כלב דלמטי - מדריך הכלבים המלא

כלב דלמטי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים דלמטיים – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלהם, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו. קראו עוד – כלב דלמטי המדריך המלא:

גובה

זכרים - 58-61 ס"מ נקבות - 56-58 ס"מ

תוחלת חיים

10-13 שנים

סוג

כלבי האונד

משקל

זכרים - 27-32 ק"ג נקבות - 16-24 ק"ג

תוכן עניינים

ידע כללי על הגזע

מקורו של כלב דלמטי הוא מדלמטיה הנמצא בחבל דלמטיה.המרץ של כלב זה הוא עצום וכן,הסיבולת שלהם גבוהה.

כלב דלמטי נולד כגור בגון לבן צח, אך לאחר שבועיים נוצרם על גופו כתמים שחורים. הדלמטי הוא בעל הופעה חיצונית מאוד מרשימה הפרווה של כלב זה היא קצרה סמיכה ומבריקה. כלב זה הא שרירי, סימטרי וחטוב והוא נחשב ככלב צייד מעולה. אורך חייו הממוצע הוא בין 12-14 שנה, גובהו 60-50 ס"מ ומשקלו נע בין 23-25 ק"ג. גובהה של הנקבה הדלמטית הוא בין 54-59 ס"מ ומשקלה נע בין 27-32 ק"ג.

כלב שאוהב לשחק ואוהב חברת בני אדם

 הדלמטי הינו כלב חכם ומאוד פעלתן, הוא זקוק להרבה פעילות ומשחק ואוהב לשהות בחברת בני האדם. ללא חברת בני אדם כלב זה, עשוי לשקוע בדיכאון. למרות שכלב זה אוהב מאוד ילדים, הוא אינו מודע לכוחו וממדי גופו ויש לשמור עליו בחברת ילדים. ניתן להחזיק את הכלב מסוג דלמטי בבית , אך בתנאי שמוציאים אותו לטיולים וריצות. בגלל שהוא נוטה לרדוף אחר רכבים ואופניים, יש לגדר היטב את האזור שבו הוא נמצא, במיה וחלק מהיום הוא נמצא בחצר הבית.

ההיסטוריה של הכלב הדלמטי

כלבים דלמטים הינם מזן עתיק, אשר השתנו במהלך ההיסטוריה. על פי המידע, כלבים אלה, קיימים כבר יותר מאלפיים שנה ומוצאם המדויק של כלבים אלה הוא מיוגוסלביה אך חוקרים רבים, סבורים שהגזע בכלל פותח באנגליה מהכלאה בין כלב מסוג פוינטר ובול טרייר.

למרות שמדובר בכלב אינטליגנטי, דומיננטי סקרן ועקשן, המרץ הרב שלו ויצר הצייד הטבעי הטבוע בו, הא עדיין עשוי להרוס רהיטים בבית ואף לרדוף אחר חתולים, אבל בשל יצר הציד שלו והאינטליגנציה הגבוהה שלו, הוא קל לאילוף ולכן, מומלץ לאלף אותו כר מגיל 9 חודשים. כאשר מתחילים לאלף אותו בגיל הנכון, אפשר להגיע לתוצאות מרשימות והוא יכול להפוך לכלב מאוד ממושמע ונאמן וידע את מקומו מול בני הבית.

הדלמטים חזרו להיות כלבים פופולאריים

מי אינו זוכר את סרט הילדים 101 דלמטים מבית וולט דיסני?  מאז כלבים אלה הפכו ליותר פופולאריים ורבים רכשו אותם. כלבים אלה בעבר, היו מגנים על בעלי הבית שלהם, כאשר היו רוכבים על כרכרות כאשר הם היו רצים לפני המרכבה, על מנת לפנות את הדרך מאנשים.. לכל גזעי הכלבים, עשויות להיות בעיות בריאותיות והנטייה של הכלבים הדלמטיים היא חירשות ויש שמקשרים את הבעיה להיותם לבקנים. עוד בעיה שעשויה להופיע עם השנים היא בעיה בגן כאשר שריריהם עשויים להתכווץ.

לסיכום:

למרות המזג הנוח של כלב דלמטי, אם הוא לא יטופל כראוי, הוא עשוי להיות היפר אקטיבי. כלבים אלה הם שופעי חיבה ומסורים, אשר אוהבים להשתעשע עם בני אדם ובמיוחד עם ילדים, אך בעליהם צריכים להיות וכנים להתמודד עם פרצי האנרגיה של כלבים אלה, במיוחד כאשר מטיילים איתם באזורים אורבאניים.

זו הסיבה, כי מומלץ לבטח את הכלב בפוליסת ביטוח כלבים, במקרה שחלילה הכלב תוך משחק יפיל ילד או אדם מבוגר. יש לוודא כי הפוליסה כוללת גם ביטוח צד ג' לכלב אשר מכסה מפני פגיעות. על מנת לרכוש פוליסה שתכסה אתכם בכל מיני מצבים, יש לפנות אל חברה ותיקה המתמחה בביטוח חיות מחמד כמו המרכז לביטוח חיות מחמד.

סוכני הביטוח ישמחו לייעץ לכם ויסבירו לכם מה כוללים סעיפי הפוליסה, כך שתהיו שקטים ובטוחים, כי אתם והכלב הדלמטי האהוב שלכם מכוסים.

כלב דלמטי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן