בריטני - מדריך הכלבים המלא

בריטני

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בריטני – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בריטני – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 47-52 ס"מ נקבות - 46-59 ס"מ

תוחלת חיים

12-13 שנים

סוג

ציד, קל לאילוף

משקל

14-18 ק"ג

תוכן עניינים

מאפיינים של כלב בריטני

אחד מהגזעים הנדירים שניתן לראות בישראל הם ללא ספק כלבי בריטני (Brittany). כלב זה, הוא בעל מראה אתלטי ומרשים בזכות רגליו הארוכות ושרירי אגן חזקים. מראה של כלב זה אינו כבד, כי אם גמיש. גבות עיניהם כבדות ועיניהם שקועות החזה של כלבים מסוג זה הוא שקוע וצלעותיו בולטות.

פרוותם של כלבי הבריטני היא דחוסה וחלקה למגע, צבע הפרווה הוא לבן מנוקד וכתמים שונים בגוון כתום. כלב זה מסתגל מהר, קשוב וזריז במיוחד. גובהו של זכר בריטני הוא 47-52 ס"מ ומשקלו נע בין 14-18 ק"ג. גובהה של נקיבת בריטני הוא 46-59 ס"מ ומשקלה נע בין 14-18 ק"ג. גזע הבריטני מגיע מצרפת מאזור בריטאני ומשם שמו של הגזע.

 

תכונות אופי של הגזע

יש לציין כי כלב בריטני, הינו רגיש מטבעו ויש לגרום להם להסתגל לכלבים אחרים ולבני אדם כבר בגיל צעיר על מנת למנוע מהם פחד. יש לאלף גזע זה להיות שקט בגלל נטייתו ליילל ולנבוח.

יש לאלף אותם לנימוסים אחרת, הם עשויים להיות הרסניים. האילוף חייב להית בדרך עדינה ונינוחה והם מגיבים נהדר לאהבה, בגלל נטייתם לרצות את בעליהם. לכלב זה, יש את כל האיכויות שיש לכלבי הפוינטר. כלב מגזע זה, הינו חייל נאמן והוא יילך אחר בעליו באש ובמים. בגלל שבהיסטוריה שלהם הם היו כלבי ציד הם עדינים ואוהבים מצד אחד, אך מצד שני, הם שמחים ומלאי אנרגיות כל הזמן. זו הסיבה שיש לגרום להם להרבה פעילות גופנית ולגירוי המחשבה.

 

בעיות בריאות ותוחלת חיים של הגזע

תוחלת החיים של כלבי BRITANY, היא בין 12-13 שנים. מבחינת בעיות בריאות, כלבים אלה עשויים לסבול מגלאוקומה, שיתוק בגפיים האחוריות, דיספלסיה במפרק הירך. יש להבריש את פרוותם לפחות פעמיים בשבוע ולרחוץ את הכלב אחת לחודש בעזרת שמפו מיוחד לכלבים על מנת למנוע בו גירויים בעור. יש להקפיד על ניקיון האוזניים של כלב זה, במיוחד לאחר שהיה פעיל בשטח.

מומלץ לצאת איתם לריצות, טיול באופניים. כלבים אלה, מתאימים עצמם לתנאי שטח שונים והם עמידים לקור ונהדרים בטיולים משפחתיים. יש לציין כי כלב מגזע בריטני  נעשים לחוצים ורגישים למריבות בין אנשים או לרעשים חזקים בבית. כלבים אלה, נוטים להשתעמם בקלות והם חייבים גירויים שונים באופן עקבי והמון יחס ותשומת לב.

יש לציין כי כלב בריטני יכול להיות שומר מצוין לבית, הוא מסתדר עם בעלי חיים נוספים בבית ואוהב מאוד חברת ילדים. יכולת האילוף של כלב זה היא גבוהה. כלבים מסוג בריטני מיובאים מחו"ל וקשה להשיג אותם בישראל.

כלב בריטני

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן