קוטון דה טולייר - מדריך הכלבים המלא

קוטון דה טולייר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג קוטון דה טולייר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב קוטון דה טוליאר – המדריך המלא:

גובה

22-30 ס"מ

תוחלת חיים

14-16 שנים

סוג

כלבים קטנים, כלבים היפואלרגניים

משקל

3-6 ק"ג

תוכן עניינים

כלב קוטון דה טולייר (coton de tulear) מקורו במדגסקר, ובמשך שנים רבות היה קשה למצוא אותו מחוץ לאי. רק אחרי שסוחרים צרפתיים הביאו אותו איתם לצרפת, הוא הפך להיות כלב מאוד נפוץ במדינות שונות בעולם.

מאפיינים של קוטון דה טולייר

גובה:

גובה ממוצע של הזכר הוא 25-30 ס"מ.

גובה ממוצע של הנקבה הוא 22-27 ס"מ.

משקל:

משקל ממוצע של הזכר הוא 4-6 ק"ג.

משקל ממוצע של הנקבה הוא 3-5 ק"ג.

תוחלת חיים: 14-16 שנים.

מבנה גוף: גוף קטן, עיניים עגולות, זנב קצר ישר או מעוגל, אוזניים שמוטות ורכות.

פרווה: חופשית, אווירית, לא מסורקת, עומדת בניגוד למבנה הגוף שלו. הפרווה שלו היא מאפיין עיקרי במבנה הגוף ועוזרת לזהות אותו. לכלב קוטון יש פרווה היפואלרגנית ולכן גזע זה מהווה גזע פופולארי בקרב אנשים שסובלים מאלרגיה.

צבעי פרווה: לבן, שחור, לימון, אפור

תכונות אופי של הגזע

גזע זה ידוע בזכות האישיות המיוחדת שלו. יש לו שמחת חיים, חוכמה, הוא מאוד ידידותי בכל מקום בו הוא נמצא וכלפי כל אחד, ילדים או מבוגרים, ותמיד יודע להתאים את עצמו לסביבה ולפעילות סביבו. הם מאוד אוהבים תשומת לב ומתקשים להיות לבד בפרקי זמן ממושכים.

מדובר בכלב פעלתן שמאוד אוהב לשחק, הוא יודע לקבל כלבים אחרים ולשחק איתם. זאת בתנאי שהוא ובר תהליך חיברות נכון. במקרה כזה, הוא ידע גם לקבל חתולים וחיות אחרות. במקרים מסוימים הוא יכול להיות גם כלב שמירה, בזכות הערנות שלו.

גידול: ניתן לגדל כלב קוטון דה טוליאר בדירה ובבית עם חצר. כאמור, אפשר לגדל אותו בבית עם ילדים קטנים וגדולים, עם כלבים, חתולים וחיות מחמד אחרות. חשוב לקחת בחשבון, מאחר והוא מתקשה להיות לבד בפרק זמן ממושך, אז הוא פחות מתאים למשפחות שלא נמצאות הרבה בבית.

מצב בריאותי של הגזע

כלבי קוטון דה טולייר נחשבים לגזע מאוד בריא, זאת בזכות הקפדה על תהליך הרבייה שלהם. יחד עם זאת, הוא יכול להתמודד עם מצבים של צניחת עפעפיים, מחלות לב, חולשה של הירך.

טיפוח: כאמור, כלב זה נהנה מפרווה מאוד יפה ומרשימה. על מנת לשמור עליה, יש להקפיד על טיפוח יומיומי, באמצעות מסרק רחב שיניים וסירוק בכיוון צמיחת השיער. כך יהיה ניתן למנוע קשרים ולמנוע הנשרה.

יש לקלח אותו מעת לעת, לגזוז את השיער ליד האוזן בשביל למנוע גירוי, לשמור על בריאות השיניים והאוזניים שלו.

תזונה:  חשוב להקפיד על תזונה קבועה ובריאה, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כלב זה זקוק לפעילות גופנית על בסיס קבוע, בשביל לשמור על כושר, בריאות וכן בשביל להוציא אנרגיה. מדובר בכלב מאוד פעלתן, שובב, ואנרגטי. הוא אוהב מאוד לרוץ ולשחק, וכן הוא יודע לשחות ונהנה מזה. ניתן לצאת איתו לטיולים וכן לשלב בהם ריצות.

אילוף של  קוטון דה טוליאר

מאחר ומדובר בכלב מאוד חכם, אז קל לאלף אותו, אף על פי שהוא יכול להיות עקשן. הוא נחשב לכלב נאמן שאוהב לרצות את הבעלים שלו, לכן הוא יבצע את הפקודות השונות. אפשר ללמד אותו טריקים שונים ומיוחדים, ואפילו מצחיקים.

חשוב לאלף אותו מגיל צעיר, על מנת שיפתח תהליך חיברות נכון, האילוף צריך להיות מבוסס על פידבקים חיוביים, וכן רצוי שהאילוף יתבצע תחילה על ידי אדם אחד.

לסיכום: מדובר בכלב חכם, יפה ומיוחד, אשר יכול להיות תוספת נהדרת לכל בית ומשפחה שיבחרו לאמץ אותו.

כלב קוטון דה טוליאר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן