זאב צ'כי (רועה צ'כי) - מדריך הכלבים המלא

רועה צ'כי (זאב צ'כי)

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג רועה צ'כי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב זאב צ'כי – מדריך הכלבים המלא:

גובה

60-70 ס"מ

תוחלת חיים

13-16 שנים

סוג

כלבי רועים

משקל

20-30 ק"ג

תוכן עניינים

רועה צ'כי (Czechoslovakian Wolfdog), מקורו אומנם בצ'כיה אך הוא דומה במראה שלו לרועה גרמני ואין זה מקרה, שכן הוא נוצר בתהליך הכלאה עם סוג גזע זה באמצע המאה העשרים. הוא שימש במקור לכלב של רועי צאן ועשה את עבודתו בצורה נהדרת, בין היתר, בזכות חוש שמיעה, ראייה וריח מעולים.

מאפיינים של רועה צ'כי

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 65-70 ס"מ.

גובה ממוצע של זאב צ'כי נקבה הוא 60-65 ס"מ.

משקל:

משקל ממוצע של זכר הוא 26-30 ק"ג.

משקל ממוצע של זאב צ'כי נקבה הוא 20-25 ק"ג.

תוחלת חיים: 13-16 שנים.

מבנה גוף: גוף חסון, חזק, זנב עבה, אוזניים זקופות, רגליים בינוניות ועבות, בעל סיבולת גבוהה

פרווה: דקה ונעימה.

צבעי פרווה: חום, אפור, שחור.

תכונות אופי של הכלב

רועה צ'כי נחשב לכלב מאוד נאמן למשפחתו, חברותי, יודע להעניק אהבה וחיבה, ויוצרים מאוד חזקים ונאמנים עם הסביבה הקרובה אליו. מנגד, הוא עלול להיות מאוד חשדן, מאופק ולהסתייג מאנשים זרים שהוא איננו מכיר.

מדובר בכלב מאוד עירני, עם סיבולת מאוד גבוהה, אמיץ מאוד, יכולת תגובה מהירה, וכיאה לכלב שגדל במרכז אירופה, הוא יכול להסתגל לתנאי מזג אוויר קיצוניים ללא שום בעיה.

גידול: מתאים לדירה אך מפאת גודלו, עדיף לספק לו שטח ולכן בית עם חצר יכול להתאים לו יותר. ניתן לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים וגדולים, כאמור הוא מאוד נאמן, חברותי ויודע להראות אהבה. יחד עם זאת, הוא לא מתאים לכל אחד. מי שאיננו יודע כיצד לטפל בכלבים או שאין לו זמן לכך, עדיף שיחשוב שנית האם הוא מעוניין לאמץ כלב צ'כי אשר זקוק לתשומת לב.

מצב בריאותי של הכלב

למרות שהוא עבר הכלאה עם כלב גרמני, הרי שרועה צ'כי נהנה מגב ישר ואיננו מתמודד עם בעיות רפואיות דומות לאחיו הגרמני.

טיפוח: בעיקרון הוא לא זקוק להשקעה רבה שכן הפרווה שלו דקה מאוד. יש להבריש אותה מדי פעם. חשוב להקפיד על בריאות השיניים והאוזניים שלו.

תזונה: יש לספק לו מזון בריא, פעמיים ביום, יש לוודא שהמזון מכיל מרכיבים חיוניים עבורו.

פעילות גופנית: רועה צ'כי, כמו כלבים רועים אחרים, צריך לעשות פעילות גופנית, גם בשביל הגוף וגם בשביל הנפש. יש לקחת אותו לטיולים ארוכים, ריצות, הליכות ועוד. כאמור, מדובר על כלב מאוד אמיץ ועם סיבולת גבוהה, ולכן הוא יכול לבצע פעילות גופנית ממושכת בתנאים שונים.

אילוף זאב צ'כי

כלבים מסוג זה זקוקים לאילוף ארוך וממושך. זה לא קל לאלף אותם, ואם הם לא עוברים תהליך אילוף נכון, יהיה מאוד קשה לטפל ולגדל אותם. לכן, הם גם לא מתאימים לכל אחד. התהליך חייב להתבצע באופן חיובי על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך.

סיכום: רועה צ'כי הוא כלב מאוד מיוחד. ברגע שמשקיעים בגידול ובטיפול שלו, ברגע שיוצרים תהליך מסודר ועקבי, אז אפשר ליהנות מכלב מאוד נאמן, מסור ואוהב, כלב שישמש חבר לחיים, ויהיה איתכם בכל רגע. לכן משתלם לאמץ אותו ולהשקיע בגידול שלו.

רועה צ'כי (Czechoslovakian Wolfdog)

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן