בריארד - מדריך הכלבים המלא

בריארד

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג גולדן בריארד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בריארד – המדריך המלא:

גובה

56-69 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

כלב צרפתי

משקל

23-41 ק"ג

תוכן עניינים

בריאד (Briard), הוא כלב אשר מקורו בצרפת, על פי המקורות הוא מוכר כבר מימי הביניים, כתוצאה של הכלאה בין כלב רועים לכלב מקומי ששימש בתור כלב שמירה.

מאפיינים של בריארד

גובה:

גובה ממוצע של בריארד זכר הוא 58-69 ס"מ

גובה ממוצע של נקבה הוא 56-65 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של הזכר הוא 27-41 ק"ג

משקל ממוצע של נקבה הוא 23-34 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: כלב בעל מבנה גוף גדול, שרירי, קשוח, אשר המראה שלו נראה אולי מצחיק אך הוא בנוי כהלכה וזה מה שאיפשר לו להיות כלב לוחם וכלב שמירה במהלך השנים.

פרווה: ארוכה אשר מכסה את כל הגוף, כולל את העיניים שלו.

צבעי פרווה: אפור, שחור, לבן

תכונות אופי של הכלב

כלב בריאר הוא כלב מאוד משפחתי, מאוד נאמן, אשר יהיה מוכן להגן על משפחתו בכל עת. הוא נחשב לכלב חזק, אמיץ, אשר עלול להיות תוקפני כלפי כלבים אחרים אם לא מלמדים אותו כיצד להתחבר אליהם, וכן הוא מגלה יחס חשדני כלפי זרים. לכן, מומלץ לרכוש עבורו ביטוח לכלבים המכיל כיסוי לנזק לצד ג'.

מדובר בכלב שמאוד אוהב לבלות בביתו, מאוד שמח ועליז, אשר מוסיף הרבה שמחה לבית. יש לו חוש ראייה מפותח, וכאמור, מבנה גוף אתלטי שמאפשר לו לבצע פעולות שונות.

גידול: ניתן לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר, עם ילדים קטנים וגדולים. יחד עם זאת, יש ללמד אותו מגיל צעיר כיצד להתנהג, על מנת שלא יהרוס חפצים בבית ולא יפגע בכלבים אחרים.

מצב בריאותי של הגזע

מדובר על כלב בריא באופן כללי אשר אינו מתמודד עם מחלות או פגיעות מיוחדות.

טיפוח: כלב בריארד דורש תחזוקה וטיפוח בתדירות גבוהה. חשוב להבריש אותו לעיתים תכופות, יש להקפיד על ניקיון האוזניים ולהסיר עודפי שיער, כולל מבין אצבעות הרגליים. במידה ולא מטפלים ומטפחים אותו כראוי, הוא עלול להתמודד עם קשרים בשיער ובעיות עור שונות.

תזונה: יש להקפיד על תזונה בריאה, רצוי תזונה טבעית. יש להימנע ממאכלים כמו נקניקיות, אוכל מתובל, ורצוי מאוד כן לתת לו בשר ודגים.

פעילות גופנית: מדובר בכלב עם רמת אנרגיה מאוד גבוהה, לכן יש צורך לקחת אותו לטיולים ארוכים, ריצות, ואפשר אף לקחת אותו לשחות. חשוב להקפיד על האופן בו הוא מתקשר עם כלבים אחרים.

אילוף כלבי בריארד

מדובר בכלב צייתן וממושמע באופן כללי, אך יחד עם זאת הוא מפתח גם גישה דומיננטית. לכן יש לאלף אותו כבר מגיל צעיר כיצד להתנהג בבית וכיצד להתנהל מול כלבים אחרים. האילוף צריך להיות חיובי.

סיכום

מדובר בכלב לא פשוט לגידול ותחזוקה, אך מי שמוכן להיות סבלני כלפיו כשהוא גור ומוכן להשקיע בטיפוח שלו, ייהנה מכלב מאוד ייחודי, נאמן וטוב.

כלב בריאד - Briard

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן