קוקר ספניאל - מדריך הכלבים המלא

קוקר ספניאל

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג קוקר ספניאל – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב קוקר ספנייל – המדריך המלא:

גובה

30-40 ס"מ

תוחלת חיים

14-16 שנים

סוג

ציד

משקל

11-14 ק"ג

תוכן עניינים

מקורותיו של קוקר ספניאל (Cocker Spaniel) הם באנגליה, אך בסוף המאה ה-19 הוא הגיע לארצות הברית, וכך נוצרו שני גזעים של קוקר ספניאל, אנגלי ואמריקאי. בשני המקומות הוא שימש ככלב צייד לעופות, אל בעוד שבאנגליה העופות היו גדולים, הרי שבארצות הברית העופות היו קטנים, אז בוצעה הרבעה סלקטיבית של הגזע, על מנת לייצר כלבים קטנים יותר.

מאפיינים של קוקר ספניאל

גובה:

גובה ממוצע של קוקר ספניאל הוא 30-40 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של קוקר ספניאל הוא 11-14 ק"ג

תוחלת חיים: 14-16 שנים

מבנה גוף: כלבי קוקר ספניאל נהנים ממבנה גוף בינוני, עיניים עגולות וחוטם ארוך. יש להם מראה מכובד ומיוחד, הרבה בזכות השפתיים אשר נתלות אל מעבר ללסת התחתונה.

פרווה: פרווה של כלבים אלו, היא ארוכה, נעימה ויוצרת להם מראה כבד במובנים מסוימים.

צבעי פרווה: שחור, זהב, חום.

הבדלים בין קוקר ספנייל אנגלי לקוקר ספנייל אמריקאי:

גודל –  ספנייל אנגלי גדול יותר במעט מאחיו האמריקאי.

שימוש – ספניאל אנגלי משמש לאיתור סמים וחומרי נפץ (הוא נהנה מחוש ריח מחודד), ספניאל אמריקאי לעומת זאת משמש לצורך שעשועים ולויה.

פרווה – קוקר ספנייל אמריקאי נהנה מפרווה הרבה יותר גדול משיש לגזע האנגלי.

מבנה פנים – לקוקר האמריקאי עיניים רחבות שמונחות קדימה. לעומת זאת, עיניו של הקוקר האנגלי מכוונות למקום אחר.

אופי – קוקר אנגלי נחשב להרבה יותר ערני, חכם, ושמח מאחיו האמריקאי.

תכונות אופי של הגזע

קוקר ספנייל נחשב לכלב מאוד אהוב ולא בכדי. הוא כלב שמח, ידידותי, מאושר, שמאוד אוהב לציית לבעלים שלו ואפילו לזרים. הוא כלב חברותי שאיננו נלחם על הטריטוריה שלו, איננו מנסה להיות דומיננטי, ותמיד שמח לפגוש אנשים, כלבים ואפילו חתולים.

מדובר באחד מגזעי הכלבים שזקוקים כל הזמן לאינטראקציה חברתית, אנושית, וקשה להם מאוד להיות לבד. זה עלול לגרום להם לפתח הרגלים בעייתיים.

גידול – ניתן לגדל אותם בדירה ובבית עם חצר. אין שום בעיה לגדל אותם עם משפחות וילדים, כולל ילדים קטנים. הם מאוד נוחים איתם, מאוד סבלניים והילדים ייהנו מהם. אפשר לגדל אותם גם עם חיות מחמד אחרות.

כאמור, חשוב לשים לב לא להשאיר אותו יותר מדי זמן לבד בבית, ולדאוג לו תמיד לאינטראקציה אנושית.

מצב בריאותי של קוקר ספנייל

באופן עקרוני, הגזע איננו מתמודד עם בעיות בריאותיות קשות, אך ייתכן מאוד שבגלל תהליך הכלאה לא נכון, הם יתמודד עם בעיות שונות וחמורות. למשל, בעיות בעיניים עד כדי עיוורון, אלרגיות, זיהומים, דלקות, אנמיה, מחלות לב ועוד.

טיפוח: חשוב מאוד להבריש את שיערם לעיתים קרובות, על מנת לשמור על איכות הפרווה. הם מאוד אוהבים את זה. יש גם לרחוץ אותם וחשוב להשתמש בשמפו איכותי לשמירה על הפרווה. בנוסף, יש לטפל בעיניים ובאוזניים לעיתים תכופות, על מנת שלא יצברו לכלוך.

תזונה: על מנת למנוע השמנת יתר ולהקפיד על בריאותו, חשוב לספק לכלב אוכל בריא שמכיל מרכיבים חיוניים עבורו. יש לספק לו מזון פעמיים ביום.

פעילות גופנית: קוקר הוא כלב מאוד פעלתן כבר מגיל צעיר, ולכן חשוב לעשות איתו הרבה פעילות גופנית. הוא נהנה מהליכות ארוכות, ריצה, ואפילו שחייה במים. הוא מסתגל מהר מאוד לסביבה ולמצב, ואפשר לשחק איתו משחקים שונים. הוא מאוד נהנה במשחקים עם ילדים וכן עם כלבים אחרים.

אילוף קוקר ספניאל

חשוב מאוד לאלף גזע זה מגיל צעיר. זה יכול לעזור לו בתהליך החיברות שלו לכלבים ואנשים אחרים, וכן זה יכול למנוע ממנו להיות ביישן או לפתח הרגלים שליליים.

בעיקרון, מדובר בגזע שמאוד רוצה ואוהב לציית לבעלים שלו, הוא לא מפתח דומיננטיות ולא מנסה להיות עצמאי. לכן קל מאוד לאלף אותו. אפשר ללמד אותו פקודות בסיסיות אפילו באופן עצמאי. יחד עם זאת, יהיה קשה לגרום לעשות את הצרכים בחוץ, אז אפשר ללמד אותו בהתחלה לעשות צרכים בארגז, ועם הזמן ללמד אותו לעשות אותם מחוץ לבית.

האילוף חייב להיות נעים, נוח, כולל פידבקים חיוביים. יש לחזור על כל פקודה מספר פעמים ולא למהר ללמד אותו פקודות חדשות, לפני שהוא לומד לבצע את הפקודות הישנות.

סיכום:

קוקר ספיינל הוא אחד הכלבים הכי אהובים ופופולאריים בכל העולם. זה נכון לגבי הגזע האנגלי ולגבי הגזע האמריקאי. זה לא מקרי, שכן מדובר בכלב ידידותי, שמח, חכם, והוא יכול להתאים לכל בית ולכל משפחה.

קוקר אמריקאי / קוקר אנגלי

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן