דני ענק - מדריך הכלבים המלא

דני ענק

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג דני ענק – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב דני ענק – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 76-86 ס"מ נקבות - 71-81 ס"מ

תוחלת חיים

8-10 שנים

סוג

כלבים גדולים

משקל

זכרים - 54-90 ק"ג נקבות - 45-59 ק"ג

תוכן עניינים

בהרבה סרטים מצוירים של וולט דיסני, אנו זוכרים כילדים את המראה שובה הלב של דני ענק. גזע זה, מוכר בזכות גובהו ואופיו המדהים. גזע זה, היה מוצג בבתי המלוכה עוד בימי הביניים. מראהו הינו מלכותי ויוקרתי והוא מין שילוב של עדינות, כוח, אלגנטיות. אנשים שאינם מכירים את הגזע של הדנים, יחששו מגובהו ואז בהתנהגותו העדינה הם יבינו כי כמה שהוא כה גדול כך הוא גם עדין.

מאפייני הגזע:

כלב זה מקבל מקום של כבוד ברשימת הכלבים הענקייםזהו למעשה הכלב הגבוה ביותר בעולם, כאשר גובהו מגיע עד ל-80 ס"מ. יש לציין כי משקלו של זכר דני, יכול להגיע ל- 58 ק"ג ואילו גובה של הנקבה הינו 70-78 ס"מ ומשקלה 48-52 ק"ג.

ישנם כמה גווני שאופייניים לסוג של כלב דני. ניתן למצוא דני ענק חום, מנומר, כחול או שחור. פרוותו של כלב דני ענק הינה קצרה והוא אינו זקוק להברשה יומית. יש לתת לו לאכול מזון כלבים איכותי שמומלץ או ע"י הווטרינר המטפל או ע"י האגודה לכלבים דניים.  בימי החורף, יש לשמור עליו במקום חמים על מנת שלא יחלה. יש לציין כי הפעילות הגופנית של הכלבים הדניים הינה ממוצעת. מומלץ לטייל עם הכלב הגני 3 פעמים ביום, לשחק ולהריץ אותו.

אילוף וטיפול בכלבי דני ענק

למעשה דני ענק הינו כלב שנוח לאילוף. כלב זה נחשב לאחד מהגזעים האינטליגנטיים, הוא אמיץ וידידותי. הכלב תמיד יהיה מעוניין לרצות את בעליו בגלל שכלב זה היה פעם כלב ציד, חושיו מחודדים במיוחד ולכן תכונות אלה, בהחלט מקלות על אילופו. תתפלאו, אבל למרות גודלו העצום, כלב זה מעולה עם ילדים

מוצאו של הכלב הדני

למעשה כלב דני ענק, הינו שילוב בין מסטיף אנגלי וזאב אירי וגזע זה, שימש בזמנו לצייד של חזירי בר. למרות ששמו הוא כלב דני, מוצאו אינו מדנמרק, כי אם מגרמניה. אבותיו הוחזקו בבתי מלוכה.  גזע זה, הינו מבין 5 הגזעים הגדולים ביותר בעולם. למרות זאת, עדיים ישנן עדויות כי כלב דני, נראה גם ביוון, ברומא ואף במצריים העתיקה.

מחלות או בעיות בריאותיות בדני ענק

יש לדעת, כי אחת מהבעיות הבריאותיות הנפוצות של כלב דני היא בזמן האכילה, כאשר קיבתו עשויה להתהפך. על מנת למנוע בעיה זו, יש להרים את צלחת האוכל שלו על מתקן גבוה, כך שהוא לא יצטרך להתכופף על מנת לאכול. מלבד זאת, בעיות בריאותיות אחרות נפוצות בקרב גזע הדני הענק כמו למשל בעיות לב, היפדיספלפסיה, הקשורה לעצמותיו ובמיוחד בגפיים האחוריות. 

מדוע מומלץ לבטח כלב דני ענק?

בגלל גודלו העצום, מומלץ לבטח כלב דני ענק הוא אינו שם לב או מודע כל כך לגודלו והוא יכול לקפוץ או לפגוע מבלי לשים לב באנשים הנמצאים בקרבתו, כמו בעת טיול. בגלל הבעיות הרפואיות שעשויות לצוץ עם השנים, מומלץ לבטח כלב דני, היות והביטוח אינו מכסה רק נזקי צד ג', כי אם טיפולים רפואיים יקרים. 

המרכז לביטוח חיות מחמד ישמחו לשבת עמכם ולהסביר את מהות הביטוח ואת הסעיפים השונים שקיימים בפוליסה. אז על מנת שתהיו שקטים מכל הבחינות, רכשו עוד היום ביטוח שיכסה אתכם מכל צרה שעשויה להתרחש.

דני ענק

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן