שפיץ גרמני - מדריך הכלבים המלא

שפיץ גרמני

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג שפיץ גרמני – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב שפיץ גרמני – המדריך המלא:

גובה

30-46 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

שפיץ

משקל

7-18 ק"ג

תוכן עניינים

כלבי שפיץ גרמני (German Spitz), מקורם כאמור בגרמניה ועם השנים הם הובאו למקומות שונים בעולם, כולל ליפן, שם עברו הכלאה עם כלבים אחרים. הייחוד של שפיץ גרמני הוא המראה והפרווה הייחודית שלהם, אשר מעוררת כבוד ומעצימה את המימדים שלהם. כלבים אלה נחשבים לאחד הגזעים הוותיקים באירופה.

ישנם שני סוגים עיקריים של שפיץ גרמני, בינוני וקייקסהונד.

מאפיינים של כלב שפיץ גרמני

גובה:

גובה ממוצע של שפיץ בינוני הוא 30-38 ס"מ

גובה ממוצע של קייסהונד הוא 43-46 ק"ג

משקל:

משקל ממוצע של שפיץ בינוני הוא 7-11 ק"ג

משקל ממוצע של קייסהונד הוא 14-18 ק"ג

תוחלת חיים: 13-15 שנים

מבנה גוף: כלבי שפיץ גרמני הם כלבים קטנים, שר אשר נהנים מאוזניים זקורות, כפות רגליים שמזכירות את המבנה שיש לחתולים, עיניים גדולות וכהות, וזנב מהודר ומסולסל.

פרווה: פרוותו של כלב זה היא ארוכה ומבריקה, אשר מעצימה את המימדים שלו. יש פרווה קצרה באזור הרגליים, בעוד שבאזורים אחרים היא יותר ארוכה.

צבעי פרווה: לבן, שחור, קרם, חום.

תכונות אופי

כלב זה הוא כלב מאוד שמח, מלא באהבה, נאמן, ויודע להחזיר על יחס חם שהוא מקבל. הוא סקרן, ערני ודרוך, מה שהופך אותו לכלב שמירה איכותי.

כלבים אלו מאוד אוהבים תשומת לב, והם צריכים לדעת שהבעלים שלהם הוא הבוס, אחרת הם עלולים להיות תובעניים ולא להקשיב לפקודות שלהם. חשוב לאלף אותם מגיל צעיר, אחרת הם עלולים להיות מאוד רעשניים.

גידול: ניתן לגדל כלבים אלה בדירה ובבית עם חצר. אפשר לגדל אותם עם ילדים, אך חשוב לא להשאיר אותם איתם לבד, אלא אם הילדים יודעים להיות מנהיגים ולא לתת לכלב להנהיג אותם. צריך לזכור שפיץ גרמני הוא כלב גאה, וחשוב לו שידעו את זה ושכולם יכירו בחשיבותו.

מצב בריאותי של שפיץ גרמני

כלב זה הוא כלב בריא והוא לא מתמודד עם תופעות רפואיות יוצאות דופן או ספציפיות. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על ביקורים סדירים אצל ווטרינר, בשביל לוודא שאכן הם לא מפתחים מחלה או כל דבר אחר.

טיפוח: חשוב להבריש את הפרווה של הכלב לפחות פעם בשבוע, על מנת לשמור אותה מטופחת. כמו כן חשוב לנקות אותם, לשמור על בריאות השיניים ולגזוז את הציפורניים שלהם בצורה מסודרת.

תזונה: על מנת שהכלב לא יעלה במשקל יתר על המידה ונשמור על בריאותו, חשוב להקפיד על כמויות מזון מדודות, פעמיים ביום. יש להקפיד על מזון בריא שמכיל מרכיבים חיוניים.

פעילות גופנית: כלבי שפיץ זקוקים להליכה או ריצה, על מנת לפרוק אנרגיות. לא מדובר בכלבים פעלתניים מדי, ובכל זאת חשוב להשקיע בהם את הזמן הדרוש, בשביל שלא ישבו כל היום בבית.

אילוף

כפי שציינו, כלבי שפיץ גרמני צריכים לדעת שהבעלים שלהם מנהיגים ולא להיפך. הם צריכים מנהיג בחיים שלהם, אחרת הם עלולים להרגיש עצבניים ולפתח יחס עקשני כלפי הסביבה. אם הם יעברו תהליך אילוף מסודר ועקבי, אז הם יהיה ניתן ליהנות מהם בתור כלבי לוויה, כלבי מחמד בבית.

האילוף צריך להיות עקבי, רציף, הוגן, ומבוסס על יחס יפה וטוב. יש להשתמש בפידבקים חיוביים ורצוי לשנות את סגנון האילוף מעת לעת, על מנת שהוא יהיה מעניין עבור הכלב.

סיכום:

כלבי שפיץ גרמני, הם כלבים מאוד חכמים, מאוד יפים ובסך הכל, הם גם כלבים מאוד נוחים. כל עוד מלמדים אותם מי המנהיג בבית, אז תוכלו להסתדר איתם.

כלב שפיץ גרמני קייקסהונד

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן