דוג דה בורדו - מדריך הכלבים המלא

דוג דה בורדו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג דוג דה בורדו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

להלן המדריך המלא – כלב דוג דה בורדו

גובה

זכרים - 60-75 ס"מ נקבות - 55-65 ס"מ

תוחלת חיים

8-12 שנים

סוג

מסטיף

משקל

זכרים - 55-70 ק"ג נקבות - 45-70 ק"ג

תוכן עניינים

היסטוריה של הגזע

שמו של הכלב מגזע דוג דה בורדו ניתן לו במחציתה של ה-119. זהו אחד מהגזעים העתיקים שמקורו בצרפת. ישנן סברות שונות לגבי מוצאו של הכלב למשל האחת הינה על אב קדום, גדול גוף ובעל אף פחוס, אשר החל את דרכו לפני שלושת אלפים שנה. התיאוריה השנייה הינה לגבי מוצאו של גזע זה שהחל בצרפת ושם התפתח למעשה בצורה עצמאית במשך דורות שלמים.

מאפייני הדוג דה בורדו

זהו אחד מהכלבים הגדולים, החזקים והמרשימים.

גובה הזכר הוא – 60-75 ס"מ וגובהן של הנקבות הוא 55-65 ס"מ.

משקל הזכר הוא 55-70 ק"ג ואילו משקל הנקבה הוא בין 45-70 ק"ג. הגוון של פרוות כלב מסוג דוג דבורדו, היא חום אדמדם ולעיתים יופיעו כתמים לבנים באזור החזה. תוחלת חייו של הכלב היא בין 8-12 שנה.

טיפול בכלב מסוג דוג דה בורדו

יש לציין כי כלב דוג דה בורדו הם בעלי פרווה קצרה ויש לרחוץ ולהבריש היטב את הכלב. מומלץ כי הכלב יוציא הרבה אנרגיה, בכדי למנע בעיות התנהגות. באופן כללי, כלב זה, בריא, אך תיתכן רגישות ובעיות באזור אגן הירכיים ולמחלת הנקראת היפ-דיספלציה. ישנם מקרים נדירים יותר של אפילפסיה, בעיות של רגישות בעור ובעיות לב. בגלל שאפו של כלב מגזע זה הוא פחוס, הכלב עשוי לסבול מבעיות נשימה.

את הכלב רצוי לגדל בדירות גדולות או בית עם חצר גדולה. הכלב עקשן מאוד באופיו ולכן הוא קשה לאילוף. יש לסגל לכלב פעילות גופנית בכי שפעילות חשובה זו, תסייע לו בבניית שרירים חזקים באגן וגב תחתון.

אופיו של כלב מסוג דוג דה בורדו

למרות המראה החזק ואפילו ישנם כאלה שיאמרו אפילו מראה מאיים, אבל כלב זה, הינו בעל אופי די נוח ורגוע. האינטליגנציה של כלבי דוג דה בורדו הינה גבוהה והם מתאימים למשפחות עם ילדים.

החוכמה היא לאלף את הכלבים מגזע זה מגיל צעיר ולחשוף אותם למשפחה שבה הם יגדלו  כאשר הם עדיין גורים. בגלל שכלבים אלה הם דומיננטיים, מומלץ לדאוג כמובן לאילוף מתאים. יש לדאוג שכלב זה, לא ייחשף לכלבים אחרים, היות ובגלל שהוא כלב שמירה הוא יגן על בעליו וכלב אחר שיהיה בסביבה יהווה עבורו איום ולכן, מומלץ להרחיקם מכלבים אחרים (אלא אם אולף כראוי).

למה מתאימים כלבי דוג דה בורדו?

יש לציין, כי כלב דוג דה בורדו אומן למטרות רבות כגון: שמירה על האדם ורכושו, סחיבה של עגלות קצבים בשל גופם החזק, ציד חזירי בר, וכן, שימשו ככלבי קרבות. בעבר כלבים אלה היו ידועים כמסטיף בורדו או מסטיף צרפתי והם היו אהודים על בני האצולה. היום כלבים מסוג זה, הינם כלבי מחמד. יש לציין כי בגלל שהכלב הוא מאסיבי וגדול, וכן הוא משמש גם ככלב שמירה, מומלץ כי תבטחו אותו בביטוח לכלבים.

ביטוח חיות מחמד מקנה לכם שקט מפני תקיפה של הכלב אם כאשר התקיפה היא כלפי כלב אחר, או כלפי אדם (ביטוח צד ג'), כיסוי על טיפולים כגון ניתוחים שיש לבצע כתוצאה של פגיעה בכלב. אחת מסוכנויות הביטוח אשר מבטחת חיות מחמד הינה סוכנות ביטוח אנגלמן ובניו המפעילה את אתר "המרכז הישראלי לביטוח חיות מחמד". סוכני החברה ישמחו לייעץ לכם ולהסביר לכם על סעיפי הפוליסה השונים, כך שתהיו בטוחים וסמוכים כי הפוליסה מכסה אתכם מכל הבחינות.

כלב דוג דה בורדו

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן