה, בשביל שלא יוכלו לנתר מעליה.

מצב בריאותי של הגזע

כלבים פרעוניים לא מתמודדים עם בעיות בריאותיות מיוחדות. מה שכן, הם רגישים לחומרי הדברה מסוימים, חשוב לשים לב לזה, על מנת שלא יווצרו בעיות בעור, אלרגיות או תופעות אחרות.

טיפוח: מאחר והפרווה של כלבי פרעה היא מאוד קצרה ודקה, אז אין צורך לטפח אותם יתר על המידה. אפשר לסרק אותם פעם בשבוע, וזה יספיק. חשוב לשמור על בריאות השיניים, ואפשר לרחוץ אותם מעת לעת.

תזונה: יש לספק לכלבי פרעה אוכל בריא, איכותי, רצוי תזונה טבעית אך אפשר גם תזונה אחרת. פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כמו שציינו, כלבי פרעה הם כלבים מאוד שובבים, מאוד נמרצים, נשארו בהם לא מעט תכונות שהיו במקור אצל כלבים מגזע זה, אשר שימשו כלבי ציד. לכן, עלינו לדעת שהם זקוקים לפעילות גופנית רבה. הם מאוד אוהבים לרוץ, לקפוץ, לשחק, לא תהיה להם גם בעיה ללכת לקבוצות של כלבים ולנסות לשחק איתם. חשוב מאוד להוציא אותם לטיולים ארוכים, לפחות פעם ביום.

אילוף כלבי פרעה

כלבי האונד פרעה, הם כלבים חכמים עם אינטליגנציה מאוד גבוהה וכן הם צייתנים. עם זאת, הם גם מאוד עצמאיים באופיים, לכן חשוב לאלף אותם מגיל צעיר, גם בשביל שילמדו כיצד להקשיב ולבצע פקודות, וכן בשביל שיוכלו ליהנות מתהליך חיברות נכון לסביבה.

האילוף צריך להתבצע בצורה חיובית, מבוססת על פידבקים ולא ענישה. חשוב שהאילוף יתבצע בשלבים וכן שיתעסק בכל פרט ופרט בחייהם.

סיכום

כלב פרעה, הוא כלב מאוד מהנה, מאוד נעים, חכם ונאמן. עם זאת הוא שובב מאוד. מי שמחפש כלב טוב שמדי פעם "ישגע" אותו, זה הכלב בשבילו. לאור שובבותו של הכלב הפרעוני, מומלץ לרכוש עבורו ביטוח צד ג' בכדי להיות בראש שקט שחלילה הכלב לי יגרום לנזק שיחשוף את הבעלים לתביעות מיותרות.

כלב פרעה (Pharaoh Hound)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן