כלב בוקסר - מדריך הכלבים המלא

כלב בוקסר

בוקסר, הינו כלב שנחשב לגזע גדול ובעל גוף רחב ובעל מבנה שרירי ומאסיבי. המזג של כלב בוקסר ידוע באופיו השובה לב וכן מזגו הוא מאוד נוח. מדובר על גזע נאמן של כלבים, הוא אמיץ, דרוך וערני,שובב ומלא באנרגיות. 

למדו הכל על כלב הבוקסר במאמר הבא:

גובה

זכרים - 57-63 ס"מ נקבות - 53-60 ס"מ

תוחלת חיים

10-12 שנים

סוג

מסטיף

משקל

זכרים - 27-32 ק"ג נקבות - 25-29 ק"ג

תוכן עניינים

ידע כללי גזע הבוקסר:

כלב זה, ידוע באינטליגנציה הגבוהה שלו, הוא חברותי וגם נוח מזג בחברת ילדים. לפעמים הוא עשוי להיות תוקפני לזרים כשאר הוא מגן על משפחתו וביתו. הבוקסר, הינו כלב שמוצאו מגרמניה. גווני הכלב מסוג בוקסר הם: צהוב, לבן , אדום וחום.

כלבים אלו נחשבים לחלק מקטגוריית גזעי הכלבים הגדולים, גובהו של זכר הינו 63 ס"מ וגובהה של נקבת בוקסר הוא 53 ס"מ. משקל של זכר הוא 31 ק"ג ואילו משקלה של נקיבת בוקסר הינו 27 ק"ג. תוחלת חייהם של הבוקסרים היא בין 10-12 שנים.

יש לדעת כי כלבי בוקסר נחשבים לכלבים אשר תקופת הגורות שלהם היא הארוכה ביותר והכוונה היא שהתבגרותם היא איטית מאוד. לתקופות הגורות הארוכה, ישנם יתרונות וחסרונות. בתקופה זו, הכלב מלא בהמון אנרגטיות, הכלב יהיה מעוניין לשחק לרוץ, להשתובב וקיים בו צורך בגירוי נפשי וגופני באופן קבוע. האילוף יתבצע בגיל מאוחר יחסית לגזעי כלבים אחרים.

בוקסר במילוי תפקידים כגון צבא ומשטרה

זה ידוע כי גם הצבא וגם המשטרה משתמשים בגזע בוקסר בכל מיני תפקידים  כגון: גישוש וחילוץ. כלב זה הינו בן לוויה מושלם, כלב שמירה מעולה מה שמקנה לו תכונות מתאימות לשימוש בכלבים אלה למטרות של כוחות הצבא והמשטרה בעת הצורך. יש לדעת, כי בוקסר כלב, יכול לחיות לגור עם המשפחה ולהתרגל לחיות גם בדירה, אך בתנאי כי בעליו יוציא אותו לטיול שיוכל לחלץ את גופו , לטייל ולרוץ. אם הוא נמצא בחצר הבית, על בעליו יש לדאוג למלונה אשר תספק לו הגנה מפני מזג האוויר., אם בקיץ הלוהט או בחורף הקר. בגלל האף הקצר של כלב מסוג בוקסר, קירור מספק של האוויר אינו מתאפשר לו וכן, פרוותו הקצרה של כלב הבוקסר, אינה מגנה עליו מפני צינת החורף. זו הסיבה, כי מומלץ כי בימי החורף, הכלב ישהה עם בני משפחתו וכן, לערב אותו בפעילות המשפחתית.

היסטוריה על כלבי הבוקסר

כלב בוקסר, הוא הכלאה של בולנבייסר גרמני, שהיום הוא כבר גזע נכחד והוא למעשה הצאצא של המסטיף. והבולנבייסר שימש מאות שנים ככלב צייד וסייע אפילו בצייד של  חיות בר למיניהן כגון דובים, חזירי בר ואפילו צבאים. תפקידו של הבולנבייסר, היה  לתפוס ולאחוז בטרף עד שהצייד שהיה מגיע. עם השנים, לאחר מהפיכות אזוריות, גזע הבולנבייסר, כבר הפסיק לתפקד בתור כלב צייד והחל לסייע לחוואים בשמירה וריסון הבקר.

את פיתוח של גזע הבוקסר, החלו ב-1894 המאוחרת, ע"י גיאורג אלט שהיה תושב גרמניה מהעיר מינכן. גיאורג  למעשה, זיווג את כלבתו שהייתה כלבה  מיוחדת שהייתה לה פרווה מנומרת והייתה מגזע הבולנבייסר. הזיווג נעשה עם כלב מקומי אשר הגזע שלו לא היה ידוע. אחד מהצאצאים  אשר נולדו מהמלטה זו, היה הזכר לנצ'רס בוקס שהיה כלב בעל פרווה צהובה חומה שנחשב לאב הקדמון של הבוקסר

לסיכום:

כיום, גזע הבוקסר הפך לאחד מגזעי הכלבים הפופולאריים בעולם וניתן לרכוש גורי בוקסר גם ממגדלי כלבים בישראל. היתרון בכלב זה שבגלל האינטליגנציה הגבוהה שלו ומזגו הנוח, הוא קל לאילוף  וכן תקופת האילוף, עשויה להיות קצרה ביותר. כלבים מגזע בוקסר, סובלים מבעיות באגן, גידולים  סרטניים בעור והם רגישים למחלות. זו הסיבה כי יש לקחת את הכלב לווטרינר לביקורת בכל מס' חודשים, להאכיל אותו מזון פרימיום איכותי ולדאוג בכלל לבריאותו. יש לבטח את הכלב בפוליסת ביטוח לכלבים, על מנת להימנע מתביעות, כגון נשיכות או פציעות אם זר מגיע אליכם הביתה.

בוקסר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן