בורזוי - מדריך הכלבים המלא

בורזוי

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בורזוי – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב בורזוי – המדריך המלא:

גובה

70-80 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

כלב רוח, כלב רוסי

משקל

27-45 ק"ג

תוכן עניינים

כלב בורזוי, Borzoi, הוא כלב רוח שנועד לשמש בתור כלב ציד, בזכות יכולת הריצה והראיה החדה שלו. מקורו ברוסיה, שם הוא הופיע במאה ה-11, ושימש את בני האצולה הן בתור כלב צייד, והן בתור מקור לסחר, עבור שטחי אדמה או דברים אחרים.

מאפיינים של בורזוי

גובה ממוצע של כלב בורזוי הוא 80-70 ס"מ.

משקל ממוצע של כלב בורזוי הוא 27-45 ק"ג.

תוחלת חיים: 12-15 שנים.

מבנה גוף: כאמור, כלב ברוזוי הוא כלב רוח, יש לו גוף שרירי אך צר, ראש מאורך, רגליים דקות וצרות באופן יחסי לגוף, זנב ארוך.

פרווה: רכה, בינונית, יש בה ברק ייחודי.

צבעי פרווה: קרם, לבן, שחור

תכונות אופי של בורזוי

כלב רוסי הוא בעל אופי מאוד עצמאי, הוא לא נוהג להתקרב יותר מדי לבני אדם, אך יחד עם זאת הוא לא טריטוריאלי. הוא נאמן למשפחתו, מאוד ממושמע, עדין, וחכם. יש לו יכולות למידה מהירות. נחשב לכלב רגיש, אך איננו נוהג ללקק או לנבוח, אלא נוטה להסתגר ולהתרחק אם הוא נפגע.

גידול: ניתן לגדל כלב בורזוי בדירה וכן בבית עם חצר. כמו כן, ניתן לגדל אותו עם ילדים קטנים או גדולים. הוא מאוד נאמן למשפחתו ועושה מה שמבקשים ממנו.

מצב בריאותי של הגזע

בעיקרון, מדובר בכלב מאוד אתלטי, מאוד ספורטיבי, ולכן הוא גם כלב מאוד בריא. הטענה אומרת, שהרגישות שלו והעובדה שהוא לוקח דברים ללב, עלולה לגרום לו לחלות ואף למות מצער בגיל צעיר.

טיפוח: הפרווה של כלב רוסי היא מאוד ייחודית, מלאה ברק. לכן חשוב מאוד להשקיע בטיפוח שלה, בין אם זה אומר שימוש בתכשירים ובין אם זה אומר סירוק ורחצה.

תזונה: יש לספק לו מרכיבי תזונה בריאים, רצוי להגיש לו אוכל לפחות פעמיים ביום.  

פעילות גופנית: מדובר על כלב שמאוד אוהב ומסוגל לרוץ ריצות ארוכות, לכן חשוב לקחת אותו לפארק או למקומות אחרים בשביל שירוץ וייהנה.

אילוף כלב בורזוי

מצד אחד, מדובר על כלב ממושמע שעושה מה שמבקשים ממנו, מצד שני, חשוב לומר שהוא לא אוהב שאומרים לו מה לעשות, בטח לא כשזה מגיע בצורה נוקשה, כוחנית. לכן האילוף צריך להיות מבוסס על פידבקים חיוביים.

סיכום

מדובר בכלב מאוד מיוחד, מאוד חכם, יפה ונוח לגידול. יחד עם זאת, צריך לומר, הרבה מאוד מכלבים מסוג זה שהגיעו לארץ, לא הסתגלו לתנאים. אך אם תתנו לו בית חם ואוהב, אין ספק שהוא יחזיר לכם אהבה.

בורזוי רוסי - borzoi

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן