טרייר רוסי שחור - מדריך הכלבים המלא

טרייר רוסי שחור

המדריך הקרוב ירכז עבורכם מידע בעבור כלבים מסוג גולדן רטריבר – בין אם בהיסטוריה של הגזע, במאפיינים השונים שלו, בסוגי ההתנהגויות הנפוצות שלו ובשיטות האילוף הרלוונטיות ביותר עבורו.

גובה

68-76 ס"מ

תוחלת חיים

12-15 שנים

סוג

טרייר, כלבים גדולים

משקל

45-50 ק"ג

תוכן עניינים

מקורו של טרייר רוסי (Black Russian Terrier) הוא בבריה"מ. הוא נוצר כהכלאה של עשרים גזעי כלבים מסוגים שונים, כשהמטרה היתה לייצר כלב שמירה. בתחילה הוא נועד לשמירה על בסיסי ענק בברית המועצות, ובהמשך השתמשו בו גם לעבודות משטרה שונות.

מאפיינים של כלב טרייר רוסי שחור

גובה:

גובה ממוצע של טרייר רוסי הוא 68-76 ס"מ

משקל:

משקל ממוצע של טרייר רוסי הוא 45-50

תוחלת חיים:  12-15 שנים

מבנה גוף: מדובר בכלב גדול, חסון ושרירי ומאוד חזק. יש לו צוואר ארוך, אוזניים קטנות, לסתות גדולות ופה בשרני. המראה שלו מרשים ובעל שיעור קומה.

פרווה: לכלב רוסי יש פרווה חיצונית קשה ודקה ופרווה תחתונה הדוקה, עבה ורכה. יש לו גם גבות, זקן וכן רעמה בצוואר.

צבעי פרווה: שחור, אפור

תכונות אופי של טרייר רוסי שחור

במקור הוא שימש בתור כלב שמירה ולכן המאפיינים העיקריים שלו קשורים לתחום זה. הוא ערני, אמיץ, מגיב מהר, מאוד נאמן לבעלים שלו וחשדן כלפי זרים. יחד עם זאת, הוא מאוד רגיש, יודע כיצד להתנהג עם ילדים ויש לו הרבה מאוד סבלנות. כלב רוסי הוא כלב עצמאי ודומיננטי, לכן גם רצוי לא לגדל אותו עם כלבים אחרים.

גידול: אפשר לגדל אותו בדירה ובבית עם חצר, מאחר ומדובר בכלב גדול שמיועד לשמירה, רצוי שיהיה לו מספיק מרחב, וכן יש להקפיד על ההתנהגות שלו ליד זרים. אילוף נכון מגיל צעיר, יכול לשמור עליו ממושמע וידידותי.

מצב בריאותי של כלב טרייר רוסי שחור

בעיקרון, מדובר בגזע בריא, אך אפשר שיתפתחו אצלו בעיות בריאותיות שונות, כגון, בעיות בפרק הירך, דלקות באוזניים, ניוון ברשתית וכן בעיות בסחוס המפרק. מאחר והוא כלב גדול מימדים, צריך להקפיד על בריאותו, בפרט כשהוא מזדקן, אז ייתכן מאוד שיהיו לו בעיות שונות בתנועה.

טיפוח: מאחר ויש לכלב טרייר שחור פרווה ארוכה, אז חשוב להבריש אותה לעיתים תכופות, חשוב שההברשה תהיה קרוב לעור ומומלץ להשתמש בספריי שירכך את הפרווה. חשוב גם לרחוץ אותו פעם בחודש עם סבון איכותי וכן לגזוז שיער ליד האוזניים, בשביל שלא יתפתחו אצלו דלקות.

תזונה: על מנת לשמור על מבנה הגוף השרירי שלו, חשוב לספק לכלב אוכל בריא, איכותי, אשר מזין מרכיבים תזונתיים רלוונטיים עבורו. יש לספק לו מזון לפחות פעמיים ביום.

פעילות גופנית: כלב טרייר רוסי שחור מאוד אוהב לטייל, להשתעשע ולשחק. לכן חשוב לקחת אותם לפעילות גופנית ארוכה. מפאת גובהם וגודלם, הפעילות מאוד חשוב להם, לחיזוק השרירים. כלבים מסוג זה, מאוד אוהבים מים ושלג, אז אפשר לקחת אותם גם לים או למקומות מושלגים..

אילוף של כלב רוסי

על מנת שהוא יהיה מסוגל לחיות בסביבת אנשים ובפרט ילדים, להיות רגוע וסבלני מגיל צעיר, אז יש לקחת אותו לאילוף כבר בהיותו גור. מדובר בכלב חכם ומוכשר, לכן גם קל לאלף אותו להתנהג בצורה יפה ומנומסת ליד אנשים. חשוב גם לחשוף אותו לכמה שיותר אנשים שילמד להתנהג בסביבתם.

כלבים מגזע זה, זקוקים לאילוף קשוח אך כזה שכולל פידבקים וחיזוקים חיובים. הם צריכים ללמוד מי הבוס בבית, על מנת שלא ינסו להיות המנהיגים בעצמם. כך הם ידעו לציית ולהיות ממושמעים לבעליהם, ולבצע את כל מה שמבקשים מהם.

סיכום:

אם אתם מחפשים כלב שמירה נאמן, ממושמע וצייתן, אשר יכול לשמש גם ככלב לכל המשפחה, טרייר רוסי שחור הוא הפתרון הטוב ביותר בשבילכם.

כלב טרייר רוסי שחור

שתפו את עמוד זה 🙂

קבלו הצעה מייידית לביטוח כלבים

השאירו פרטים וקבלו הצעה מייידית למייל​:

ביטוח לכלבים
ביטוח כלבים
פסססט... האם שמעתם על ביטוח הכלבים שלנו?
קבוצת הפייסבוק בעלי הכלבים בישראל
קבוצת הפייסבוק כלבים ונהנים
וקבלו לק!
הצטרפו אלינו לקבוצת בעלי הכלבים של ישראל
דילוג לתוכן