כלב צאן אנגלי עתיק - מדריך הכלבים המלא

כלב צאן אנגלי עתיק

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג כלב צאן אנגלי עתיק – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב צאן אנגלי עתיק – המדריך המלא:

גובה

51-59 ס"מ

תוחלת חיים

12-19 שנים

סוג

כלב רועים

משקל

27-29 ק"ג

תוכן עניינים

כלב צאן אנגלי עתיק (Old English Sheepdog) מקורו באנגליה של תחילת המאה ה-19. הוא שימש בתחילה ככלב רועה צאן, והיום הוא משמש ככלב בית ותצוגות.

מאפיינים של כלב צאן אנגלי עתיק

גובה:

גובה ממוצע של כלב צאן אנגלי עתיק הוא 51-59 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של כלב צאן אנגלי עתיק הוא 27-29 ק"ג

תוחלת חיים: 11-19 שנים

מבנה גוף: גזע זה נהנה מגוף מוצק, מאוזן ושרירי. יש לו חזה רחב, רגליים ישרות ושריריות. האוזניים שלו שמוטות על פניו ומעניקות לו מראה מיוחד.

פרווה: כלב צאן אנגלי נהנה מפרווה כפולה עבה וסמיכה. היא עוזרת לו לשרוד בתנאי מזג אוויר קשים ומעניקה לו מראה דובי, פרוע ומוזנח.

צבעי פרווה: כחול, אפור, לבן.

תכונות אופי של הגזע

מדובר בגזע מלא חיבה, רוגע ואהבה. הוא נאמן לבעליו ומהווה חלק בלתי נפרד מהמשפחה, ונחשב ידידותי גם כלפי אנשים זרים וחיות מחמד אחרות. כלב צאן אנגלי הוא כלב עבודה, ולכן הוא מאוד אוהב להיות עסוק, הוא אנרגטי, ולא פעם הוא פועל באופן עצמאי.

מאחר ובמקורותיו הוא היה כלב רועה, אז יש לו נטייה לנסות להנהיג ולהוביל את בני משפחתו ואנשים סביבו, לכן חשוב לאלף אותו מגיל צעיר לדעת מי הבוס בבית. חשוב לזכור, הוא כלב עקשן עם רצון חזק ויכול בקלות להכניע את בעליו לתת לו לשלוט.

גידול: ניתן לגדל כלב צאן אנגלי בדירה ובבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותו עם ילדים קטנים או גדולים.

מצב בריאותי של כלב צאן אנגלי עתיק

בעיקרון, מדובר בכלבים מאוד בריאים וחזקים. אך הם עלולים להתמודד עם מספר בעיות בריאותיות, כגון, אנמיה, אפילפסיה, קטרקט ובעיה במפרק הירך. מומלץ לרכוש ביטוח לכלב זה על מנת להימנע מהוצאות רפואויות גבוהות ולא מתוכננות.

טיפוח: הפרווה של כלב רועה אנגלי זקוקה לטיפוח באופן רציף ועקבי. יש להבריש אותה מספר פעמים בשבוע. מאחר ומדובר בפרווה מדובללת, היא יכולה למשוך פסולת ולכלוך, ואלה יכולים לפתח בעיות עור שונות אצל הכלב. לכן חשוב גם להבריש וגם לנקות אותה. כך גם אפשר להימנע מקשרים בפרווה. חשוב להקפיד על היגיינה וטיפוח, כולל גזיזת ציפורניים וניקיון שיניים.

תזונה: חשוב להקפיד על תזונה בריאה ואיכותית, לפחות פעמיים ביום, זאת על מנת לשמור על מבנה הגוף החזק והחסון שלהם.

פעילות גופנית: מדובר בכלב עבודה, לכן הוא נהנה מאוד לטייל, נהנה מאוד לרוץ ולשחק. אפשר לעשות איתו פעילויות ספורטיביות שונות, זה חשוב עבורו בשביל לשמור על כושר וסיבולת. חשוב גם לספק לו צעצועים ומשחקים שיאתגרו אותו. אם לא רצים איתם, אז חשוב לעזוב איתם הליכה נמרצת לפחות פעמיים ביום. בלי פעילות גופנית קפדנית, הם עלולים לפתח הרגלים לא בריאים והרסניים.

כשלוקחים אותם לטיולים, חשוב לוודא שיש מים זמינים עבורם, בפרט כשהאקלים חם אז הפרווה מקשה עליהם. בימים קרים הרבה יותר קל להם לרוץ ולשחק בחוץ.

אילוף הגזע

גזע זה הוא מאוד חכם ויכול לבצע מספר משימות. יש לו יכולת ללמוד בקלות פקודות וטריקים שונים. כלב צאן אנגלי הוא מאוד צייתן ונהנה לבצע את מה שהבעלים שלו מבקש ממנו, לכן קל לאלף אותו, הוא לומד מהר ונהנה מזה.

חשוב שהאילוף יתבצע באופן חיובי עם פידבקים חיוביים מאחר ומדובר בכלב מאוד רגיש ויהיה לו קשה ללמוד כשהטון הוא קשוח. בטון רגיש ועדין, הוא יבטח בכם ובמאלף וידע לכבד אתכם

האילוף צריך להתבצע כבר מגיל צעיר, על מנת שילמד כיצד להתנהג עם בני אדם ועם חיות מחמד אחרות. מומלץ בשביל שהאילוף יהיה מוצלח, לנסות מספר שיטות בטרם מחליטים על שיטה ספציפית להשתמש בה. חשוב שהתהליך יתבצע בסבלנות ובאהבה.

סיכום:

כלב צאן אנגלי יכול להתאים לכל בית ולכל משפחה. הוא כלב טוב, נאמן וידידותי, וכל מי שיאמץ אותו ייהנה ממנו.

כלב צאן אנגלי עתיק

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן