בולדוג צרפתי - מדריך הכלבים המלא

בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי הוא כלב מגזע המסטיף, זהו כלב קטן מימדים, שובב וחביב מאוד. הוא מוגדר ככלב אשר מתאים מאוד למשפחות ולגידול ביתי. הוא אוהב מאוד תשומת לב ולא אוהב להיות לבד.

גובה

30 ס"מ

תוחלת חיים

11-13 שנים

סוג

כלבים קטנים

משקל

8-14 ק"ג

תוכן עניינים

ידע כללי על הגזע

זהו כלב שאוהב להיות בתוך הבית ופחות מסתדר בתנאי שטח וחצר, עם זאת, כלבים אלו שימרו את הגנים ההיסטוריים שלהם בהגנה ושמירה ולכן תשמעו אותם נובחים כאשר זר לא מוכר מתקרב אל הטריטוריה שלהם. אלו כלבים שמחים מאוד אשר מאוד אוהבים את הקרבה של בני הבית ודורשים הרבה פינוק וליטופים. אלו כלבים עם אופי חזק, זקוקים מאוד להיררכיה של בעלי הבית.

הם עקשניים מאוד והזכר הוא בדרך כלל דומיננטי יותר מהנקבות בגזע זה, לכן לרוב יומלץ לקחת בולדוג צרפתי מסוג נקבה. עם אילוף נכון גם הזכר וגם הנקבה מתאימים מאוד למשפחות. זהו כלב שמבחינת שגרת הטיפוח שלו אינו מצריך טיפול מסיבי וקבוע מעבר למעט סירוק של פרוותו הקצרה וגם אין צורך לקלח אותו באופן קבוע, אלא רק לעיתים רחוקות. זהו כלב שמנשיר מעט פרווה באופן יחסי לכלבים אחרים.

היסטוריה של גזע הבולדוג הצרפתי

ההיסטוריה של הבולדוג הצרפתי כשייכת לפיתוח של הצרפתים שנויה במחלוקת עד היום. הסברה הרווחת היא שבאזור המאה ה-19 נלקחו מאנגליה לגידול בצרפת מספר בולדוגים קטנים אשר התפתחו פחות ונחשבו כפגומים. אותה קבוצה של בולדוגים החלה להתרבות ועם הזמן נולדו בולדוגים קטני מימדים אשר נקראים עד היום בולדוג צרפתי. הבולדוג הצרפתי שימש בצרפת בעיקר ללכידת חולדות ובתור כלבים לצורך שעשוע. למעשה הגידול בצרפת לא פיתח את הגנים של כלבים אלו לצורך שמירה ועבודה, וכך עם השנים והאבולוציה, כלבים אלו הפכו להיות יותר מבויתים, אוהבי פינוק ומגע. סברה נוספת שקיימת היא שהאנגלים יצרו הכלאה בין גזע הבולדוג האנגלי לגזע הטרייר וכך יצרו את הדגם הקטן של כלבי הבולדוג הצרפתי.

מבנה פיזיולוגי של כלבים מסוג בולדוג צרפתי

הבולדוג הצרפתי הוא כלב קטן בגודלו הגופני, יש לו שרירי גוף חזקים ופרווה חלקה וקצרה. מבנה העצמות שלו חזק מאוד ומוצק ופרצופו פחוס עם אף סולד. שניים מהמאפיינים החזקים של גזע זה הוא צורת האוזניים אשר דומות מאוד לאוזני עטלף וזנב קצר. עורו של הבולדוג הוא רך ויש לו שיפולים נעימים באזור הראש בעיקר.

גובהו של הבולדוג הצרפתי הוא נמוך יחסית ובדרך כלל לא עולה מעבר לגובה של 32 ס"מ, כמו כן, משקלו יחסית נמוך ומגיע לרוב ל- 12 קילו ככלב בוגר. לרוב תוחלת החיים של כלבים אלו היא 8-10 שנים. אלו כלבים עם אופי חזק, דומיננטיים מאוד וזקוקים לאילוף נכון. ללא אילוף מקצועי, עלולים להיות עקשניים מאוד. הם זקוקים למשמעת של בעלי הבית.

בעיות בריאות נפוצות בכלבי הבולדוג הצרפתי ופעילות גופנית המתאימה להם

לבולדוג הצרפתי לרוב יש בעיות נשימה הנובעות מהשמנת יתר. מימדיהם הקטנים אף הם לא תורמים לנשימה חלקה אצל גזע זה ולכן לרוב תשמעו אותם נוחרים ועם נשימה מעט מצפצפת. כמו כן יש להם נטייה גנטית לבעיות עיניים. בשל בעיות הנשימה שלהם, מזג אויר קר הרבה יותר תורם להם מאויר חם ולכן יש לדאוג להם במיוחד בקיץ בימי השרב. לנקבות של הגזע לעיתים קשה בלידות בשל הגוף הקטן והפחוס ולכן לפעמים יש צורך בניתוח קיסרי. כמו שכבר אמרנו, לגזע הבולדוג הצרפתי פרווה קצרה מאוד שפחות מגנה על עור הגוף, לכן לעיתים גופם סובל מקרחות באזורים מסוימים. מבחינת פעילות גופנית, זהו כלב שאוהב לשחק ויש לו המון שמחה, אך לעיתים בשל בעיות הנשימה שלהם, הם חווים קושי וזקוקים למנוחה ארוכה.

דרכי אילוף מומלצות לגזע הבולדוג הצרפתי

הבולדוג הצרפתי הוא כלב עקשן מאוד אשר זקוק להיררכיה בבית. הוא צריך לדעת היטב מי בעל הבית ומה מקומו. בגלל עקשנותו ואופיו הבטוח, חשוב מאוד לדאוג לו לאילוף מקצועי. זהו כלב שמאוד אוהב פעילויות משחק ולכן הדרך הנכונה לאלף אותו למשמעת היא דרך המשחק ונתינת פקודות. על מנת לא לשעמם אותו עם המשחקים, חשוב לגוון אותם ככל האפשר. שילוב של משחקים כמו כדור וזריקת עצם או חבל יכולות לעניין אותו מאוד. תרגילי שליטה והיררכיה אל מול הבעלים הם חשובים ביותר עבור כלב זה ויש לשלב אותם כחלק מן האילוף. יש להציב לכלב זה גבולות ברורים בתוך הבית. היכן מותר לו להיות, היכן הוא אוכל ואיפה הוא יכול לעשות את צרכיו.

לסיכום, הבולדוג הצרפתי הוא כלב שמח מאוד, ידידותי, משפחתי ומתאים מאוד לאזור גידול ביתי. הוא נוח מאוד לטיפול ויתאים מאוד לילדים שרוצים לגדל כלב. חשוב מאוד לדאוג לו לאילוף נכון, להמון אהבה, ליטופים ומשחקים מגוונים. כמו כן, לא לכוח את בעיות הנשימה שלו ולתת לו מנוחה ארוכה לאחר משחק. מעבר לכך, זהו כלב מקסים לגידול.

בולדוג צרפתי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן