מרמנו - מדריך הכלבים המלא

מרמנו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג גולדן רטריבר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

גובה

65-73 ק"ג

תוחלת חיים

11-13 שנים

סוג

כלב איטלקי

משקל

35-45 ק"ג

תוכן עניינים

מרמנו (Maremmano-Abruzzese Sheepdog), הוא כלב שמקורו במרכז איטליה, שם הוא שימש כלב רועים עבור עדרי צאן והיה מוכר בזכות היכולת שלו להבריח גנבים וחיות טרף. מרמנו הוא חיבור של שני גזעים, מרמנו ואברוצו אשר במאה ה-20 אוחדו לגזע אחד.

מאפיינים של מרמנו

גובה:

גובה ממוצע של מרמנו הוא 65-73 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של מרמנו הוא 35-45 ק"ג

תוחלת חיים: 11-13 שנים

מבנה גוף: כלב מוצק, שרירי, מסיבי, ראש גדול, רגליים בינוניות, אוזניים בינוניות ונפולות. יש לו עצמות מאוד חזקות ושרירים מפותחים.

פרווה: ארוכה ועבה.

צבעי פרווה: לבן, קרם ולעיתים גם צהוב.

תכונות אופי של הכלב

כלב מאוד נאמן ומסור למשפחתו, רגוע ושלוו, יכול להסתדר בקלות עם חיות אחרות, כולל כלבים. אך במקור, כאמור, הוא שימש בתור כלב רועים שנועד לשמור על העדר, תכונות אלו נשארו איתו ולכן הוא יכול להתנהג בצורה מאוד חשדנית ועוינת כלפי זרים. לכן הוא יכול להיות כלב שמירה נהדר, אך צריך גם לדעת לחנך אותו בשביל להימנע מעימותים מיותרים.

גידול: אין בעיה לגדל אותו בדירה, אך הוא רגיל לשטח ולכן יהיה הרבה יותר קל לגדל אותו בבית עם חצר. הוא יכול לגדול עם ילדים גדולים וקטנים, אך חשוב לאלף אותו בשביל שידע להתחבר אליהם מגיל צעיר.

מאחר והוא יכול לשהות בחוץ במשך שעות ארוכות ללא חשש, אזי שאין מה לדאוג אם הוא יהיה בחצר או בגינה, גם בימים של חורף, אך חשוב להקפיד שהגינה מגודרת היטב על מנת שהוא לא יוכל לצאת ממנה ולרדוף אחרי חיות אחרות.

מצב בריאות של הגזע

אין לכלב מרמנו בעיות בריאותיות מסוימות או יוצאות דופן, מצבו הבריאות בסך הכל תקין והוא לא מתמודד עם בעיות גנטיות.

טיפוח: יש לכלבי מרמנו פרווה עבה שמחייבת טיפוח קבוע. יש לסרק אותו לעיתים תכופות, לנקות אותו ולהקפיד על בריאות השיניים והאוזניים שלו.

תזונה: יש להקפיד על מזון יבש בריא ואיכותי. חשוב להקפיד על כמות מדודה על מנת שלא יעלה במשקל יתר על המידה. הוא עלול להתמודד עם השמנת יתר.

פעילות גופנית: כלב רועה מרמנו הוא כלב אנרגטי, הוא זקוק לפעילויות ואימונים, מאוד אוהב את המרחב הפתוח, ולכן חשוב לצאת איתו מספר פעמים ביום, לקחת אותו להליכות וריצות ארוכות. פעילות גופנית תעשה לו טוב מבחינה פיזית ונפשית. הפרווה מאפשרת לו לשהות בחוץ בכל תנאי מזג אוויר, גם כשקר וגם כשחם.

אילוף כלבי מרמנו

מצד אחד מדובר על כלב מאוד נאמן וצייתן, מצד שני, יש לו הרגלים מסוימים שעלולים לייצר התנהגות עוינת כלפי זרים. לכן חשוב לאלף אותו מגיל צעיר, לייצר אצלו תהליכי חיברות, למד אותו את ההיררכיה בבית וכן כיצד להתנהג עם אנשים זרים, כלבים וחיות אחרות.

האילוף חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי, ובאמצעות פידבקים חיוביים. אם רוצים שהוא יהיה כלב שמירה, יש לאמן אותו לכך באמצעות אימונים מותאמים. 

מומלץ לרכוש עבור כלב זה ביטוח צד ג' במסגרת פוליסת ביטוח לחיות מחמד אשר תגן עליכם במידה ויתבעו אתכם בגין נזק שהמרמנו שלכם גרם לאדם או לכלב אחר.

סיכום: כלבי מרמנו הם כלבים מאוד יפים, מרשמים ועוצמתיים. הם יכולים להתאים לכלב משפחה ולכן כל מי שיאמץ אותו, ייהנה ממנו.

מרמנו Maremmano-Abruzzese Sheepdog

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן