כלב פינצ'ר ננסי - מדריך הכלבים המלא

פינצ'ר ננסי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג פינצ'ר ננסי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב פינצ'ר ננסי – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 25-30 ס"מ נקבות - 25-28 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלבים קטנים

משקל

זכרים - 4-5 ק"ג נקבות - 3.5-5 ק"ג

תוכן עניינים

כלב פינצ'ר ננסי

כלב פינצ'ר ננסי, הוא כלב שמקורו בגרמניה. ישנן תיאוריות שונות מה הן מקורותיו, בין היתר נטען שהמקור שלו הוא טרייר, וכן ישנן תיאוריות אשר סבורות שמקורותיו בהכלאה של כלב הולנדי וגרייהאונד איטלקי. בכל מקרה כן ידוע, שמדובר בגזע קדום אשר התפשט אחרי מלחמת העולם השנייה

אף על פי שמדובר בכלב ננסי, הרי שהוא נחשב לאחד הכלבים האתלטיים והמוצקים ביותר שיש, הליכתו מזכירה דהירה של סוס ויש לו מראה ייחודי ומרשים.

מאפיינים של כלבי פינצ'ר ננסיים

גובה – גובה ממוצע של כלב פינצ'ר ננסי נע בין 25 ל-30 סנטימטר.

משקל – משקל של כלב פינצ'ר ננסי נע בין 4 ל-6 ק"ג.

תוחלת חיים – כלב פינצ'ר ננסי חי בין 13 ל-15 שנה.

מבנה גוף – כאמור, פינצ'רים ננסיים נהנים מגוף מוצק, אתלטי, חרטום ארוך ומרשים, אוזניים מזדקרות. בעבר היה נהוג לחתוך את אוזניו, אך כיום זה אסור ברחבי העולם וגם בישראל.

פרווה – הפרווה של פינצ'ר ננסי נהנה מפרווה דקה, קצרה, והצבעים הבולטים שלה הם חום ושחור.

תכונות אופי

כלב פינצ'ר ננסי הוא כלב מאוד ספורטיבי. יש לו הרבה מאוד אנרגיה והוא אוהב לשחק בבית ובחוץ. מדובר בכלב מאוד חברותי ונאמן. בניגוד לגודל שלו, הוא חסר פחד, ונחשב מאוד אמיץ. זה יכול להיות יתרון, מאחר והוא עלול להרתיע אנשים זרים, אך יחד עם זאת, הוא גם עלול לפתוח ב"עימותים" עם כלבים גדולים ממנו.

תנאי גידול – ניתן לגדל כלב פינצ'ר בדירות וכן בבתים עם חצרות. מתאים לבית עם ילדים. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בכלב קטן, אז ילדים נוטים להציק לו וזה עלול להיות מאוד לא נעים עבורו.

מצב בריאותי

כלבי פינצ'ר ננסיים נחשבים לכלבים מאוד בריאים. אין להן מחלות או בעיות גנטיות והם גם לא נוטים לחלות לעיתים תכופות.

יחד עם זאת, הם כן רגישים לקור ואינם יכולים לחמם את עצמם, לכן חשוב לא להחזיק אותם במקומות קרים (מלונה, חצר פתוחה בחורף וכדומה). על מנת למנוע בעיות עור ובעיות היגיינה, נכון להבריש את הפרווה של הכלב מספר פעמים בשבוע. כך שומרים עליה נקייה, בריאה ומבריקה.

על מנת שהכלב לא ישמין, יש להקפיד על תזונה בריאה ונכונה אשר כוללת שתי מנות מידתיות ביום (בוקר וערב). רצוי שהמזון יהיה איכותי, מאחר וזה ישפיע על מצב בריאותו ואיכות חייו.

כלבי פינצ'ר ננסי אינם זקוקים לפעילות גופנית מבחינה בריאותית. אך יחד עם זאת, מאחר והם כלבים מאוד חברותיים שמאוד אוהבים לשחק ולבלות עם בעליהם, כן יהיה נכון להוציא אותם לטיולים ארוכים ולבלות איתם. חשוב גם לקנות להם צעצועים ומשחקים, שיספקו להם תעסוקה במהלך היום.

אילוף פינצ'ר ננסי

כלב פינצ'ר ננסי הוא מאוד צייתן, אך חשוב לאלף אותו מגיל צעיר על מנת שהוא ילמד כללים מסוימים ויתרגל אליהם. האילוף גם יאפשר לו להתחבר בצורה קלה לכלבים אחרים. מדובר בכלב חכם ולכן קל מאוד לאלף וללמד אותו תרגילים ופקודות חדשות.

על מנת שהאילוף יצליח, מוטב לקחת אותו אל מאלף מקצועי. הוא ידאג לעבוד איתו בעזרת שיטה של חיזוקים חיוביים ושליליים. על מנת שהמאלף יוכל ליצור איתו יחסי אמון, מוטב שהבעלים יהיו נוכחים במקום בזמן האילוף.

סיכום:

כל מי שמחפש כלב נוח, חכם ונאמן לאימוץ, ימצא בכלב פינצ'ר ננסי את מה שהוא מחפש. מדובר בכלב מאוד נוח לטיפול שכיף לגדל אותו. מי שיש לו זמן ורצון לגדל כלב שאוהב לשחק ולהשתעשע, אזי שכלב פינצ'ר ננסי הוא פתרון נהדר עבורו.

פינצ'ר ננסי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן