פילה ברזילרו - מדריך הכלבים המלא

פילה ברזילירו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג פילה ברזילרו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב פילה ברזילרו – המדריך המלא

גובה

זכרים - 65-75 ס"מ נקבות - 60-70 ס"מ

תוחלת חיים

9-11 שנים

סוג

כלבים מסוכנים, כלבים גדולים

משקל

זכרים - 64-82 ק"ג נקבות - 57-73 ק"ג

תוכן עניינים

פילה ברזילרו, Fila Brasileiro, הוא כלב אשר מקורו בברזיל. הוא נחשב לכלב מאוד קשוח. בעבר הוא שימש לצייד של בעלי חיים, וכן הוא שימש למעקב אחרי עבדים שניסו להימלט מאדוניהם בברזיל. ההתנהגות והטמפרמנט שלו, הכניסו אותו לרשימת הכלבים המסוכנים בישראל ובמדינות אחרות בעולם.

מאפיינים של פילה ברזילרו

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 65-75 ס"מ

גובה ממוצע נקבה הוא 70-60 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של פילה ברזילירו זכר הוא 64-82 ק"ג

משקל ממוצע של פילה ברזלאי נקבה הוא 57-73 ק"ג

תוחלת חיים: 9-11 שנים

מבנה גוף: מדובר בכלב בינוני, שרירי, חסון, עם רגליים ארוכות, ראש גדול עם קפלים בעור.

פרווה: לכלב ברזילאי יש פרווה דקה, קצרה

צבעי פרווה: שחור, חום, ייתכן שילוב של צבעים שונים, כאשר הגוף יהיה בצבע מסוים, בעוד שהרגליים והראש בצבע אחר.

תכונות אופי של הגזע

מדובר בכלב מאוד אמיץ, נחוש, אסרטיבי וחזק. יחד עם זאת הוא גם מאוד נאמן לבעליו, צייתן ולעיתים אפילו כנוע. אך זו כאמור ההתנהגות שלו אל מול הבעלים, אך לא בהכרח אל מול זרים. מולם הוא מגלה חשדנות ויכול להיות מאוד טריטוריאלי. זה כמובן עלול להוביל למצבים לא נעימים, אפילו אלימים.

מדובר בכלב שחייב לדעת מי המנהיג, חייב לדעת שהוא לא אלפא דוג בבית. אם זה לא יקרה, הוא עלול לפתח סממנים לא חיוביים ולצאת מכלל שליטה.

גידול: אפשר לגדל כלב פילה ברזילרו בדירה ובבית עם חצר. יחד עם זאת, מאחר ומדובר בכלבים גדולים, עדיף לגדל אותו בבית גדול עם הרבה שטח.

כמו כן, אפשר לגדל אותו עם ילדים גדולים וקטנים, אך מאחר ומדובר בכלב שנחשב מסוכן, אז רצוי לגדל אותו תחת השגחה ולחשוב היטב, האם נכון לעשות זאת בסביבת ילדים.

מצב בריאותי של פילה ברזילרו

בעיקרון מצבו הבריאותי לרוב תקין, אך הוא יכול להתמודד עם התפתלות במעיים, וכן עם מחלות שונות שקשורות לשלד ולמבנה השרירים שלו.

טיפוח: מדובר בכלב שלא צריך יותר מסירוק בסיסי לצורך טיפוח הפרווה שלו מעבר לכך, יש להקפיד על ניקוי האוזניים וכן ניקוי בין קפלי העור, מאחר ומצטבר שם לא מעט לכלוך.

תזונה: מאחר והוא מתמודד עם פיתוח של המעיים, רצוי לתת לו אוכל אחרי שמוציאים אותו ולא לפני.

פעילות גופנית: רצוי מאוד להקפיד על הליכות יומיות, לפחות במשך שעה. זאת על מנת שהוא יוכל להוציא מעט אנרגיה. זה יעזור לו גם מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית.

פילה ברזילירו – מדוע הוא נחשב לכלב מסוכן

כאמור, פילה ברזילרו נחשב לכלב מסוכן, לא רק בישראל אלא גם במדינות רבות בעולם. זה נובע מהעובדה שהוא יכול להיות אלים וכן בגלל העבר שלו. לכן חשוב לקחת בחשבון את המגבלות שחלות על גידולו, וכן את העובדה שחברת ביטוח לא יכולה לבטח אותו, כפי שהיא יכולה לבטח כלב רגיל, שכן מבחינתה מדובר בסיכון לא קטן. חשוב לזכור זאת, אם בוחרים לגדל כלב כזה בבית.

אילוף הגזע

כאמור, מדובר בכלב שיכול לפתח התנהגויות שליליות אם הוא לא לומד שיש מנהיג בבית. לכן חשוב לאלף אותו מגיל צעיר, בין היתר בשביל שילמד כיצד חיים עם אנשים וחיות מחמד אחרות. האילוף צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע, באמצעות פידבקים חיוביים.

סיכום:

מדובר אומנם בכלב, שבמבט ראשון נראה מאיים ומפחיד, אך אם יודעים כיצד לטפל בו ואיך לאמן אותו, אז אפשר ליהנות ממנו והוא יהיה חבר נאמן וצייתן.

כלב פילה ברזילרו

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן