בולדוג אנגלי - מדריך הכלבים המלא

בולדוג אנגלי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בולדוג אנגלי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בולדוג אנגלי – המדריך המלא:

גובה

35 ס"מ בממוצע

תוחלת חיים

7-9 שנים

סוג

מסטיף

משקל

35 ק"ג בממוצע

תוכן עניינים

בולדוג אנגלי, הוא אחד הכלבים העתיקים והמוכרים ביותר. בין היתר, בזכות העובדה שהוא מופיע כדמות בלא מעט סרטים וספרים בריטיים, וכן אפשר למצוא את דמותו מעטרת לא מעט פאבים ברחבי אנגליה, בציורים או תמונות.

מקורותיו של בולדוג אנגלי מתחילים בימי הביניים, כאשר הוא טופח בין היתר לצורך לחימה בשוורים. אחרי שפעילות זו הוצאה מחוץ לחוק, השתנה ייעודו והוא איבד את כושר הלחימה שלו, וגופו השתנה בעקבות כך.

מאפיינים של בולדוג אנגלי

גובה

גובה ממוצע של בולדוג אנגלי הוא 35 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של בולדוג אנגלי הוא 35 ק"ג

תוחלת חיים: בולדוג אנגלי חי מעט מאוד שנים באופן יחסי 7-9 שנים.

מבנה גוף: קל מאוד לזהות בולדוג אנגלי, מאחר וגופו שמן, רגליו קצרות, פניו גדולות, זנבו קצר, ויש לו הרבה מאוד קפלים בעור. הלסתות של בולדוג אנגלי הן מאוד חזקות, זכר לימיו בהם לחם בשוורים. למרות גופו השמן, הוא חסון וחזק מאוד.

פרווה: בולדוג אנגלי נהנה מפרווה קצרה וחלקה.

צבעי פרווה: חום, לבן, אפור.

תכונות אופי

כלב בולדוג אנגלי הוא כלב מאוד נאמן, מסור ודורש הרבה מאוד תשומת לב. הוא שומר על קשר מאוד חזק עם המשפחה וידאג לרצות את בעליו. הרבה פעמים זה הוא יגיב לאט לפקודות, זה לא מעצלות אך הוא פשוט חושב ושוקל האם נכון לו לבצע אותן. כמו כן, הוא מאוד טוב בתור כלב שמירה, הן על אנשים והן על רכוש. לעיתים ההופעה שלו בלבד, תרתיע אנשים זרים מלהתקרב לבית. 

גידול: ניתן לגדל בולדוג אנגלי בדירה ובבית עם חצר. הוא מאוד טוב עם אנשים בכלל ובפרט עם ילדים וקשישים. יחד עם זאת, הוא לא מתאים למשפחה שמחפשת כלב להשתעשע ולרוץ איתו. כמו כן, חשוב להדגיש, הוא מתקשה להסתגל למשפחה חדשה וזה לוקח לו זמן, וכן הוא לא מתאים למשפחה שלא נמצאת הרבה בבית ותיאלץ להשאיר אותו לבד.

מצב בריאותי

בולדוג אנגלי מתמודד עם מספר בריאותיות, כגון, בעיות עיניים, בעיות במפרק, נשימה וכן זיהומים בעור. במקרה של נקבות, הרי שבעת הלידה הן יצטרכו לעבור ניתוח קיסרי, בגלל מבנה הראש הרחב של הגורים.

טיפוח: מאחר והפרווה של הבולדוג היא קצרה, אין צורך לטפל בה מעבר להברשה מעת לעת. חשוב שהיא תתבצע במברשת נורשה. חשוב לנקות את קפלי העור עם מטלית לחה ולאחר מכן לייבש אותם. יש לוודא שלא נשאר שם לכלוך. 

תזונה: על מנת שהכלב לא ישמין יתר על המידה, שכן יש לו נטייה להשמנת יתר, חשוב לספק לו מזון יבש, בריא, פעמיים ביום, בכמות מדודה.

פעילות גופנית: כלב אנגלי יכול להיות פעיל, אך לשם כך צריך להפעיל אותו. הוא לא יעשה זאת על דעת עצמו ומרצונו. לכן חשוב לקחת אותו לטיולים ארוכים, זה יכול לעזור לו להימנע מהשמנת יתר. יש להקפיד לא להוציא אותו לטיולים ארוכים כשיש מזג אוויר קיצוני (חם או קר מדי), מאחר והפרווה לא מגנה עליו וזה יכול להיות בעייתי עבורו. יש להקפיד על פעילות במקומות מוצלים.

אילוף

בולדוג אנגלי הוא כלב מאוד ממושמע, צייתן, אך חשוב לדעת איך לאלף אותו, ולשם כך צריך לדעת כיצד עובדים עם כלב דומיננטי. אם לא יודעים, זה עלול להגיע למצב שהכלב יהיה עצמאי ולא יציית לפקודות. לכן חשוב להבהיר לו מי שולט, וזאת בצורה חיובית. מי שמתקשה לעשות זאת בעצמו, חשוב שייעזר במאלף מקצועי.

כמו שציינו, כלב אנגלי הוא מעט איטי בביצוע פקודות, ולכן יהיה נכון לחזור על התרגילים שוב ושוב, ולספק לו פידבק חיובי, פינוקים ותגמולים במידה, על מנת שיראה שאתם מרוצים מההתנהגות שלו.

סיכום:

בולדוג אנגלי הוא כלב מאוד מיוחד, במראה ובהתנהגות, אך הוא דורש תשומת לב. אם יש לכם אפשרות לתת לו את זה ואתם יכולים להיות סבלניים איתו, אז הוא הכלב הנכון בשבילכם.

כלב בולדוג אנגלי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן