לאונברגר - מדריך הכלבים המלא

לאונברגר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג לאונברגר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב לאונברגר – מדריך הכלבים המלא:

גובה

65-80 ס"מ

תוחלת חיים

8-10 שנים

סוג

כלבים גרמנים, כלבים גדולים

משקל

41-75 ק"ג

תוכן עניינים

לאונברגר (Leonberger), כלב הרים שמקורו בגרמניה, אשר נוצר באמצע המאה ה-19. הוא הכלאה של כלבים מסוג ניופאונדלנד, סן ברנרד וכלב הרים פירנאי.

בעקבות מלחמות העולם הגזע כמעט הוכחד, שכן לא היתה לאנשים אפשרות כלכלית להחזיק אותם. היום הם נחשבים לכלבים נדירים, אך עם הזמן מספרם גדל.

שמו לקוח מהאזור ממנו הוא מגיע, קרוב לעיר הגרמנית לאונברג.  

מאפיינים של לאונברגר

גובה:

גובה ממוצע של לאונברגר זכר הוא 72-80 ס"מ

גובה ממוצע של לאונברגר נקבה הוא 65-75 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של לאונברגר זכר הוא 48-75 ק"ג

משקל ממוצע של לאונברגר נקבה הוא 41-59 ק"ג

תוחלת חיים: 8-10 שנים

מבנה גוף: בעל מבנה גוף גדול, מזכיר במראה שלו אריה,שרירי, חזק.

פרווה: רכה וסמיכה

צבעי פרווה: צהוב, חום, אדום

תכונות אופי של לאונברגר

כלב לאונברגר נחשב לכלב אמיץ ונועז, חסר פחד, חברותי לסביבה ונאמן לבעליו. הוא כלב סתגלן שמסוגל להסתדר בכל מקום ובכל מצב בו הוא נמצא. גודלם יכול להרתיע, אך מדובר בכלבים מאוד עדינים, נוחים ורגועים, בעלי מזג מאוזן ויציב. הם משתלבים נהדר בבית מהרגע הראשון שהם מגיעים אליו.

גידול: למרות שהם כלבים גדולים, אין בעיה לגדל אותם בדירה וכן בבית עם חצר. הם מסתדרים נהדר עם ילדים קטנים וילדים גדולים. מאוד חברותיים, ומתאימים לכל משפחה.

אחת התכונות הייחודיות של כלב לאונברגר גרמני זו היכולת שלו להיות קשוב ורגיש לצרכיהם של בני אדם סביבם. הם נקשרים מהר לבני המשפחה ודואגים לשמור עליהם, לכן הם גם יכולים להוות כלבי שמירה נהדרים.

מצב בריאותי של הגע

מדובר בסוג גזע בריא מאוד, שרירי, חזק ואתלטי שאיננו מתמודד עם בעיות בריאותיות מיוחדות.

טיפוח: מאחר ויש לו פרווה סמיכה, רצוי מאוד להבריש אותו כמה פעמים בשבוע על מנת להסיר ממנו שיער מת ולפרק קשרים. מאחר ומדובר בכלב מאוד פעלתן, חשוב להקפיד על בריאות השיניים, הציפורניים וכן יש לרחוץ אותו מעת לעת, על מנת שיישאר נקי והן על מנת לשמור על איכות הפרווה שלו.

תזונה: ניתן להגיש לכלב מזון יבש, פעמיים ביום, חשוב להקפיד שהמזון יהיה בריא ויכיל אך ורק מרכיבים חיוניים לכלב.

פעילות גופנית: לאונברגר הוא כלב מאוד פעלתן, אנרגטי, אשר זקוק לפעילות גופנית ממושכת בחוץ. הוא אוהב לרוץ, לשחק, להשתתף בפעילויות משפחתיות, וכן הוא אוהב מאוד לשחות מאחר והרגליים שלו מתאימים לכך.

עם הזמן, ככל שהכלב מתבגר ומזדקן יותר, כך הוא ייהנה יותר מטיולים ארוכים וממושכים, וזה יהיה יותר בריא עבורו.

אילוף כלבי לאונברגר

לאונברגר גרמני הוא כלב מאוד חכם ונבון, הוא מוכן לציית לפקודות של בעליו ולעשות כל מה שהוא מבקש ממנו. לכן זה יהיה קל מאוד לאלף אותו. חשוב להתחיל את האילוף בגיל צעיר, על מנת לעזור לו לפתח תהליכי חיברות נכונים. להבדיל מכלבים גדולים אחרים, הוא מסתדר נהדר עם חיות בית אחרים, והאילוף תורם לכך.

סיכום: כל מי שמחפש כלב יפה, חכם, נאמן, כלב שכיף לשחק איתו ומסתדר נהדר עם כל בני המשפחה ובפרט עם הילדים, לאונברגר זה הכלב בשבילו.

לאונברגר (Leonberger)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן