תחש – דקל (כלב נקניקיה) - מדריך הכלבים המלא

כלב תחש

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג תחש – דקל – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב תחש (נקניק) – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 30-40 ס"מ נקבות - 25-34 ס"מ

תוחלת חיים

16 שנים

סוג

ציד

משקל

זכרים - 5-9 ק"ג נקבות - 4-6 ק"ג

תוכן עניינים

תחש (דאקל) – מדריך הכלבים המלא

כלב תחש Dachshund  (מוכר גם בשם כלב נקניק), נחשב לאחד הכלבים הפופולאריים ביותר בקרב כלבי בית. בעברו הוא היה כלב ציידים (פותח בגרמניה על מנת לגרש מכרסמים), אך עם הזמן הוא הפך להיות כלב לוויה, אהוב על ילדים ומבוגרים כאחד.

בישראל הוא נחשב לכלב מאוד פופולארי, בזכות ספר הילדים "איה פלוטו" של לאה גולדברג.

מאפיינים של תחש

גובה:

גובה ממוצע של זכר – 30-40 ס"מ

גובה ממוצע של נקבה – 25-34 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של תחש זכר 5-9 ק"ג

משקל ממוצע של תחש נקבה 4-6 ק"ג

תוחלת חיים: 16 שנים

מבנה גוף: גזע תחש דקל הוא כלב בעל מבנה גוף ארוך, שרירי וגמיש. יש לו רגליים קצרות וראש ארוך עם אוזניים צרות. הוא נהנה משמיעה מאוד חדה וחוש ריח רגיש. חושים אלו עזרו לו בזמן צייד.

פרווה: לכלבי תחש פרווה דקה וקצרה.

צבעי פרווה: אדום, חום, שחור.

תכונות אופי של כלבי נקניק

כלב דקאל הוא מאוד חכם, אמיץ וחזק. הוא נחשב לכלב מאוד ידידותי, שובב, אוהב להשתולל, ונהנה ממשחקים שונים. יחד עם זאת, הוא יכול להיות מאוד עקשן, אך הוא נאמן לבעליו ואוהב לעבוד. מאחר ובעברו הוא שימש ככלב צייד, גם היום הוא נהנה לרדוף אחרי חיות קטנות ואחרי חתולים.

גידול: ניתן לגדל כלב תחש בדירה ובבית עם חצר. הוא מסתדר מצוין עם ילדים, נהנה מאוד לשחק איתם והם ייהנו ממנו.

מצב בריאותי

כלבי תחש מתמודדים עם בעיות שונות בעמוד השדרה, בפרט פריצות דיסק. הסיבה לכך היא מבנה הגוף שלהם. חשוב להקפיד שלא יקפצו ממקומות גבוהים, מאחר וזה יכול לגרום להם נזק משמעותי. כמו כן, הם מתמודדים עם בעיות בדרכי שתן, אפילפסיה, סוכרת, מחלות לב וכן השמנת יתר.

טיפוח: אין הוראות מיוחדות לגבי טיפוח כלבי תחש. יש לסרק ולקלח אותם מעת לעת, חשוב לשמור על בריאות שיניים והיגיינה של האוזניים.

תזונה: מאחר ויש להם נטייה לעצלנות, אז הם עלולים להתמודד עם השמנת יתר. לכן חשוב מאוד להקפיד על פעילות גופנית וכן על כמויות תזונה מידתיות, ולא לספק להם ממתקים או מזון עם פחמימות ריקות. השמנת יתר עלולה להאיץ בעיות בעמוד השדרה ולגרום נזקים נוספים.

פעילות גופנית: כאמור, כלבי תחש הם בעלי נטייה לעצלנות, לכן חשוב להקפיד איתם על פעילות גופנית. מנגד, הם מאוד אוהבים לשחק, לרוץ, ולהשתולל, בפרט עם ילדים. אז הם ייהנו מכל פעילות שתספקו להם.

אילוף

כלב תחש דקל צריך לעבור תהליך של אילוף מגיל צעיר, הן בשביל שהוא ישמור על היציבות והשמחה שלו, וכן בשביל שיהיה ניתן להגביל את העקשנות והאינדיבידואליות שלו. יש לקחת בחשבון, מאוד לא פשוט ללמד אותם להימנע מטריטוריאליות (לכן גם חשוב לסרס כלבים זכרים בגיל צעיר, בשביל למנוע ממנו לגלות תוקפנות, כולל נגד כלבים אחרים), וכן לא פשוט ללמד אותם לעשות את הצרכים מחוץ לבית. חשוב להגדיר לו גבולות מגיל צעיר, כחלק מתהליך האילוף, וללמד אותו לשתף.

באופן כללי, כלב תחש הוא צייתן ומסוגל ללמוד פקודות בצורה פשוטה ולבצע אותן.

סיכום:

אין זה מקרי שכלב תחש, כלב נקניקיה, נחשב לפופולארי ואהוב מאוד בקרב ילדים ומבוגרים. מדובר בכלב מאוד שמח, מאוד ידידותי, חברותי, וזה כיף גדול לגדל ולטפל בו. אם תעניקו לו בית חם ואוהב, תגלו שהוא יודע להחזיר לכם אהבה וישמח לעשות זאת בכל הזדמנות, מהיום הראשון ועד יומו האחרון.

כלבי נקיק - תחש

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן