בובייה דה פלנדר - מדריך הכלבים המלא

בובייה דה פלנדר

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בובייה דה פלנדר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

בובייה דה פלנדר – המדריך המלא:

גובה

זכרים - 58-71 ס"מ נקבות - 56-69 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלבים גדולים

משקל

זכרים - 36-54 ק"ג נקבות - 27-36 ק"ג

תוכן עניינים

כלבי בובייה דה פלנדר, מקורם בפלנדריה בבלגיה, מכאן נובע שמם והם מכונים בצרפתית "רועה הפרות של פלנדריה". שכן תפקידם בחווה היה רעיית בקר, כבשים וכן רעיית פרות. היום הם משמשים לתפקידים אחרים, מלבד היותם כלבי מחמד, הם מהווים גם בתור כלבי שמירה ואף משרתים במשטרה.

מאפיינים של בובייה דה פלנדר

גובה

גובה של בובייה דה פלנדר זכר הוא 58-71 ס"מ

גובה של בובייה דה פלנדר נקבה הוא 56-69 ס"מ

משקל

משקל של בובייה דה פלנדר זכר הוא 36-54 ק"ג

משקל של בובייה דה פלנדר נקבה הוא 27-36 ק"ג

תוחלת חיים: 10-12 שנים

מבנה גוף: מדובר בכלבים לא גדולים ולא גבוהים, הם עמוסים בפרווה עבה וארוכה, פניהם מלאות שיער, אוזניהם מתקפלות קדימה וזנבם מסולסל. הייחוד שלו הוא במבנה הפנים המיוחד, אשר כולל זקן ושפם, אשר נותנים לו מראה רציני ויוצא דופן בקרב הכלבים השונים.

פרווה: פרווה עבה וארוכה, מתולתלת. יחד עם זאת, הם מנשירים שיער בתדירות נמוכה. הפרווה שלו הגנה עליו במשך שנים, מפני מזג אוויר קר אשר שרר במקומות בהם הוא שהה, והיא איפשרה לו לבצע את עבודתו בחווה.

צבעי פרווה: שחור, חום, אפור, מנומר.

תכונות אופי

כלבי בובייה דה פלנדר נחשבים לגזע מאוד רגוע, מאחר והם עובדים עם בקר, אז הם גם מאוד אמיצים ונועזים. הבעיה היא, שאם לא עוזרים להם לייצר תהליך חיברות בצורה נכונה, זה יכול להוביל לכך שהם יהיו מאוד עצבניים כלפי גורמים זרים.

מדובר בסוג כלב מאוד חכם, הוא אוהב להרגיש דומיננטי ויש לו נטייה לעצמאות, יחד עם זאת, קל מאוד ללמד אותו פקודות שונות.  הוא לא מסתדר עם אנשים זרים וגם לא עם בעלי חיים שאינם כלבים.

גידול: כלב בובייה דה פלנדר מתאים לגידול בדירות וכן בבתים עם חצר. אין בעיה לגדל אותם עם ילדים. הם יכולים לשמש, כאמור, גם בתור כלבי שמירה.

מצב בריאותי

כלבי בובייה דה פלנדר, נחשבים לכלבים מאוד בריאים, חסונים וחזקים. הם עמידים בפני כאב רב. אפשר שיתמודדו עם בעיות במפרקים וכן בצניחת עפעפיים.

טיפוח: מאחר ויש להם פרווה עבה וארוכה, חשוב להבריש אותה היטב לעיתים תכופות עם מברשת קשה. מוטב לא לגזור את הפרווה אם אין סיבה לכך. יש להימנע מרחיצה שלהם, אך חשוב להקפיד על ניקיון האוזניים.

תזונה: כלבי בובייה דה פלנדר מתמודדים עם פיתול קיבה, ולכן יש להאכיל אותם במנות קטנות. על מנת לשמור על חוסנם וחוזקם, יש לספק להם מזון יבש עם המרכיבים החיוניים עבורם.

פעילות גופנית: כלבי בובייה דה פלנדר זקוקים לפעילות רבה, בפרט כשהוא צעיר, אך לא לפעילות מאומצת או קשה. אפשר למצוא משחקים שונים לשחק איתו. כשהוא יתבגר, אפשר לקחת אותו לטיולים ארוכים, ריצות והליכות ארוכות. גם בגיל מתקדם הם נשארים מאוד שובבים ונמרצים.

אילוף בובייה דה פלנדר

כלבי בובייה דה פלנדר, כמו שציינו, אוהבים מאוד להרגיש דומיננטיים, עצמאיים, וחשוב להם להראות את זה. לכן, יש לדאוג להם לתוכנית אילוף מתאימה, על מנת שיבינו "מי הבוס" בבית. יש לאלף אותם מגיל צעיר, בפרט על תהליך חיברות לכלבים ואנשים, וכן על נימוסים בסביבת אנשים. לזכותם ייאמר, הם לומדים מהר, וידעו לציית לפקודות השונות. יש להקפיד על אילוף עקבי וחיובי.

סיכום:

כלבי בובייה דה פלנדר, הם כלבים מאוד טובים, מאוד נעימים וממושמעים. מי שיחליט לאמץ אותו ייהנה מכלב שיגן עליו ויהיה נאמן לו.

כלב בובייה דה פלנדר

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן