דוברמן פינצ'ר - מדריך הכלבים המלא

דוברמן

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג דוברמן פינצ'ר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב דוברמן – המדריך המלא:

גובה

61-72 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים גדולים

משקל

27-36 ק"ג

תוכן עניינים

מאפייני הכלב דוברמן פינצ'ר

אחד מגזעי הכלבים הנפוצים שרובנו מכירים, הוא כלב מגזע דוברמן. כלב זה, הוא בעל מראה אלגנטי ואצילי, הוא אינטליגנט ומאוד נאמן לבעליו. זהו כלב אמיץ ומפגין חיבה רבה לבני המשפחה. למרות שרווחת הדעות שזהו כלב אגרסיבי או מסוכן, זהו למעשה כלב אוהב ועדין. משקלו של הדוברמן, מגיע ל-36-27 ק"ג וגובהו נע בין 61-72 ס"מ.. כלב זה פעיל במיוחד, ויש לבלות עימו בחוץ על מנת לשמור על בריאותו ועל אנרגיה תקינה שהוא כה זקוק לה. יש לגרות את הדוברמן על מנת שלא ישתעמם או שחלילה ייכנס למצב של סטרס. יש לספק לו צעצועים או עצמות ללעיסה, כאשר הוא שוהה לבד בביתו עד שבעליו חוזרים הביתה.

ההיסטוריה של כלב הדוברמן

למי שאינו יודע על היסטוריה של כלב דוברמן, כלב זה, נותר בסוף ה-119, ע"י גרמני בשם קרל פרידריך לואיס דוברמן, ומכאן שמו. פרידריך, השתמש במספר גזעים. בגלל העובדה שפרידריך היה שומר לילה ולוכד כלבים, הוא נזקק בזמנו לכלב שמירה אשר ילווה אותו. הוא השתמש בדני ענק, רוטוויילר מנצ'סטר טרייר בשל פרוותו הקצרה ובגלל העקשנות שלו ובכך יצר זן מושלם של כלבים שהם כלבי שמירה מעולים, אנרגטיים ונאמנים לבעליהם.

רמת אינטליגנציה של הגזע

ילדי שנות השמונים בישראל, זוכרים את דובי דוברמן, כמי שלמד אותם את כללי הדרכים וכיצד לחצות כביש בצורה נכונה. זה לא מפתיע, שכן אינטליגנציה של דוברמן פינצ'ר היא מאוד גבוהה, מאפשרת לו ללמוד פקודות במהירות ולבצע משימות שונות שנותנים לו. כלב זה נחשב לאחר מהכלבים החכמים ביותר בעולם ולכן הוא גם משמש בתור כלב שמירה והגנה על אנשים ורכוש.

אילוף, טיפוח ובעיות בריאות של כלב הדוברמן

למרות תכונותיו הידועות של דוברמן פינצ'ר, הוא ניתן בקלות לאילוף למרות שבגרותו המלאה מגיעה כאשר כלב הוא בן 3 שנים. כאשר האילוף של כלב זה הוא סמכותי ועקבי, התוצאות תהיינה משביעות רצון. יש לחשוף אותו כבר בגיל מוקדם לאנשים ובעלי חיים, כך שהוא לא יהיה תופני כלפיהם בעתיד.

הדוברמן, אם יגדל בסביבה תומכת, יהיה כלב נהדר לילדים, אך מצד שני, יש להקפיד שהילדים לא יציקו לו יתר על המידה וילמדו כיצד יש לנהוג עימו.כלבי הדוברמן, זקוקים למעט טיפוח, מה שמהווה יתרון רב בגידול כלב זה. יש לשפשף את פרוותו הקצרה היטב בעזרת כפפת גומי, מה שיאפשר הסרת הפרווה המיותרת מגופו.

גזע Doberman, נחשב לבריא בדרך כלל, אך כמו כל גזע אחר, ישנן בעיות בריאותיות נפוצות לזן זה. הבעיה הראשונה היא קרישת דם, כאשר טסיות הדם, מתקשות להיקרש והכלב יכול להיות בעל סיכון גבוה לדימום עקב פציעה או לאחר ובזמן ניתוח. גם מדיספרסיה של עצם הירך, כלבים אלה הנחשבים לזן גדול יחסית, עשויים לסבול במשך השנים. גם בעיות עיניים ובעיות בבלוטות אשר עשויות לגרום להשמנת יתר, אפילפסיה, עשויות לפקוד את כלב הדוברמן.

לסיכום:

מי שמעוניין לגדל כלב דוברמן, יש להתמיד באימונים, להציב חוקים וגבולות, היות ומדובר בכלב חכם אך עקשן. יש להציב לו גבולות כגון מה מותר ומה אסור. מומלץ לשחרר לכלב את האנרגיות באמצעות טיול, ריצה ומשחקים רבים. יש לשים לב, כי הדוברמן עשוי אף להיות חוצפן ולדרוש הרבה. אם תעמדו בכללים אלה, תזכו בכלב אמיץ ונאמן שילווה שנים את משפחתכם.

דוברמן

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן