רטריבר חלק שיער - מדריך הכלבים המלא

רטריבר חלק שיער

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג רטריבר חלק שיער בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

רטריבר חלק שיער – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 56-61 ס"מ נקבות - 56-59 ס"מ

תוחלת חיים

8-14 שנים

סוג

ציד, קל לאילוף

משקל

זכרים - 25-40 ק"ג נקבות - 25-32 ק"ג

תוכן עניינים

רטריבר חלק שיער, שימש במקור בתור כלב צייד במערב ובצפון אירופה, בפרט באנגליה ובאזור דנמרק. עם השנים, החל מהמאה ה-20, הוא החל להיות כלב שעשועים. היום משתמשים בו לצרוך חילוץ והצלה, נחייה לעיוורים וכן בתור כלב לוויה של משפחות.

מאפיינים של רטריבר חלק שיער

גובה:

גובה ממוצע של  זכר הוא 56-61 ס"מ

גובה ממוצע של נקבה הוא 56-59 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של  זכר הוא 25-40 ק"ג

משקל ממוצע של נקבה הוא 25-32 ק"ג

תוחלת חיים: 8 עד 14 שנים.

מבנה גוף: כלבי רטריבר חלקי שיער נהנים ממבנה גוף שרירי וחזק, לסתות ייחודיות אשר מעניקות להם מבט חברותי, אוזניים קטנות.

פרווה: כלב רטריבר חלק שיער נהנה משכבה אחידה של פרווה חלקה, ארוכה ומבריקה. הפרווה ארוכה באזורים מסוימים יותר מאשר באזורים אחרים.

צבעי פרווה: שחור וחום.

תכונות אופי של כלבי רטריבר חלק שיער

כלבים אלו הם מאוד ידידותיים, אוהבים ויש להם הרבה מאוד אנרגיה. הם שומרים על יציבות ואיזון גם בתקופות לא פשוטות ונחשבים לכלבים מאוד חכמים, מה שמאפשר להם לרכוש מיומנויות בקלות ולרצות לנסות דברים חדשים בכל עת. אף על פי שהם עדינים, הרי שהם מגלים חשדנות כלפי זרים, מה שמביא אותם לשמור היטב על בני משפחתם.

כלב רטריבר חלק שיער, הוא כלב מאוד שמח ועליז, והוא יודע לשמור על האופי הצעיר שלו גם בגיל מתקדם. מאחר והם מאוד חברותיים, זקוקים לתשומת לב רבה ומתקשים מאוד להיות לבד או לא לעשות שום דבר.

גידול: אין בעיה לגדל אותם בדירה ובבית עם גינה. כאמור, מדובר בכלבים מאוד ידידותיים והם מסתדרים נהדר עם ילדים גדולים וילדים קטנים. חשוב לקחת בחשבון, הם משתעממים לבד ואוהבים לשחק, אז לכן עדיף לדאוג להם לתעסוקה כל הזמן. הם יודעים להסתדר גם עם כלבים וחיות מחמד אחרות.

מצב בריאותי

רטריבר חלק שיער, הוא כלב מאוד חזק, חסון ובריא. הם מסוגלים לעמוד בפעילויות שונות, מאחר ויש להם סיבולת מאוד חזקה.

עם זאת, גזע זה מתמודד עם סוגי סרטן שונים וכן עם בעיות שונות במפרקים, סוכרת, אפילפסיה ואף חירשות. על מנת להימנע מהוצאות רפואיות מוגברות, מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח חיות מחמד עבורם.

טיפוח: לרטריבר חלק שיער יש פרווה מיוחדת, צפופה ומבריקה. על מנת לשמור עליה כזאת, יש להקפיד על טיפוח באופן עקבי. חשוב להבריש אותו מספר פעמים בשבוע, לנגב אותו בעדינות כשהוא נרטב, לרחוץ ולחפוף אותו כשהוא מתלכלך, ולספר אותו אצל מספרות מקצועיות.

תזונה: חשוב להקפיד על תזונה בריאה אשר מכילה מרכיבים איכותיים ובמינון נכון. מאחר ומדובר בכלבים שמוציאים הרבה אנרגיה, אין בהכרח חשש שהם יתמודד עם עודף משקל ובכל זאת, מוטב להקפיד על כך.

פעילות גופנית: כלב רטריבר חלק שיער, זקוק להרבה מאוד פעילות גופנית. יש לקחת אותו לפחות פעם או פעמיים בשבוע לרוץ ולשחק בחוץ. הם מאוד אוהבים את זה. אפשר לקחת אותו לגם לשחות ולטייל בטבע. מדובר בגזע פעלתן וסקרן, עצם הנסיעה והטיול במקום חדש, יעשה לו כיף.

אם לוקחים אותם למקום לא מוכר, רצוי מאוד להשאיר אותם קשורים ברצועה, מאחר והם עלולים להשתולל ויהיה קשה למצוא ולתפוס אותם.

אילוף

כלב רטריבר הוא מאוד חכם ויש לו קליטה מהירה. כמו כן, הוא מאוד רוצה לרצות את בעליו. לכן יהיה קל לאלף אותו. מצד שני, הוא יכול להיות מאוד עקשן, ומשתעמם בקלות. זה אומר, שצריך לגוון את פעילות האילוף ולדאוג שהיא תהיה מעניינת וייחודית. לשם כך יש להשתמש בצעצועים ואמצעים אחרים.

האילוף צריך להתבסס על חיזוקים חיוביים, מוטיבציה, וחשוב מאוד להתחיל אותו בגיל צעיר, על מנת שידע כיצד להתנהג בבית ועם כלבים אחרים.

סיכום:

אם אתם מחפשים כלב "צעיר ברוחו" בכל גיל, חכם, יפה וידידותי, אז רטריבר חלק שיער הוא הכלב הנכון עבורכם.

כלב רטריבר חלק שיער

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן