לרצ'ר - מדריך הכלבים המלא

לרצ'ר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג לרצ'ר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב לרצ'ר – המדריך המלא:

גובה

68-72 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

משפחת הגרייהאונד

משקל

16-45 ק"ג

תוכן עניינים

כלב לרצ'ר (Lurcher) מקורו באירלנד, אשר במקור שימש לצייד וכן בתור כלב מרוצים. אפשר למצוא סוגים שונים שלו אשר מעורבבים עם כלב גרייהאונד.

מאפיינים של כלב לרצ'ר

גובה:

גובה ממוצע של כלב לרצ'ר הוא 68-72 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של כלב לרצ'ר הוא 45-16 ק"ג

תוחלת חיים: 12-15 שנים

מבנה גוף: כלב לרצ'ר נהנה מגוף חסון, שרירי, רגליים בינוניות, אוזניות מוטות מעת לצדדים, עיניים גדולות. מזכיר במראה שלו זאב.  

פרווה: עבה, כפולה וסבוכה

צבעי פרווה: חום בהיר, חום כהה, שחור, לבן

תכונות אופי של הלרצ'רים

מדובר בכלב מאוד חכם, אוהב, שנהנה גם לטייל וגם להתכרבל עם אנשים על הספה או על המיטה. הוא נאמן לבעליו ומסתדר נהדר גם עם ילדים וגם עם חיות מחמד אחרות. יחד עם זאת, מאחר והוא שימש כלב צייד, יתכן והוא ינסה לתפוס חיות מחמד קטנות.

מדובר בכלב עם אינטליגנציה מאוד גבוהה, מהירות וזריזות ולכן הוא יכול לשמש ככלב שמירה, כלב עבודה, כפי ששימש במשך שנים רבות בהיסטוריה.

גידול: מתאים לגידול בדירה ובבית עם חצר. אפשר לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים וכן עם כלבים אחרים. יש לקחת בחשבון שהוא מאוד אוהב להיות באזורים פתוחים ומרווחים, ולכן עדיף לגדל אותו בבית עם חצר או לפחות לקחת אותו לאזורים כאלו לעיתים תכופות.

מצב בריאותי של הגזע

בעיקרון כלבים מסוג זה אינם מתמודדים עם בעיות בריאותיות משמעותיות, אך אם גדלו בצורה לא טובה, אז ייתכן ויתגלו בעיות שונות, כמו למשל פציעות בשרירים, בעיות לב, פיתול קיבה.

טיפוח: מאחר ולכלב יש פרווה עבה וסבוכה, אזי שיש להבריש אותה לעיתים תכופות, חשוב גם לרחוץ אותה מעת לעת ולהשתמש בשמפו איכותי לשיער. חשוב להקפיד על בריאות השיניים והאוזניים.

תזונה: כלב לרצ'ר הוא מאוד אקטיבי ולכן הוא זקוק לאוכל איכותי שיספק לו אנרגיה. יחד עם זאת, מאחר והוא עלול להתמודד עם פיתול קיבה, אז מומלץ לספק לו את המזון בכמויות מדודות אחרי הטיול ולא לפניו.

פעילות גופנית: כאמור, כלב זה מאוד אוהב לטייל, לרוץ, לשחק, הוא נהנה מאוד ממרווחים הפתוחים. חשוב לקחת אותו לפחות פעמיים ביום לטיולים ארוכים, אפשר לקחת אותו גם לים, הוא נהנה מאוד לשחות. יש להקפיד על כך שיהיה קשור בזמן הפעילות, על מנת שלא ירדוף אחרי חיות מחמד קטנות.

אילוף הגזע

מדובר באחד מגזעי הכלבים החכמים והנבונים, ולכן גם קל לאלף אותם. הם מגיבים טוב לאילוף חיובי, וכן כשהאילוף הוא קצר ומהנה. חשוב לאלף אותם מגיל צעיר בשביל שיוכלו ליהנות מחיברות נכונה לסביבה.

סיכום:

כלבי לרצ'ר יכולים להיות כלבים מאוד מהנים וקלים לגידול. עם זאת, חשוב להשקיע בהם זמן, בכל מה שקשור למשחקים, פעילויות וטיולים בחוץ.

כלב לרצ'ר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן