הוואנז - מדריך הכלבים המלא

הוואנז

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג הוואנז – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בישון הוואנז – מדריך הכלבים המלא:

גובה

23-27 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלבים קטנים, כלבים היפואלרגניים

משקל

4.5-7.3 ק"ג

תוכן עניינים

הוואנז (Havanese), הוא כלב קטן אשר מקורו בארצות הים התיכון. על פי הערכות הוא הגיע מצרפת, משם עבר לספרד ובהמשך הגיע למדינות נוספות ביבשת. שימש במשך שנים בן לוויה עבור אצילים, בפרט בצרפת ואיטליה. כמו כן, נהגו להשתמש בו בקרקסים ותערוכות שונות.
האוונז נחשב לכלב נדיר כיום ויחד עם זאת, הוא מאוד אהוב.

מאפיינים של הוואנז

גובה: גובה ממוצע של הכלב הוא 23-27 ס"מ.

משקל משקל ממוצע של בישון האוונז הוא 4.5-7.3 ק"ג.

תוחלת חיים: 13-15 שנים.

מבנה גוף: כלב קטן, חסון, חזק, אוזניים נפולות, פנים חייכניות, מבט נוגה, רגליים קצרות.

פרווה: מתולתלת ומסולסלת, פרווה תחתונה רכה.

צבעי פרווה: קרם לבן, שחור, אפור

תכונות אופי של הכלב

האוונז הוא כלב מאוד חביב, עליז, תמיד שמח, מלא חיבה וידידותי לכל אחד ובפרט כלפי ילדים. הוא נחשב לסוג של ליצן, אך ההתנהגות שלו מעט מטעה, הוא אומנם שובב אך הוא גם מאוד חכם, סקרן ויודע לזהות מצבים.

האוונז הוא כלב שמסתדר עם כולם, בפרט עם בני משפחתו להם הוא נאמן מאוד, וכאמור עם ילדים. הוא אוהב להיות בחברתם ואפשר לסמוך עליו בכל עת.

גידול: אין שום בעיה לגדל אותו בדירה או בבית עם חצר. הוא מאוד אוהב להשתעשע ולשחק, לכן הוא ייהנה משטח פתוח שם הוא יכול להשתולל באופן קבוע. כאמור, הוא מסתדר נהדר עם ילדים קטנים וגדולים ואפשר לסמוך עליו שהוא ישעשע אותם ויהיה להם כיף איתו.

מאחר והוא מאוד אוהב להשתעשע, חשוב מאוד להפעיל אותו במהלך היום, זה דורש זמן אך זה משתלם.

מצב בריאותי של הגזע

בישון האוונז נחשב לכלב בריא מאוד. הבעיה היחידה איתה הוא מתמודד הן עיניים רגישות, אשר גורמות לו להזיל דמעות. יש מקרים בהם זה דורש טיפול. כמו כן, הוא עלול להתמודד עם ביעות עור אם לא מטפלים בפרווה שלו כמו שצריך.

טיפוח: כאמור, לכלב האוונז יש פרווה כפולה, עליונה ותחתונה. פרווה מאוד מיוחדת, רכה ומבריקה. חשוב להבריש אותה מעת לעת וכן להסיר ממנו שיער מת.

אחד היתרונות הבולטים שלו, אין לו ריח לא נעים (ריח כלבי) והוא גם לא מנשיר שיער. אז הוא יכול להתאים גם לאנשים שיש להם אלרגיות כאלה ואחרות ונחשב ככלב היפואלרגני.

תזונה: יש לספק לכלב האוונז אוכל עם מרכיבים בריאים שמתאימים לו, פעמיים ביום, רצוי לא להגזים על מנת שלא ישמין.

פעילות גופנית: כפי שציינו, מדובר בכלב מאוד פעלתן, אנרגטי, שובב, הוא אוהב לשחק בחוץ בכל זמן, נהנה לרוץ, לקפוץ, להשתולל, לשחק וכל מה שרק ניתן. לכן, חשוב להקפיד ולהוציא אותו לטיולים ארוכים מדי יום. אפשר ללכת איתו לפארקים, חופים, או כל מקום אחר שם הוא יוכל להשתולל בצורה חופשית.

יש לשים לב שהוא לא מנסה לשחק עם כלבים או אנשים, שאינם מעוניינים בכך. זה יכול להיות לא נעים עבורם.

אילוף כלבי האוונז

כלבי האוונז הם כלבים חכמים וסקרנים, תמיד נהנים ללמוד דברים חדשים ואין להם בעיה ללמוד פקודות ולבצע אותן. חשוב לאלף אותם מגיל צעיר, בשביל שיוכלו להשתלב בבית ובחברה בכלל. האילוף צריך להיות חיובי ולכלול משחקים ואתגרים שונים.

לסיכום: אין הרבה כלבים שיכולים להתאים לכל בית כמו כלב האוונז. מדובר בכלב נאמן, חכם, שובב ומצחיק. כל אחד שיבחר לאמץ אותו, יזכה לא רק בחבר לחיים אלא גם בכלב מאוד ידידותי ושמח, שיהפוך את החיים בבית להרבה יותר שמחים ומעניינים.

הוואנז (Havanese)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן