כלב דם (בלאד האונד) - מדריך הכלבים המלא

כלב דם (בלאד האונד)

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג בלאד האונד – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

כלב דם – המדריך המלא:

גובה

58-69 ס"מ

תוחלת חיים

7 שנים בממוצע

סוג

ציד, קל לאילוף

משקל

40-55 ק"ג

תוכן עניינים

מאפיינים של בלאד האונד

ישנם כלבים שהם כלבי ציד, אך מצד שני אוהבים מאוד בני אדם. כלב מסוג זה, הינו כלב בלאדהאונד. כלב זה, מתאים לגידול משפחה עם ילדים והוא אף מסתדר עם ילדים. בזמנו, צבאות רבים בעולם, היו משתמשים בכלב זה לגישוש אחר מסתננים אשר חצו את גבול המדינה.

זהו כלב מרשים, ראשו גדול ומלא בקמטים, הצוואר ארוך ומקומט ואוזניו שמוטות וארוכות. מבנה הגוף של כלב זה הוא שרירי וזנבו ארוך. פרוותו נעימה למגע והוא בגווני חום ושחור, אך ישנם כלבים מסוג זה שמגיעים בגוונים נוספים. גובהו של כלב זה הינו 55-65 ס"מ ומשקלו בין 40-50 ק"ג.

ההיסטוריה של כלב דם, נראה לראשונה בשנת 1000 לספירה אצל נזירים. כלבים אלה אכן נראו לראשונה בלגיה במנזר סנט הוברט. כלב זה שימש ליצירת גזעים נוספים של כלבי צייד, בשל חוש הריח המפותח היום ציירים רבים, ציירו את כלבי הדם כמו צייר הכלבים הידוע אדווין לנדסיר. מזגו של כלב זה הינו עקשן, מלא חיבה אך עדין.

מוצאו של הכלב הוא בלגיה, בריטניה, צרפת וסקוטלנד. משקלה של נקבה הוא: 45-36 ק"ג וגובהה נע בין 64-58 ס"מ. משקלו של זכר:  בין 41-55 ק"ג וגובהו נע בין 58-69 ס"מ.

אופי ואילוף כלבי בלאדהאונד

יש לדעת כי  כלב בלאד האונד, הינו כלב חכם במיוחד והוא לומד פקודות במהרה. הבעיה שלכלב זה יש אישיות משלו והוא אוהב לבצע דברים בדרכיו שלו ולא תמיד יאהב לשמוע לפקודות. לפעמים הוא עשוי להיות עקשן, אבל יש לעבוד איתו נכון ולתגמל אותו כאשר הוא נשמע לפקודות.

כלב זה אוהב לשחק ואם אפשר לשחק איתו משחקי צייד מה טוב.. יש לציין כי ללא תשומת לב ומשחקים, מצב רוחו של הכלב ירד. יש לדאוג לאוכל קבוע ואיכותי של כלבים ומומלץ לא להחליף לו אוכל.

טיפוח הכלב

יש לסרק את פרוותו של כלב BLOODHOUND, כמה פעמים בשבוע. יש לנקות את הקמטים והאוזניים. קרציות ופרעושים מתחבאים תחת האוזניים הגדולות של כלב זה וכן, בקמטים הנמצאים בין הראש והצוואר.

יש לציין כי כלב זה, נוטה לסבול מדלקות עיניים ואוזניים ויש לשים לב ולטפח את האזורים הרגישים בכלב זה. גם בגלל הקפלים בעור של הכלב, היא עשוי לסבול גם ממחלות ורגישות בעור ולכן, יש תמיד לשים לכל סימן אדום בעורו של הכלב. יש לשים לב גם למחלות מעיים, היות וכלב זה הוא רגיש  ולכן בחירה נכונה של מזון כלבים איכותי וקבוע, יסייע לו.

תוחלת החיים של כלב זה היא עד 7 שנים, כאשר כלב בלדהואנד, נחשב לגזע שהוא בעל תוחלת החיים הקצרה ביותר. כלבים אלה, סובלים מהיפוך קיבה וחלקם מתים בגלל בעיה זו.

לסיכום זהו כלב מדהים, נוח ונאמן לבני המשפחה.

כלב בלאד האונד

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן