קאנה קורסו - מדריך הכלבים המלא

קאנה קורסו

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג קאנה קורסו – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב קאנה קורסו – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 62-72 ס"מ נקבות - 58-66 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

מסטיף

משקל

זכרים - 45-50 ק"ג נקבות - 40-45 ק"ג

תוכן עניינים

מקורו של קאנה קורסו (Cane Corso) הוא מאיטליה ולכן הוא נקרא לא במקורות שונים, כלב איטלקי או מסטיף איטלקי. הוא נחשב לאחד הגזעים העתיקים, שכן שורשיו מגיעים לאימפריה הרומית והוא נצר לכלבי המלחמה ששירותו את החיילים באותה תקופה. לימים הוא שירת ככלב שמירה והגנה, כלב צייד של חיות גדולות וכן כלב רועים.

מאפיינים של קאנה קורסו

גובה:

גובה ממוצע של זכר הוא 62-72 ס"מ

גובה ממוצע של נקבה הוא 58-66 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של זכר הוא 45-50 ק"ג

משקל ממוצע של נקבה הוא 40-45 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: לכלב זה יש מבנה גוף אתלטי, חזק ושרירי, מראה אצילי וחכם.

פרווה: הוא נהנה מפרווה קצרה ומבריקה, שמעניקה לו מראה מרשים וייחודי.

צבעי פרווה: שחור, חום, ותערובת של של שניהם.

תכונות אופי של קאנה קורסו

כאמור כלב קנה קורסה, נועד במקור להיות כלב עבודה, החל משמירה והגנה ועד צייד ורועים, אך מדובר בכלב מאוד עדין, נעים, רגוע אשר איננו מחפש תשומת לב בהכרח. בבית הוא יכול להיות מאוד שקט, בעוד שבחצר הוא ישתולל וישחק. בעבר הוא נחשב לכלב עם תכונות מסוכנות, אך מזמן שאיננו מוגדר כזה בגלל אופיו הנוח.

מדובר בכלב חכם, נאמן, יציב ומאוזן, אשר מאוד אוהב ילדים, חיות מחמד ובפרט כלבים אחרים. הוא יכול להיות כלב לוויה נהדר לכל משפחה, בין אם היא מתגוררת בעיר או בכפר. הוא משתלב מהר ומהווה חלק בלתי נפרד מהמשפחה.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר. אפשר לגדל אותו, כאמור, עם ילדים קטנים, חיות מחמד וכלבים אחרים ללא שום בעיה. אין שום בעיה לגדל אותו בעיר, למרות שבמקור הוא היה כלב כפרי, כלב של שטח.

מצב בריאותי של קאנה קורסו

גזע זה נחשב בריא מאוד ואין לו בעיות בריאותיות מיוחדות. ייתכן שיתמודד עם בעיות באגן, דבר מוכר ונפוץ אצל כלבים גדולים. על מנת ליהנות מכלב בריא, חשוב לדעת מה ההיסטוריה של ההורים שלו ובהתאם להחליט האם משתלם לאמץ אותו.

טיפוח: אין צורך בטיפוח מיוחד, רצוי להבריש את הפרווה שלו מעת לעת, לרחוץ אותו עם שמפו מתאים וכן לשמור על בריאות שיניים ואוזניים.

תזונה: יש לספק לו מזון יבש, בריא ואיכותי, פעמיים ביום.

פעילות גופנית: קנקורסו זקוק לפעילות גופנית רבה, כיאה לכלב גדול ששימר במקור כלב עבודה. אפשר לקחת אותו לטיולים ארוכים, ריצות ועוד. אם אתם גרים בדירה, הוא ידע להעסיק את עצמו אך הוא זקוק לפעילות גופנית. אם אתם מתגוררים בבית עם חצר אז הוא כבר ידע להשתולל לבד בחצר ולהוציא שם את כל האנרגיות שלו.

אילוף של קורסו

מדובר בכלב מאוד חכם, רגוע וצייתן, לכן האילוף אמור להיות פשוט וקל. יש להתחיל את התהליך בגיל צעיר, על מנת שיהיה ניתן לשלוט בו טוב יותר. אם ממתינים שיגדל, זה עלול להקשות מאוד על התהליך ועל הטיפול בו.

חשוב לזכור, קאנה קורסו נחשב לכלב רגיש ועדין, למרות גודלו, לכן יש לאלף אותו בצורה חיובית, באמצעות פידבקים ותגמול. חשוב שהאילוף יכלול תהליכי חיברות עם ילדים, כלבים וחיות מחמד אחרות.

סיכום:

כל מי שמחפש כלב יפה, חכם, אצילי ועדין, אשר יכול לשמש גם בתור כלב שמירה וגם בתור כלב לוויה, קאנה קורסו זה הפתרון הטוב ביותר שהוא יכול למצוא.

כלב קאנה קורסו

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן