בול טרייר - מדריך הכלבים המלא

בול טרייר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בול טרייר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בול טרייר – המדריך המלא:

גובה

35-40 ס"מ

תוחלת חיים

10-14 שנים

סוג

מסטיף

משקל

20-35 ק"ג

תוכן עניינים

מקורותיו של בול טרייר מגיעים מאנגליה והוא שילוב של בולדוג אנגלי, זן קדום של טרייר אנגלי וכן מנצ'סטר טרייר. שילוב זה הביא לבול טרייר תכונות שונות, אשר הובילו במאה ה-19, להשתמש בו לצורך קרבות כלבים. עם השנים הקרבות הפכו להיות לא חוקיים, אך התכונות נשארו, הוא עבר הכלאה עם גזעי כלבים נוספים ויחד עם זאת, הוא נחשב לכלב מסוכן (לפחות בישראל).

מאפיינים של בול טרייר

גובה

גובה ממוצע של בול טרייר הוא 35-40 ס"מ

משקל

משקל ממוצע של בול טרייר הוא 20-35 ק"ג

תוחלת חיים: 10-14 שנים

מבנה גוף: כלב בול טרייר ידוע בזכות מבנה הראש המיוחד שלו, מבנה שמזכיר ביצה, יש לו עיניים קטנות, אשר יותר קרובות לאוזניים שלו מאשר לאף. האוזניים מחודדות ומזדקפות כאשר הוא ערני ודרוך. בולטרייר נהנה מגוף שרירי וחזק, כתפיים מפותחות, רגליים מוצקות וגב קצר.

פרווה: הפרווה של בול טרייר היא מאוד קצרה ונוקשה. הוא מתמודד עם נשירה באביב ובקיץ.

צבעי פרווה: לבן, אך ישנם זנים של בולטרייר שיש להם גם גוונים חומים ואדומים.

תכונות אופי

כלבי בול טרייר, נחשבים לכלבים מאוד חכמים, חזקים, עם הרבה מרץ. הם מאוד נאמנים וצייתנים, יודעים להראות אהבה, וכן הם יודעים לבצע משימות של הגנה ושמירה.

למרות שבישראל הוגדר גזע זה כגזע כלבים מסוכן, הרי שהם מאוד ידידותיים לבני אדם וכן מאוד אוהבים ילדים, בכל הגילאים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שהם צריכים לעבור תהליך של חיברות ויש לעבוד איתם על ההתנהגות, מאחר והם מאוד טריטוריאליים, מאוד קנאים, רכושניים, ומתקשים לשתף. כלבים שלא עוברים תהליכי חיברות, עלולים להיות אגרסיביים, אלימים, ויהיה להם מאוד קשה להתחבר לאנשים ולחיות מחמד אחרות.

גידול: אפשר לגדל אותם בדירה ובבית עם חצר, כאמור, הם יכולים לגדול עם ילדים אך הם צריכים לעבור תהליך אילוף מתאים לשם כך. חשוב לציין, זה לא נכון להשאיר אותם לבד במשך זמן ממושך. הם נחשבים לכלבי שמירה איכותיים, אך הם לא יתקפו אלא ינבחו בקולי קולות.

הסיכון בגידול גזע זה

למרות שבול טרייר נחשב לכלב צייתן, הרי שהוא נחשב גם לכלב מסוכן שעלול לנהוג בתוקפנות כלפי בני אדם. לכן, המדינה החליטה להכניס אותו לרשימת הכלבים המסוכנים.

מי שבכל זאת יבחר לגדל אותו, יצטרך לעשות זאת במגבלות החוק ולא יוכל לבטח אותו בביטוח לכלבים, מאחר וחברות הביטוח לא מוכנות לכך.

מצב בריאותי

בולטרייר מתמודד עם שורה של בעיות בריאותיות שונות, כגון: חירשות מולדת, בעיות ברכיים, אלרגיות, הפרעות אובססיביות, מחסור באבץ, עלייה במשקל ועוד. לא כל כלב יתמודד עם בעיות אלו, ובדרך כלל אם מאמצים או קונים בול טרייר ממקום מוכר וידוע, ייתכן מאוד שיהיה אפשר להפחית את הסיכוי להתמודד עם תופעות אלו.

טיפוח: יש להקפיד על הברשת שיער פעם בשבוע, בפרט בתקופת הנשירה, זאת על מנת להסיר שיער מת. יש לנקות את האוזניים והעיניים בעדינות, על מנת שלא לייצר גירוי וכן בשביל לנקות הפרשות שונות. כמו כן, חשוב לגזוז את הציפורניים שלו בשביל שלא ייפצע. מוטב שווטרינר מנוסה יעשה זאת עבורכם.

פעילות גופנית: בול טרייר הוא כלב מאוד אנרגטי, מאוד אתלטי, וכאמור, הוא מתמודד עם תופעה של השמנת יתר. לכן, חשוב מאוד לעשות איתו פעילות גופנית על בסיס קבוע. טיולים ארוכים, ריצות ומשחקים.

אם לא מבצעים איתו פעילות שכזו הוא עלול לפתח הרגלים שליליים, כגון עצלנות, הריסת חפצים ועוד. כמו כן, הוא עלול לעלות במשקל, מה שיפגע בו בהיבט הבריאותי. לכן חשוב מאוד לקחת אותו לרוץ ולשחק בחוץ מדי יום.

מאחר ומדובר בכלבים חזקים ותוקפניים, יש להקפיד שהוא יהיה קשור במשך כל זמן הפעילות בחוץ.

אילוף כלבי בול טרייר

תהליך אילוף עבור כלבי בול טרייר, הוא מאוד חיוני, אחרת הוא יתקשה לתפקד מול בני אדם וחיות מחמד אחרות. ללא תהליך חיברות נכון, הוא עלול להיות מאוד תוקפני, רכושני ומסוכן. יש להתחיל את התהליך כבר בהיותם גורים קטנים.

האילוף צריך להתקיים באופן עקבי, חשוב שהוא יכיל פידבקים חיוביים, עליכם להראות לכלב שאתם כל הזמן בשליטה, ואתם המנהיגים והדמויות הדומיננטיות. היתרון בעבודה עם בול טרייר ננסי ובכלל, מדובר בכלב מאוד חכם וצייתן. הוא ידע לבצע את הפקודות כפי שאתם מבקשים ממנו. אך חשוב מאוד להקפיד שיהיה אדם אחד שיקבע את הטון ולאחר מכן, אחרים יצטרפו אליו.

סיכום:

אף על פי שמדובר בכלבים שנחשבים מסוכנים, הרי עם אילוף טוב וגידול נכון, אתם יכולים ליהנות מכלב נאמן, אוהב וצייתן.

כלב בול טרייר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן