סיני מצויץ - מדריך הכלבים המלא

סיני מצויץ

ישנם כלבים, שכבר במבט ראשון אפשר לזהות את הסוג שלהם מבלי להתבלבל. יש להם מראה מיוחד. בין אם הם נולדים איתו ובין אם הוא נוצר כתוצאה מהתערבות של בני אדם ביצירת הגזע.

דוגמא טוב לכלב כזה, הוא סיני מצויץ. מדובר בגזע אשר נהנה ממראה מיוחד ובמקרה שלו, זה נובע מהתערבות של בני אדם. כתוצאה מהרבעה מכוונת, הוא מתמודד עם גן דומיננטי בשם אלל, גן אשר אחראי להתקרחות. ולכן, חלק גדול מהכלבים מגזע זה, מתמודדים עם קרחות במרבית הגוף שלהם.

כתבנו עבורכם את המדריך המלא על כלב סיני מצוייץ:

גובה

28-33 ס"מ

תוחלת חיים

13-15 שנים

סוג

כלבים קטנים, כלבים היפואלרגניים

משקל

2-6 ק"ג

תוכן עניינים

מוצאו של סיני מצוייץ הוא דווקא באפריקה, החל מהמאה ה-13 הוא מצוי גם בסין, שם הוא שימש לליווי סוחרים סיניים ברחבי העולם. כך הוא הגיע בין היתר לדרום אמריקה ובמהלך המאה ה-19 גם למדינות המערב.

מאפיינים של סיני מצויץ

גובה: גובהו של כלב סיני מצויץ הוא 28-33 ס"מ.

משקל: משקלו של כלב סיני מצויץ הוא 2-6 ק"ג.

תוחלת חיים: 13-15 שנים.

מבנה גוף: סיני מצויץ מזכיר במראה שלו שועל, במובן מסוים, יש לו צוואר ארוך, זנב צר, אוזניים רחבות ועומדות.

פרווה: ישנם שני סוגים של פרוות בקרב סיני מצויץ. סוג אחד כוללת פרווה קירחת, כאשר אפשר למצוא שיער על ראשו של הכלב ובקצה הזנב. סוג שני, כולל פרווה ארוכה, נעימה וחלקה. בזכות פרוותו של כלב זה הוא נחשב מאחד מגזעי הכלבים ההיפואלרגניים המבוקשים ביותר.

צבעי הפרווה: כלב סיני מצויץ יכול ליהנות מפרווה בצבעים שונים, חום, לבן, שחור, בלונדיני ועוד.

תכונות אופי

סיני מצויץ הוא כלב מאוד חכם, מאוד נאמן, אוהב ואפילו מצחיק. מדובר בחיית מחמד אידיאלית עבור כל משפחה וכן ליחידים שרוצים לגדל כלב. הוא כלב שנקשר מהר מאוד לבני הבית ואפילו אם הם יעזבו אותו, נניח ילדים שגדלו ועברו לבתים משלהם, הוא ימשיך לחכות להם מדי יום ולחפש אותם. הם מאוד אוהבים נעימים ואינם מוצאים אגרסיות, לא כלפי אנשים, לא כלפי כלבים וגם לא כלפי חיות מחמד אחרות.

יחד עם זאת, הם מאוד ביישנים בקרבת אנשים שהם לא מכירים, רגישים לשינויים ורעשים וכן מדובר בכלבים עקשנים, לפחות בגילאים צעירים.

גידול: כאמור, כלב סיני מצוייץ יכול להתאים לכל בית, בין אם מדובר בבית עם ילדים או בית של יחידים. הם מאוד נוחים לטיפול וקל מאוד לגדל אותם. כמו שציינו, מדובר בכלבים מאוד נאמנים שנקשרים מאוד לבני המשפחה, עד לרמה שאם הם נשארים לבד בבית, אז הם עלולים להיות בדיכאון ולילל.

מצב בריאותי

סיני מצויץ, יכול להתמודד עם בעיות שונות בעצם הירך, פיקת הברך, בעיות שיניים וכן אלרגיות בעור. בנוסף, מאחר ומדובר בכלבים קירחים, יש להימנע מחשיפה ארוכה לשמש וללחות. רצוי להשתמש בקרם הגנה במהלך כל ימות השנה, על מנת להגן עליהם מפני כוויות. 

טיפוח: יש להשתמש במוצרים שונים למניעת אלרגיות בעור, חשוב לקלח אותם מדי מספר שבועות, לשמור על בריאות השיניים, וכן לסרק אותם באופן קבוע על מנת לשמור על שיערם.

תזונה: בדומה לכלבים אחרים, יש לספק להם תזונה עם מרכיבים בריאים, חשוב לתת להם מזון יבש פעמיים ביום, בוקר וערב. יש לשים לב לכמות האוכל שמספקים להם, מאחר ומדובר בגזע שמתמודד עם משקל לא יציב.

פעילות גופנית: על מנת לשמור על משקל יציב וכן בשביל לאפשר לו לשחרר אגרסיות, רצוי להקפיד על פעילות גופנית יומיומית. מומלץ לקחת אותו אל מקומות בהם אין הרבה שיחים ועשב, על מנת שהעור שלו לא ייפצע. חשוב גם לספק לו צעצועים ומשחקים משלו.

בכדי להימנע מעלויות טיפול גבוהות אצל הוטרינר, מומלץ לבעל הכלב סיני מצויץ לרכוש פוליסת ביטוח לכלבים שתגן עליו בפני הוצאות כספיות רבות ולא מתוכננות.

אילוף כלב סיני מצוייץ

קל מאוד לאלף כלב סיני מצויץ. הוא כלב מאוד חכם, נוטה להקשיב לבעליו שלו, ורוצה מאוד לגרום לו סיפוק והנאה. למשל, הוא איננו נוהג לעשות את הצרכים בבית (אפשר להקל עליו ולתת לו ארגז, שם הוא יתרגל לעשות את צרכיו אם אפשר להוציא אותו שלוש פעמים ביום).

תהליך האילוף צריך לכלול חשיפה למקומות ואנשים אחרים, על מנת שלא יפתח ביישנות ופחד. האילוף צריך להתבסס על פידבקים חיוביים.

לסיכום: מדובר בכלב שכל אחד יכול ליהנות ממנו, כל אחד ישמח לגדל אותו. לא רק בגלל המראה המיוחד שלו, אלא גם בגלל היותו חבר נאמן שנקשר בקלות ולא שוכח אף פעם את בעליו.

כלב סיני מצוייץ

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן