קייסהאונד - מדריך הכלבים המלא

קייסהאונד

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג קייסהונד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב קייסהאונד – המדריך המלא:

גובה

43-46 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

משפחת כלבי השפיץ

משקל

17-25 ק"ג

תוכן עניינים

קייסהונד (Keeshond) הוא כלב שפיץ עתיק, אשר מקורותיו מגיעים עוד מימי המהפכה הצרפתית ולימים, במאה ה-18 נבחר להיות הסמל של מפלגת הפטריוטים בהולנד אשר ייצגה את פשוטי העם. שמו של הכלב לקוח משמו של מנהיג המפלגה (קורלינס קייס דה חייזלאר).

מאפיינים של קייסהונד

משקל: משקל ממוצע של קייסהונד הוא 17-25 ק"ג.

גובה: גובה ממוצע של קייסהונד הוא 43-46 ס"מ.

תוחלת חיים: 13-15 שנים.

מבנה גוף: גדול, מוצק, שרירי, אוזניים קטנות, רגליים קצרות, עיניים קטנות.

פרווה: סמיכה וארוכה.

צבעי פרווה: אפור, כסוף, שחור.

תכונות אופי של קייסהונד

קייסהונד ידוע בזכות היותו כלב משפחה, כלב חמוד נאמן ומסור. הוא כלב מאוד חכם וסקרן אשר נהנה לשתף פעולה עם בעליו וליטול חלק בפעילות המשפחתית. במקור הוא שמש בתור כלב רועים והגנה, כיום אפשר להיעזר בו בתור כלב הגנה מפני פולשים. חוסנו הפיזי עוזר לו בכך.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה, אך הוא יותר מתאים לבית עם חצר ואפילו לחווה. אין שום בעיה לגדל אותו בבית עם ילדים וחיות מחמד אחרות. חשוב לקחת בחשבון, הוא צריך תשומת לב, אוהב להשתולל, נהנה מאוד לשחק ומתקשה להיות לבד, לכן צריך לדאוג כל הזמן לחברה ולתעסוקה.

מצב בריאותי של הגזע

הוא עלול להתמודד עם בעיות ברכיים ומחלות אגן. חשוב כם להשאיר אותו במקומות קרים ומוצלים, על מנת שלא יצטרך להתמודד עם החום הכבד. הפרווה שלו יכולה להפריע לו בכך.

טיפוח: יש לו פרווה מאוד עשירה וסמיכה, לכן הוא זקוק למספר הברשות כל יום, על מנת שלא יצטרך להתמודד עם דלקות ומחלות עור. חשוב לספר אותו לפני הקיץ, בשביל להקל עליו בימים החמים.

תזונה: יש לספק לו תזונה בריאה אשר מתאימה לכלבים בגודל שלו.

פעילות גופנית: כאמור, מדובר בכלב מאוד פעלתן, אנרגטי, אשר לא יכול לשבת ולא לעשות כלום. חשוב לקחת אותו לטיולים ארוכים בשטח ולשתף אותו בפעילויות משפחתיות שונות.

אילוף כלבי קייסהונד

מדובר בכלב מאוד חכם, סקרן, אשר קל מאוד לאלף אותו. האילוף צריך להיות חיובי, עקבי ומגוון. הוא יכול לעזור גם בשביל ללמד אותו כיצד להתנהג בסביבת אנשים וחיות מחמד, וכן בשביל ללמד אותו כיצד לשמור ולהגן על רכוש ובני אדם.

לסיכום: כל מי שיבחר לאמץ כלב קייסהאונד ייהנה מכך. מדובר בכלב מאוד מיוחד, הן במראה והן באופי. הוא ילווה את המשפחה שנים רבות והם ייהנו מחברתו כל יום.

כלב קייסהונד (Keeshond)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן