ניופאונדלנד - מדריך הכלבים המלא

ניופאונדלנד

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג ניופאונדלנד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב ניופאונדלנד – מדריך הכלבים המלא:

גובה

68-75 ק"ג

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים ענקיים

משקל

50-80 ק"ג

תוכן עניינים

ניופאונדלנד (Newfoundland dog) הוא כלב הרים במקור, אשר הגיע לצפון אמריקה במאה ה-17 על ידי דייגים צרפתיים. במקור הוא שימש בתור לצורך מציאת דגים ונשיאת משאות עבור הדייגים. עם הזמן התברר שיש לו יכולות שמאפשרות להציל חיים. בין היתר, הוא ידוע כמי שהציל את נפוליאון.

מאפיינים של ניופאונדלנד

משקל:

משקל של ניופאונדלנד זכר הוא 75-80 ק"ג.

משקל של ניופאונדלנד נקבה הוא 50-70 ק"ג.

גובה:

גובה של הזכר הוא 70-75 ס"מ.

גובה של הנקבה הוא 68-70 ס"מ.

תוחלת חיים: 8-13 שנים.

גוף: מבנה גוף גדול, כבד, אוזניים נפולות, זנב קצר, רגליים ארוכות.

פרווה: כפולה, עבה.

צבעי פרווה: חום, שחור, לבן.

תכונות אופי של של כלב ניופי

ניופאונדלנד נחשב לכלב מאוד חברותי, רגוע, הוא ללא ספק שייך לרשימת הכלבים החמודים ביותר. הוא מסתדר נהדר עם אנשים, מסתדר נהדר עם חיות מחמד אחרות, נחשב לכלב משפחתי לכל דבר, וכל מה שהוא שואף לעשות כל היום זה ליהנות ולגרום אחרים ליהנות ממנו.

לא מדובר בכלב פעלתן בצורה יוצאת דופן, אך הוא כן אוהב משחקי מים וכאמור הוא משמש גם בתור כלב הצלה, אשר מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש כאשר הוא אדם עומד בפני סכנה של טביעה.

גידול: ניתן לגדל אותו בבית עם חצר וכן בדירת מגורים עירונית. מאחר והוא כלב "גדול", ייתכן שיהיה הרבה יותר נוח לגדל אותו בחצר ולא בדירה סגורה. כאמור, הוא מסתדר נהדר עם ילדים בכל הגילאים, וכן עם חיות מחמד.

מצב בריאותו של הגזע

כלב ניופאונדלנד איננו סובל מבעיות בריאותיות קיצוניות, אך מפאת גודלו הוא יכול להתמודד עם בעיות באגן וכן עם בעיות בהיפוך הקיבה. מומלץ לרכוש לכלב זה פוליסה לביטוח חיות מחמד.

טיפוח: מאחר ולכלב ניופאונדלנד יש פרווה עבה וכפולה, יש צורך להבריש אותה לעיתים תכופות, בשביל למנוע הצטברות של קשרים ולכלוך.

תזונה: חשוב להקפיד על תזונה בריאה, פעמיים ביום, ולוודא שהוא אוכל כמויות מדודות.

פעילות גופנית: חשוב מאוד להקפיד על פעילות גופנית קבוע עם כלב ניופאונדלנד. רצוי לקחת אותו לטיולים ממושכים, הליכות, ריצות, וכאמור הוא גם מאוד ייהנה מפעילות במים.

אילוף כלבי ניופאונדלנד

כלבי ניופאונדלנד הם מאוד נוחים ומתאימים לאילוף. הם כלבים חכמים, שאוהבים לרצות את בעליהם, ומוכנים לבצע פעולות אילוף שונות. חשוב שהאילוף יהיה עקבי וחיובי.

לסיכום, כפי שניתן לראות, מדובר בכלבים מאוד טובים, שלווים, כלבים שיכולים להתאים לכל בית ולכל משפחה.

כלב ניופאונדלנד (Newfoundland dog)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן