פפילון - מדריך הכלבים המלא

פפילון

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג פפילון בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב פפיון – המדריך המלא:

גובה

20-28 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלבים קטנים, כלבים חכמים

משקל

4-5 ק"ג

תוכן עניינים

כלב פפילון או בשמו השני פפיון, הוא כלב שמקורו בספרד (לפי הערכות, הוא שייך לגזע ספיינל ספרדי ננסי), אך הוא ידוע בזכות כך ששימוש בתור כלב לוויה לבני אצולה בצרפת ובלגיה. שמו לקוח ממהילה "פרפר" בצרפתית, מה שמאפיין גם את המראה שלו במובנים מסוימים.

לימים הוא הפך להיות אחד מהכלבים הפופולאריים ביותר בקרב חובבי כלבים. מעבר להיותו כלב אהוב, הרי שכלב פפילון, זוכה לככב בתערוכות כלבים, כאשר לא פעם הוא זוכה במקומות הראשונים בקטגוריות שונות בתערוכות אלו.

מאפיינים של כלבי פפילון

גובה

גובה ממוצע של כלב פפיון הוא 20-28 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של כלב פפיון הוא 4-5 ק"ג

תוחלת חיים: 13-15 שנים.

מבנה גוף: כלב פפיון הוא כלב קטן, יש לו פרווה ארוכה וזנב מתעקל, אוזניים גדולות המזכירות במראה שלו פרפר (מכאן לקוח שמו), הוא מעט ארוך והמראה שלו מאוד עדין ונעים.

פרווה: כלבי פפילון נהנה מפרוות משי ארוכה, איכותית ונעימה. הוא מנשיר לא מעט שיר ולכן חשוב מאוד לטפח אותו באופן עקבי, בשביל לשמור על יופיו ועל הפרווה המיוחדת שלו.

צבעי פרווה: לבן עם כתמים בצבעים שונים. בדרך כלל צבעים אלו מכסים גם את העיניים ואת האוזניים.

תכונות אופי

כלב פפילון נחשב לכלב לוויה, מאוד רגוע, שלוו, עדין במראה שלו ויחד עם זאת, הוא כלב מאוד קשוח שיהיה מוכן לעשות הרבה מאוד עבור הבעלים שלו. הוא נחשב לכלב אמיץ, נאמן, אשר מציית לכל פקודה. בניגוד למראה העדין והשלוו שלו, הוא מאוד אנרגטי ויש לו נטייה לרדוף אחרי חיות מסוגים שונים, בפרט כאלה הקטנות ממנו (פרפרים, עכברים וכדומה).

צריך להדגיש, למרות האומץ הרב שלהם, הרי שכלבי פפילון, נולדים פחדנים ולכן חשוב שהם יעברו תהליך נכון בטרם הם פוקחים עיניים. אחרת הם עלולים לנשוך כל דבר. אם הם יקבלו את התנאים הנכונים, הרי שיוכלו ללמוד את הסביבה, להסתקרן ולא לפחד.

גידול: ניתן לגדל כלבי פפיון בדירה וכן בבית עם חצי, הם מסתדרים מצוין עם ילדים ומבוגרים. חשוב מאוד להקדיש לו זמן ותשומת לב, שכן מדובר בכלב מפונק שזקוק לאהבה.

מצב בריאותי

כלבי פפילון אינם מתמודדים עם בעיות בריאותיות חריגות, מעבר לבעיות ראיה ובעיות בפיקת הברך בגילאים מתקדמים.

טיפוח: כאמור, כלבי פפיון הם מאוד יפים ומרשימים. על מנת לשמור על פרוותם, יש להעניק להם טיפולי טיפוח מתאימים. למשל, יש להשתמש בשמפו מיוחד, מרכך וכן מסרק מתאים לצורך הברשת שיערם. אין להם להבריש את הפרווה כשהיא רטובה.

מלבד טיפוח שערם, יש לדאוג לבריאות השיניים שלהם באופן קבוע.

תזונה: יש לספק להם אוכל בריא, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: חשוב לעשות איתם פעילות על בסיס יומי, זאת על מנת לאפשר להם לשחרר אנרגיות. מוטב לעשות זאת במקומות מתוחמים, על מנת שלא ירדפו אחרי פרפרים או חיות אחרות, וכן מוטב לעשות זאת כשהם קשורים, מאחר ולעיתים הם שוכחים מהגודל שלהם ומתגרים בכלבים גדולים מהם.

רמת אינטליגנציה של הגזע

כשמתבוננים על כלב פפילון מהצד, הוא נראה כמו כלב מגונדר, אך מדובר גם אחד מהכלבים החכמים ביותר, נבון מאוד אשר תמיד מחפש  אתגרים חדשים. אינטליגנציה של פפילון היא מאוד גבוהה, ובאה לידי ביטוי, בין היתר, ביכולות למידה מהירה. אם מאלפים אותו בצורה נכונה, הוא יכול ללמוד טריקים שונים.

אילוף פפיון

כלב פפילון הוא כלב מאוד חכם אשר רוצה לעשות מה שהבעלים אומרים לו, לכן קל מאוד לאלף אותו. הוא יתקשה מאוד להסתדר לבד, הוא רוצה להיות קרוב לבעלים שלו וזקוק לתשומת לב שלו. ישנם תרגילים מסוימים שיכולים לעזור בעבודה איתו. חשוב שהאילוף יתבצע באהבה ודרך חיזוקים חיוביים.

סיכום

כלב פפילון הוא כלב נוח, עדין, חכם ויפה. הוא יכול להיות מתנה גדולה לכל משפחה שתחליט לאמץ אותו.

כלב פפילון

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן