איביזן האונד - מדריך הכלבים המלא

איביזן האונד

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג איביזן האונד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב איביזן האונד – המדריך המלא:

גובה

60-72 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלב ספרדי

משקל

20-30 ק"ג

תוכן עניינים

איביזן האונד (Ibizan Hound), שורשיו ההיסטוריים מגיעים 4000 שנה לפני הספירה, אל תקופת הפרעונים. במהלך השנים, סוחרים פניקיים הביאו אותו לספרד, לאי איביזה, ומכאן נובע שמו. בספרד הוא שימש בתור כלב עבודה.

מאפיינים של איביזן האונד

גובה –

גובה ממוצע של זכרים הוא 66-72 ס"מ

גובה ממוצע של הנקבה הוא 60-67 ס"מ

משקל – 

משקל ממוצע של איביזן האונד זכר/נקבה הוא 20-30 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנה.

מבנה גוף: איביזן האונד הוא בעל מבנה גוף גבוה ושרירי, אוזניים זקופות, הוא נחשב לכלב מאוד יפה.

פרווה: קצרה ודקה.

צבעי פרווה: לבן, חום, אדום-לבן.

תכונות אופי

כלבי איביזן האונד נחשבים לכלבים מאוד נוחים, מאוד ידידותיים ומשעשעים. הם אומנם כלבים עקשניים ומאוד חכמים, אך הם גם מאוד פעלתנים, מאוד שמחים, נהנים לשחק ומתחברים לכל אחד. אחד המאפיינים הבולטים שלהם הוא, תהליך ההתבגרות הפיזי שלהם מקדים את תהליך ההתבגרות המנטאלי, לכן גם כשהם כבר גדלים פיזית, עדיין הם יתנהגו כמו גורים, מה שיכול להיות מאוד משעשע.

גידול: ניתן לגדל כלב מסוג איביזן האונד בדירה וכן בבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותו עם ילדים קטנים וגדולים, להיפך, הם מאוד אוהבים ילדים. יחד עם זאת, חשוב לומר, בגלל הפעלתנות שלהם, חשוב שהבעלים יהיו מסוגלים לקחת אותם לפעילויות רבות בשטח וכן מוטב לא להתנהג לידם בחרדה או בחשש.

פרט חשוב, מדובר על כלבים עם יכולת יוצאת דופן של קפיצה לגובה. לכן, אם אתם רוצים לגדל אותם בחצר, רצוי להציב סביבה גדר גבוהה שתמנע מהכלב לקפוץ מעליה.

לאור השובבות של הגזע מומלץ לרכוש ביטוח צד ג' לבעלי כלבים למקרה בו חלילה האיביזן שלכם יקפוץ ויפיל אדם מבוגר או חלילה יגרום נזק לרכוש של צד ג' אשר יחייב אתכם בפיצוי על פי חוק. 

מצב בריאותי של הגזע

מבחינה בריאותית מדובר בכלבים שאינם מתמודדים עם בעיות מיוחדות. ייתכן שהם ייפצעו במהלך פעילות כזו או אחרת, אך לא חובה שזה יקרה. צריך לשים לב מה עושים, ולגרום להם להיות זהירים יותר.

טיפוח: מדובר בכלבים שלא צריכים שגרת טיפוח מיוחדת. הפרווה שלהם היא דקה מאוד ולכן כל מה שנדרש זה להבריש אותה מדי פעם.

תזונה: יש לספק להם אוכל בריא, איכותי, אוכל שימלא אותם אנרגיה ויאפשר להם להשתולל.

פעילות גופנית: כאמור, מדובר בכלבים מאוד פעלתנים, יש להם רמת אנרגיה מאוד גבוהה. מאוד אוהבים לקפוץ, לרוץ, להשתולל, הם מסוגלים אפילו לטפס על עצים. חשוב להוציא אותם מספר פעמים ביום, טיולים ארוכים בשטח פתוח.

אילוף כלבי איביזן האונד

מדובר בכלבים מאוד חכמים, אך עקשניים הם אוהבים לציית וללמוד כל הזמן פקודות חדשות. האילוף חייב להתבצע באופן חיובי ולאורך זמן. חשוב להתחיל איתו מגיל צעיר בשביל שיוכלו לפתח חיברות עם הסביבה.

לסיכום מי שמחפש כלב יפה, חכם, נאמן ואנרגטי, כלב איביזן האונד, נועד בשבילו.

איביזן האונד - Ibizan Hound

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן