בול מסטיף - מדריך הכלבים המלא

בול מסטיף

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בול מסטיף – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בולמסטיף – המדריך המלא:

גובה

60-68 ס"מ

תוחלת חיים

10 שנים

סוג

מסטיף

משקל

41-59 ק"ג

תוכן עניינים

בשונה מכלבים אחרים, אין לנו מידע מדויק לגבי מקורותיו של בול מסטיף. הסברה אומרת, שהוא נוצר כתוצאה מהכלאה של בולדוג ומסטיף אנגלי, זאת מאחר והוא נראה כמוהם וכן הוא משלב תכונות אופי שמופיעות אצל שניהם, למשל, אומץ, נחישות, ונאמנות.

במקור, כלבי בול מסטיף שימשו לצורך ליווי ושמירה, למשל באחוזות רבות בהן היה נהוג להחזיק אותו. לא פעם הוא היה תוקף ציידים, אשר היו מגיעים לבצע ציד באזור האחוזה.

מאפיינים של בול מסטיף

גובה

גובה ממוצע של בולמסטיף הוא 60-68 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של בולמסטיף הוא 41-59 ק"ג

תוחלת חיים: בול מסטיף חי פחות מעשר שנים בממוצע.

מבנה גוף: כלבי בולמסטיף הם מזני הכלבים הגדולים ביותר. הם חזקים עם שרירים עצומים, יש להם ראש רחב עם עור מקומט, ואוזניים בצורת V. למרות הגודל והמבנה, הוא מאוד קל תנועה, לא מסורבל ולא כבד.

פרווה: הפרווה של בולמסטיף היא קצרה ודקה, ולכן קשה להם להתמודד עם שינויים בטמפרטורה.

צבעי פרווה: חום, אדום, מנומר, כאשר הפנים של בולמסטיף הן בצבע שחור.

תכונות אופי

כלבי בול מסטיף אומנם נראים כלבים מאיימים, אך הם מאוד צייתנים, נאמנים ואוהבים את בעליהם. מדובר בכלב עם ביטחון עצמי מאוד גבוה ולא יהסס לפעול בכוח אם יידרש לכך, בפרט אם יגלה שהבעלים שלו נמצא בסכנה. הוא יתקוף רק אם זו תהיה האופציה היחידה והטובה ביותר עבורו. לרוב הוא יעדיף לחצוץ בין הבעלים למתקיף, במטרה להגן על בעליו. צריך להדגיש, הוא כן מגן על אנשים אך לא על חפצים.

בולמסטיף הוא כלב שקט, אך הוא יכול להיות מאוד עקשן. הוא יכול להסתדר עם כלבים וילדים, אך רק אם הוא עבר תהליך חיברות נכון.

גידול: בגלל הגודל שלו, מוטב לגדל אותו בבית עם חצר ולא בדירה. הוא מתאים לבית עם ילדים, אך עדיף שהם יהיו גדולים ולא קטנים וכן מוטב לא להשאיר אותו לבד איתם, שכן הוא עלול לפצוע אותם בלי כוונה.

מצב בריאותי

כלבי בולמסטיף מתמודדים עם מספר בעיות בריאותיות, כגון תזוזה של מפרק הירך, ניוון ברשתית, בעיות בבלוטת התריס, סרטן הלימפומה ובעיות ראייה שונות מסיבה זו, מומלץ לרכוש ביטוח בריאות לכלב מגיל צעיר בכדי לאפשר התמודדות עם בעיות בריאות אלו. יחד עם זאת חשוב להבהיר, מדובר בכלב בריא, אתלטי וחזק. 

טיפוח: מאחר וכלב בול מסטיף נהנה מפרווה קצרה, אין צורך להתעסק הרבה עם הטיפוח שלו. אפשר לסרק אותו מדי פעם במברשת דקה, יש לקלח אותו מעת לעת, כן חשוב להקפיד על קיצוץ ציפורניים לעיתים תכופות.

תזונה: חשוב להקפיד על תזונה בריאה, עם מרכיבים רלוונטיים עבורו. יש לדאוג שלא יאכל הרבה, מאחר ומדובר בכלב שנוטה לעצלנות, ועל כן ייתכן שיתמודד עם עלייה במשקל.

פעילות גופנית: חשוב מאוד לבצע איתו פעילות גופנית באופן עקבי ורצוף. כמו שציינו בסעיף הקודם, מדובר בכלב עצלן עם נטייה לעלייה במשקל. זו יכולה להוות בעיה בריאותית, ודרך פעילות גופנית אפשר להתמודד איתה.

אילוף בולמסטיף

כלבי בולמסטיף הם כלבים צייתנים עושים מה שאומרים להם. יחד עם זאת, חשוב לאלף אותם מגיל צעיר, בשביל שיוכלו להתרגל ולחיות עם אנשים ובפרט ילדים סביבם וכן בשביל שיוכלו להתחבר לכלבים אחרים. יש לאלף אותם גם לא לצאת לטיולים בצורה מסודרת ונוחה, ולא למשוך אתכם.

האילוף צריך להיות רגוע, עדין, להתבסס על פידבקים חיוביים, ויחד עם זאת, הם צריכים לראות שאתם המנהיגים ועליהם להקשיב לפקודות שלכם.

סיכום:

כלבי בולמסטיף הם כלבים מאוד מיוחדים במראה ובאישיות שלהם, אם תחליטו לאמץ בולמטסיף, תהנו מכלב שישמור עליכם כל הזמן.

כלב בולמסטיף

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן