כלב הרים פירנאי - מדריך הכלבים המלא

כלב הרים פירנאי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג כלב הרים פירנאי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב הרים פירנאי – מדריך הכלבים המלא:

גובה

63-84 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלבים עמידים לקור

משקל

36-62 ק"ג

תוכן עניינים

כלב הרים פירנאי (Great Pyrenees), מקורו בחבל הבסקים, גבול צרפת-ספרד. מקורותיו מגיעים לתקופת הברונזה ונמשכים דרך ימי הביניים עד התקופה המודרנית. בשנת 1675, הוא הוכרז על ידי לואי ה-14 בתור הכלב של מלכי צרפת. אז הם השתלבו בקרבות במלחמות, העבירו ציוד והודעות לחיילים בשטח ועוד.

מאפיינים של כלב הרים פירנאי

גובה:

גובה של הזכר הוא 71-84 ס"מ

גובה הנקבה הוא 63-74 ס"מ

משקל:

משקל של זכר הוא 50-62 ק"ג

משקל של הנקבה הוא 36-43 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: מבנה גוף גדול, מזכיר במקצת כבשים, בזכות הפרווה העבה והצבע הלבן המבריק שלה. יש לו גוף שרירי, חזק, ויחד עם זאת הוא מאוד מהיר.

פרווה: גזע זה נהנה מפרווה כפולה וסמיכה, אשר שומרת עליו בתנאי מזג אוויר קיצוניים.

צבעי פרווה: לבן. אפשר למצוא כלבים עם כתמים שחורים, צהובים או אפורים במקומות שונים בגוף.

תכונות אופי של הגזע

מדובר בכלב מאוד אמיץ, נועז, אשר מסוגל להתמודד עם תנאי מזג אוויר שונים וכן עם תנאי שטח מורכבים. אך הוא מוכר גם בזכות היותו כלב מאוד חביב, עדין, אהוב ואוהב. הוא נאמן ומסור לבעליו ולמשפחתו, תמיד מעוניין לשתף פעולה בפעילויות משפחתיות, ויכול להסתדר נהדר גם עם חיות בית נוספות. הוא כלב מאוד אחראי, שלוו ויש לו הרבה מאוד ביטחון עצמי.

הוא חשדן כלפי זרים ולכן הוא יכול לשמש כלב שמירה, בעיקר בזכות המראה המאיים והיכולת שלו לנבוח נביחות אזהרה, אך יש לקחת בחשבון שהוא לא ירדוף אחרי פולשים ולא ינסה לפגוע בהם ללא פקודה מפורשת.

גידול: כלב הרים פירנאי אפשר לגדל בדירה וגם בבית עם חצר. הוא מסתדר נהדר עם ילדים קטנים וגדולים, הוא ישאף לגונן עליהם ותמיד ירצה לשחק איתם.

מצב בריאותי של הכלב

זהו כלב גדול ומאוד חזק, שרירי ובריא. הוא לא מתמודד עם בריאות בריאותיות יוצאות דופן.

טיפוח: כפי שציינו, יש לרועה פירנאי פרווה כפולה וסמיכה, היא חיונית עבורו בשביל לשמור עליו בתנאי מזג אוויר שונים. לכן הוא גם דורש שגרת טיפוח יסודית. חשוב להבריש אותו פעם-פעמיים ביום, על מנת להסיר שערות מתות. חשוב גם לרחוץ אותו מעת לעת.

תזונה: על מנת לשמור עליו בריא ובכושר, יש לספק לו תזונה בריאה, מזון יבש עם מרכיבים חיוניים עבורו, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כלב הרים פירנאי ידוע גם בזכות כך שהוא איננו זקוק לפעילות גופנית מיוחדת וממושכת. הוא יכול ליהנות מישיבה בבית ולא צריך טיולים ארוכים בשביל זה. אפשר לצאת לטיולים ספציפיים רק בשביל שיעשה את הצרכים שלו.

אילוף כלבי הרים פירנאים

מצד אחד, מדובר בגזע מאוד חכם ונכון, שיכול ללמוד בקלות כל דבר ודבר. מצד שני, הוא גם עקשן מאוד, ומגלה לא מעט "עצמאות" בהתנהלות שלו. על כן, חשוב לאלף אותו מגיל צעיר, בשביל שידע כיצד להשתלב בבית ובסביבה. האילוף צריך להיות מבוסס על פידבקים חיוביים.

לסיכום – כלב הרים פירנאי הוא כלב מאוד ייחודי, בזכות המראה והאישיות שלו. כל מי שיחליט לאמץ אותו לביתו, ייהנה בחברתו.

כלב הרים פירנאי (Great Pyrenees)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן