פקינז - מדריך הכלבים המלא

פקינז

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג פקינז בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב פקינז – המדריך המלא:

גובה

15-23 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים קטנים

משקל

4-6 ק"ג

תוכן עניינים

כלבי פקינז הגיעו מסין. כשבמקור הם היו אמורים להוות את הגרסה הסינית לאריות. הסיפור הוא, שבודהיסטים סינים רואים באריה סמל לאומץ לב. מאחר ואין בסין אריות, הם החליטו לקחת כלבי פקינז ולבצע הרבייה מכוונת, על מנת לייצר גרסה סינית לאריה. שמם ניתן להם בגלל מעמדם המיוחד, והוא לקוח משם העיר, פקין.

מאפיינים של פקינז

גובה

גובה ממוצע של כלב פקינז הוא 15-23 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של כלב פקינז הוא 4-6 ק"ג

תוחלת חיים: 12-15 שנים

מבנה גוף: כלבי פקינז הם כלבי לוויה קטנים, יש להם גוף מוצק ושרירי, עיניים בולטות, אף פחוס, פה קטן וזנב קשתי. המראה שלהם מזכיר, כאמור, אריה.

פרווה: כלבי פיקניז נהנים מפרווה עבה וצפופה, לכן הם גם מנשירים לא מעט שיער.

צבעי פרווה: חום, שחור, לבן, אפור. בדרך הכלל הפרווה בצבע אחיד, האף בצבע שחור.

תכונות אופי

כלבי פקינז הם אומנם כלבים קטנים במימדים שלהם, אך הם נחשבים לכלבים מאוד אמיצים, גם מול כלבים גדולים. הם מאוד טריטוריאליים, עקשנים, אינם חובבים אנשים זרים, ונחשבים לנאמנים מאוד לבעלים שלהם.

גידול: כלב פקינז נחשב קל ונוח לגידול,הן בדירה והן בבית עם חצר. הם מסתדרים נהדר עם ילדים וכן עם מבוגרים, אך כאמור, פחות עם אנשים זרים. מה שכן, רצוי לא להציק להם ולא לפלוש לטריטוריה שלהם.

יש לציין, הרבה מאוד כלבי פקינז מתמודדים עם תחושות של חרדת נטישה, לכן ייתכן ויהיה צריך לעבוד איתם על השלב, בו אתם יוצאים מהבית ומשאירים אותם לבד.

מצב בריאותי

כלבי פיקינז מתמודדים עם מספר בעיות בריאותיות: הם נוטים להצטנן בקלות, מתמודדים עם בעיות עיניים שונות, דלקות אוזניים בגלל הפרווה הארוכה שלהם, פריצות דיסק ובעיות גב וברכיים, בעיות לב ונשימה, וכן סוכרת. חלק מהכלבות מתמודדות עם תהליכי לידה מאוד קשים.

טיפוח: בגלל אופי, סוג ואורך הפרווה, רצוי מאוד לטפח אותם על בסיס קבוע, זאת על מנת לשמור על הפרווה שלהם מבריקה ויפה, וכן בשביל למנוע מהם בעיות בעיניים ובאוזניים.

תזונה: אחת הבעיות של כלבי פיקיניז היא נטייה להשמין. לכן יש להקפיד לספק להם מזון בריא ואיכותי, בכמויות מדודות ונכונות.

פעילות גופנית: מאחר וכלבי פיקניז נוטים להשמין וכן מאחר מדובר בכלבים שצריכים להוציא אנרגיה, יש לקחת אותם לטיולים ארוכים. רצוי מאוד לעשות זאת במקום מתוחם וכן כשהם קשורים, על מנת שלא יתחילו לרדוף אחרי חיות מחמד אחרות ולריב עם כלבים גדולים מהם.

אילוף כלב פקינז

לא פשוט לאלף פקינז. הוא יכול להבין פקודות פשוטות, כמו ארצה, שב וכדומה, וזה חשוב גם להכיר לו אותן, על מנת שידע איך להתנהג ולמנוע בעיות שונות בהתנהגות, בין היתר נשיכות, נהימות ועקשנות. יחד עם זאת, פקודות מורכבות יותר, יהיה לו מאוד קשה להבין. עם זאת, חשוב לנקוט בגישת אילוף מאוזנת ולא נוקשה.

חשוב לאלף אותו מגיל צעיר, זאת על מנת לייצר איתו קשר טוב יותר, וכן בשביל ללמד אותו איך להתנהג עם בני המשפחה וכן עם זרים.

כלבי פקינז נוטים לראות את עצמם גבוה בהיררכיה המשפחתית, לכן אם רוצים להשתלט עליהם, יש לתת להם תחושה שהם אינם האלפא דוג של המשפחה. זה יעזור מאוד בתהליך האילוף ויגרום להם לבצע את הפקודות לאחר מכן.

סיכום:

כלבי פקינז הם כלבים יפים, חכמים, אמיצים, וגם אם הם נוטים לעיתים להתנהגות שיכולה להיראות "קשה", עדיין זו חוויה גדולה לגדל אותם וזה גם לא קשה כמו שזה נשמע.

כלב פקינז

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן